Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem merek megnyílni senkinek....

Nem merek megnyílni senkinek. Ez normális? Többi lent...

Figyelt kérdés

Járok pszichológushoz, de neki sem merek megnyílni. Zavar, hogy a kezében van a toll és a papír és, hogy mindent le tud írni és így "bizonyíték" lesz arra, hogy én ekkor és ekkor ezt éreztem, ez történt velem.


Az osztályban sok barátom van, szinte mindenki, de senki sem olyan akivel a személyes dolgaimat is meg akarnám/merném osztani. Mivel az osztályban már vannak szerelmek, párok, kapcsolatok, exek és nekem nincs és nem is volt egyik sem, így unalmas vagyok a többieknek.


Az anyukám home office-ban dolgozik kábé 0-24-ben. Apukám pedig munkát keres.


Persze máshonnan is vannak barátaim, de senki sem olyan akivel megosztanám a dolgaimat/gondolataimat.


Amikor pedig magamról kéne beszélnek, vagy valami bajom van akkor pedig egoistának gondolom magam. Főleg olyan mondatokat nem mondok, hogy "ez most rosszul esett" "ez most jól esett".


Mit tudnék tenni, hogy meg merjek nyílni mások előtt?



dec. 26. 10:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%

En a helyedben vagy a pszichologusnak vagy csak a csaladnak nyilnek meg. Amennyiben olyanok.

Hidd el, h a pszichomokus pont leszarja a te fontosnak velt dolgaidat. Kb akkor elfelejti, amint kilepsz a helyisegbol, valszeg hallott cifrabbakat is.

A nagyon szemelyes dolgokat nem feltetlenul kell megosztani senkivel, ha nincs bizalom. Plusz ebben az esetben nem elhetnek vissza infokkal.

Ha ugy erzed, h "megosztanal", irhatsz naplot is alternativakent. Igy "kiürül" az elmed, de megmaradnak a titkaid.

dec. 26. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
40%
Nyílj meg nekem. Nagyon szívesen meghallgatlak, adok tanácsokat. Mivel nem ismerjük egymást, nem tudok ezzel visszahatni az életedre, visszamondani bárkinek akinek nem kéne, ahogy befejezed a beszélgetést valószínűleg soha többé nem hallunk egymásról.
dec. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
33%

Vannak dolgok, amelyek tekintetében nem kell megnyílnod senki előtt, mert

csak rád tartoznak és ne is érezz belső késztetést, hogy minden apró részletet kiadj magadról. Ha valaki mindent kiad magáról, azzal csak visszaélni lehet, de egyben azt is mutatja, hogy az illető üresfejű és nincs semmiféle belső tartása, nincs kemény magva a személyiségének. Ha valami problémád van, azt meg lehet beszélni megfelelő partnerrel, de semmi személyest nem kell belevinni a dologba, csak pontosan és tárgyszerűen, tudományos tárgyilagossággal.

dec. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%
A szüleid választották neked a pszichológust? Vagy nevelési tanácsadós és ő volt? Szemmel láthatólag nincs meg köztetek a kémia, annak meg kéne lenni, és akkor nem okozna gondot megnyílni, mert magától jönne. Nem tudta megszerezni a bizalmadat. Így nincs értelme járni, mondd meg a szüleidnek, hogy keressenek másikat. De mellesleg milyen problémával kerültél hozzá? Az is a pszichológus feladata lenne, hogy rábírjon, hogy jobban vállald fel önmagad a kortársak előtt. Azért csak beszélgess, csacsogjál, nem kell világrengető dolgokról, csak legyél aktívan jelen a közösségben. Ha része vagy a társaságnak, akkor elfogadnak, és akkor nyugodtan lehet érzéseket is kimondani, nem csöpögősen, de azért lehet, még elismerésre és követésre is találhatsz ezzel. Az az "egoizmus" az önérvényesítés, szükséges az életben. A szüleid maximalisták, ugye? Csak az ötös jó nekik, azért vagy ilyen szigorú önmagaddal. Mindenkinek jár, hogy meghallgassák. Nyilván ki kell ismerni, hogy ki az, aki megbízható, de azt lehet érezni, hogy kivel szimpatizálsz.
dec. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A pszichológusomat már azelőtt ismertem máshonnan mielőtt járni kezdtem hozzá. Egyébként kedves nagyon.


4.es: a szüleim nem maximalisták, csak a hármas és a rosszabbakat nem fogadják el. 4-es, 5-ös jó nekik.

dec. 26. 13:27
 6/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Lenne egy-két kérdésem mielőtt bármit mondanék magamról.

- Beszélgettél másfél hete egy lánnyal hasonló problémák miatt?

- Ha igen: Elmesélte neked a heti rutinját?


Ezt Bogyesztől kaptam, itt szeretnék válaszolni:

Fogalmam sincs, h miről beszélsz.

Nem és nem a válaszom.

dec. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Rendben. Köszi, hogy válaszoltál rájuk.

Egyébként miért itt válaszoltál, miért nem privátban?

dec. 26. 13:35
 8/13 anonim ***** válasza:
Ismerősnek tilos lett volna elvállalnia a kezelésedet, mert szakmaiatlan. Ezek szerint fizetős. Honnan ismered?
dec. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Bocsánat, rosszul emlékeztem. Olyan régóta járok hozzá, hogy azt hittem, hogy máshonnan is ismerem.
dec. 26. 13:38
 10/13 anonim ***** válasza:

7es,

Beleszaladtam itt egy elmebetegbe, aki szabalyosan zaklatott mar. Nem privizek tobbet.

dec. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!