Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 2 mg Rivotrilra megihatok 1-2...

2 mg Rivotrilra megihatok 1-2 pohár forralt bort? Lehet tőle valami bajom?

Figyelt kérdés
Úgy tudom nem lehet keverni a kettőt. De ilyen kis mennyiségben is veszélyes?

dec. 31. 09:51
 1/7 Mojjo ***** válasza:
21%

Részlet a betegtájékoztatóból:

"A Rivotril tabletta egyidejű bevétele alkohollal

Rivotril-kezelés alatt nem fogyaszthat alkoholt, mert az alkohollal együttadva epilepsziás görcsöket válthat ki, vagy kómát, akár halált okozó szedációt okozhat."


Most komolyan megéri? Egyébként 1-2 pohár forralt bor abszolút nem kis mennyiség.

dec. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
13%
Inkább hagyd a Rivotrilt ha inni akarsz, ha muszáj max utána vedd be
dec. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Az orvosod legkozelebb kerdezd meg, mert a betegtajekoztato egy nagy resze tiszta hulyeseg (pl "nem ismert gyakorisagu mellekhatas: hirtelen halal", volt az egyik gyogyszeremnel, meg felsorolva jo sok). A nagyon gyakorikat nezd meg a gyakoriak kb. felet. A tobbi ahogy mar mashol is irtam meg mashol ezerszer, selejt mert olyan kis szamban fordul elo, hogy becsap a meteor most ahogy olvasod ezt a kommentet. Nagyanyamnak peldaul a kardiologus mondta, hogy ihat nyugodtan a szivgyogyszerrel is akar egy kis bort de mertekkel. De ihat. A betegtajekoztato nagy resze a forgalmazot biztositja, vedi jogi dolgok miatt. Ezt meg maguk a betegek szepen elolvassak es mar mennek a wc-re fosni.


Ismetlem, kerdezd meg az orvosod, hogy annyi mennyisegut, mit, milyet, ihatsz-e abbol. Kesz. Ne itt ezektol a placebo meg homeopatias gyogyszerellenes huliganokra hallgass akik szerint pl a citromfu teatol kigyogyulsz a klinikai depressziobol meg skizofreniabol.. agyam elszall az ilyen emberektol.


Kerdezd meg az orvosod.

dec. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Mojjo ***** válasza:
16%

Hmmm, érdekes, hogy a hozzászólásom kiírása utáni 5 órában nulla, a #3-as hozzászólás utáni 15-20 percben pedig nyolc negatív pontozást kaptam. Lehet véletlen persze, de mindenképpen érdekes egy véletlen akkor.

Mint ahogy az is érdekes, hogy valaki szerint ha betartjuk a betegtájékoztató figyelmeztetéseit, akkor homeopátiások meg gyógyszerellenesek vagyunk. Kérdező, érdemes belegondolnod, hogy milyen logikai képességeket mutat valaki, aki ezt a kettőt minden további nélkül egyből összeköti és teszi ezt a 3-ban látható agresszivitással!

Ami a lényegi részt illeti: ha valaki betartja a betegtájékoztatóban írtakat, abból egészen biztosan nem lesz baja. Ha valaki nem tartja be, abból valamilyen eséllyel komoly baja származhat. A valamilyen esélyt lehet boncolgatni, de minek. Nem hiszem, hogy bármilyen forralt bor megéri ezt. Abban egyetértek, hogy a legjobb mindig az orvost kérdezni, de nyilván nem december 31-én lesz ez az opció reálisan elérhető.

dec. 31. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

Mar ki lett vesezve a benzodiazepinek problemaja es a betegtajekoztato, lehet azert: https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


A lepontozast lehet annak a kerdesnek a resztvevoi is adtak, de engem nem erdekel. Es ne csavargass szavakat, szemantikakat, mert nem irtam, hogy aki nem tartja be a betegtajekoztatot az homeopatias huligan.


Egyebkent a rivotril antepileptikum elsosorban. Honnan tudod, hogy nem arra szedi mondjuk? Mert akkor jobb tanacs, hogy az orvosatol kerdezze meg. Ha szorongasra, akkor is. Ha egyikre sem, akkor is. Haromszor vagy negyszer irtam ki, hogy kerdezze meg orvosat, tovabbra is ezt tanacsolom.


Ez a lenyeg. Es kerlek szepen ne idetlenkedj tovabb nagyon meghalalnam.

dec. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Mojjo ***** válasza:
14%

@5:

"Es ne csavargass szavakat, szemantikakat, mert nem irtam, hogy aki nem tartja be a betegtajekoztatot az homeopatias huligan."

Aki nem tartja be? Hisz pont arról volt szó, aki betartja. Miután a betegtájékoztató betartására bíztattam, írtad, hogy "Ne itt ezektol a placebo meg homeopatias gyogyszerellenes huliganokra hallgass". Egyértelmű a bennfoglalt tartalom, miszerint aki a betegtájékoztató utasításait hozza fel, az gyógyszerellenes és homeopátiás. Aminek természetesen a világon semmi értelme, és nem logikai bakugrás, de egyenesen tigris bukfenc.


"Egyebkent a rivotril antepileptikum elsosorban. Honnan tudod, hogy nem arra szedi mondjuk?"

Teljesen irreleváns, mire szedi. A gyógyszerkölcsönhatások nem lesznek mások attól, hogy X vagy épp y okból és problémára szed valaki valamit. Nem igazán érthető, egyáltalán hogyan jutott eszedbe ez a mellékvágány, a homeopátiázáshoz hasonlóan semmi értelme ennek sem.


"Haromszor vagy negyszer irtam ki, hogy kerdezze meg orvosat, tovabbra is ezt tanacsolom."

Ha figyelmesen megnézed, mit írtam, észreveheted, hogy egyetértek, valóban ez a legjobb. De ugye azt érted még te is, hogy ez december 31-én nem opció?

dec. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
92%
Én 0,5 mg xanaxra ittam egyszer egy pohár valamit és nem lett semmi de amúgy inkább hagyni kell
jan. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!