Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lenne értelme kimenni külföldr...

Lenne értelme kimenni külföldre hosszabban önkénteskedni, hogy töltekezni tudjak?

Figyelt kérdés

Fiatal felnőtt vagyok és úgyerzem, ha ennyi az élet akkor nincs értelme. Elvileg van munkám, van célom, vannak barátaim. Gyakorlatban üresnek érzem az egészet. Elég zárkózott vagyok. Viszont nagyon nyitott lennék élményekre, kirándulásokra, programokra. Alapjáraton kalandvágyó vagyok, de a közeli barátaim, (akikkel tényleg érzem az összhangot) soha nem hajlandóak semmi ilyesmire. Vagy a pénzügyek miatt, vagy mert többnyire a párjukkal a közös élet tölti ki az életüket, de mindig az a vége, hogy üljünk be valahova, mert az a legegyszerűbb. Ez tök jó program, de én mostmár nagyon régóta többre vágyom. Pláne, hogy nem állok jó viszonyban az alkohollal és inkább szeretném letenni és más jellegű dolgokat csinálni. Most ott tartunk, hogy az egyetlen tevékenység, ami motivál az kb. az edzés.

Ez az önkéntes ötlet már régóta motoszkál a fejemben, de közben félek is, mert mint mondtam nem vagyok nyitott ember, nemtudom hogy tudnék-e barátkozni. Ezen kívül talpraesett sem vagyok igazán meg rendes nyeltudásom sincs. Tudom nem hangzik jól, de szerintem az elhivatottságom az meglenne és úgyérzem valamerre mozdítanom kell az életem, mert ennek így semmi értelme.



dec. 26. 14:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha talalsz szervezetet, aki intez neked ilyen onkentes munkakat, akkor menj, persze.

Ha csak a magad szakallara, akkor nem javaslom. Inkabb kezdj el nyelvet tanulni, es kesobb mozdits az eleteden.

Ha -sajat elmondasod szerint- nem vagy talpraesett, s meg nyelvet sem beszelsz, akkor nagy kalamajkaba is keveredhetsz.

dec. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Első körben idehaza próbáld meg! Ételosztás, gyermek korrepetálás, meg hasonlók. Nem egyszerű az, amikor kikerülsz egy idegen környezetbe, idegen kultúrába, nyelvtudás nélkül, idegenek közé. És ott olyan dolgokkal szembesülsz, mint megcsonkított nők, gyerekkatonák, meg rohadó sebek.
dec. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos meg nem mondom mi az oldal címe, de...


Van egy weboldal, ahol az egész világon magánszemélyek keresnek embereket, de fizetést nem kapsz.


Például Madridba keres egy nő kutyasétáltatásra valakit 3 hónapra, mert Ausztráliába utazik, ingyen lakhatsz nála, ingyen van a kávé, de fizetést nem kapsz.


Vagy elmész Skóciába, mert egy család keres valakit aki ért a kertészkedéshez és tudsz nekik benne segíteni, ingyen lakhatsz náluk, ingyen van a kaja is, x hónap, természetesen fizetést itt sem kapsz, de gyakorolhatod a nyelvet pl.


Nagyon jól felépített oldal, véleményekkel előző önkéntesekről, de tényleg nem jut eszembe az oldal neve.


Ha nem lenne egy jó melóhelyem és éppen stagnálna az életem, simán belevágnék egy ilyesmibe.

dec. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
3. És ezért miért kell a külföld? Idehaza is van RENGETEG segítségre szoruló ember. Pl. idősek, akiknek a favágás és 2 jó szó felfoghatatlanul nagy dolog.
dec. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

4


Biztosan, viszont mint már írtam, nyelvet tanulni, világot látni teljesen jó.

dec. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Egy önkéntes munka meglepően sokat vesz ki belőled. Ha padlón vagy, nem ez fog onnan felszedni. Sőt.
dec. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%
5. Világot látni? SOK ember azt sem tudja, hogy 10km.-re tőle mi van. A nyelvről meg, egyetemen volt egy lány Wales-ből, olyan tájszólással beszélt, hogy még az angol diákok is folyton visszakérdeztek, hogy mit is mondott.
dec. 26. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
40%

7


És? Kit érdekel hogy sok ember mit tud meg mit nem tud, vagy hogy a walesi lány milyen tájszólással beszél?!


Attól mert valaki nem tudja mi van tőle 10 kilométerre, más még elmehet Írországba, Angliába vagy éppen Madridba.


Holnaptól kézzel moss, mert sok ember nem teheti meg hogy mosógépet vegyen és használjon.


Fogalmam sincs, hogy az ilyen ostoba mércékkel hova akartál kilyukadni, teljesen releváns választ adtam a kérdezőnek a kérdésre. Attól, mert a te életedben nincs lehetőség arra, hogy külföldre utazz és tapasztalj, mástól ne irigyeld el ezt a lehetőséget. Egyrészt mert az irigység nem szép dolog, másrészt pedig egy önkéntes munkánál NEM te határozod meg, hogy ki hol, hogyan és miben fog segíteni és önkénteskedni, ha ez így van, akkor azt nem önkéntes munkának hívják. Ha pedig valaki úgy dönt, hogy Madridban/Bécsben/Londonban/Máriapócson fog 3 hónapig kutyasz.rt szedni önkéntes alapon, akkor neked semmi jogod ezt felróni vagy pufogni miatta.

dec. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mit akarsz önkénteskedni ?
dec. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
53%
8. Nyugi! Nincs szex otthon, vagy mi a baj?
dec. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!