Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni ebben az...

Mit lehet tenni ebben az esetben? Nem tudok visszaauldni.

Figyelt kérdés
Pedig mozgok, eszek rendesen, elaludni el tudok este, de aztán hajnalban felkelek és nem tudok visszaauldni. Az utóbbi pár napban van ez. Remélem nem halok bele.

dec. 29. 07:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy halsz bele :D Csak átmemeti, majd helyrejössz. Nálam is szokott lenni olyan, hogy nem alszom a legjobban.
dec. 29. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%

Nincs stresszes időszakod?

Lefekvés előtt pár órával már a csokoládét, cukrot is kerüld, a kávézási szokásaid se változtak meg?

dec. 29. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az igaz, hogy túlagyalok dolgokat, és olyan hulyesegeket, hogy nevetséges. És hiába tudom hogy nem reális, mégis ott van és hajnalban nem hagy nyugodni. Napi két kávét iszom de nem erőset.
dec. 29. 08:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, en amikor stresszeltem 3 - 4 napig folytonosan nem aludtam, szoszerint egy percet sem. Piros volt a szemem es szaraz, sapadt voltam. Nem, nem drogoztam/drogozok. Stresszeltem.


Ha en nem haltam meg, te sem fogsz, kerdezo, megnyugtataskepp. Tudnek meg meselni... radikalis dolgokat, de egy orvos mondta nekem aki engem kezelt, a test nagyon sokat kibir.

dec. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindfulness, relaxáció.
dec. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem fogsz nyugi.

Mikor kislányom 6 hetes volt,felváltotta az éjszakát,éjszaka volt fent,nappal aludt,és mellette a 4 éves is itthon volt.

6 hétig napi 2-3 órát aludtam.

Férjem dolgozott,plusz autós iskolába járt,és semmi segítség.

Nos,6 hét után helyre állt 😁 mostmár 2 éves múlt,de van egy pont 3 hónapos,jól bírom a nem alvást.

Túl agyaltam dolgokat,mindig is alvás zavarba szenvedtem korábban,voltam vele orvosnál aki kiírt valami gyógyszert 17 évesen,de annyira elnyomott hogy nem szedtem tovább .

Volt hogy este 10 kor feküdtem le,és reggel 5kor aludtam el... Nem telefonoztam közbe,se tv.

dec. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :)
dec. 29. 20:11
 8/8 Senior Séf ***** válasza:

A hajnali (2-3 óra) felébredés oka tipikusan a vércukor leesése. Ez stresszforrásként működik, ami kortizoltermelésre készteti a mellékvesét. A kortizol nem engedi érvényesülni a melatonint.

Első lépésben fél banánt (Nem többet!) karikázzál fel, csipetnyi sóval hintsd meg, egy-két csepp olívaolajjal öntsd nyakon, és villanyoltás előtt edd meg. Természetesen figyelj oda az étrendedre és kerüld magas glikémás indexű ételeket. Villanyoltás előtt legalább egy órával már ne gépezz, ne buzeráld a telefont, mert a monitorok hideg kék fénye szintén komoly stresszfaktor. Hasonló okokból figyelj oda, hogy ne hűljön ki a lábfejed.

dec. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!