Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » OCD-sek nálatok is így megy?

OCD-sek nálatok is így megy?

Figyelt kérdés

Nálatok is amolyan időszakosan, illetve rohamokban jelentkezik a dolog?

Van mikor napokig teljesen jól vagyok, aztán megcsinálok valami apróságot, akkor viszont jön minden más is, amolyan egyszer engedek, utána meg nem tudok megállni. :(


Vannak valami jó praktikáitok vagy ötleteitek amivel lehet picit enyhíteni a tüneteket? Néha kezdem úgy érezni, hogy megőrülök már. :(


jan. 3. 05:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Persze, hogy így van. Általában a koffein nekem nem tesz jót, de nem bírom ki.


Nem lehet ezt enyhíteni, foglald el magad valamivel ami koncentrációt igényel. Az nekem szokott segíteni.


Meg a kérdés, hogy milyen OCD-d van, mennyire komoly?

jan. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szoktam azt is próbálni, csak épp ha úgymond egy pillanatra elgyengülök és tényleg beindul, akkor utána alig tudok megállni.

Nekem leginkább a nem is tudom hogy fogalmazzam, " ellenőrzős " és a számolós van. Mikor 10-edjáre megyek vissza, hogy le van-e oltva a villany pedig tudom le van, de lehet csak azért megyek adott mennyiségben, hogy ugye vannak számok amikhez úgymond " ragaszkodom " valamiért.

Aztán ha az is előkerül akkor még egy egyszerű evést is tönkre vág, hogy biztos annyi szeletre vágom fel a húst stb.

jan. 3. 08:28
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ja együttérzek veled, tudom milyen. Egyszer elkezded aztán egyre nehezebb abbahagyni. Talán ilyenkor az segít, ha realizálod, hogy mondjuk mit csinálsz, vagy rászólsz magadra, hogy na jólvan most már ebbből elég.


Mondjuk amikor már sokadjára ellenőrzöd le.


De az ellenőrzős OCD-re van olyan is, hogy lefotózod hogy le van kapcsolva a villany és akkor megnézed a telefonon. Nem tudom, hogy ez segít-e.

jan. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Újévre ezt fogadtam meg, hogy ha törik ha szakad megpróbálok ellenállni, aztán igazából semeddig sem bírtam. :(
jan. 3. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!