Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon rossz ember vagyok....

Nagyon rossz ember vagyok. Ezen javítanom kéne, de mégis, hogy?

Figyelt kérdés

Egész pontosan, legrövidebb és leglényegretörőbb megfogalmazásban, egy 19 éves srác vagyok, akinek nincs senkije.


Én egy nagyon rossz ember vagyok, engem az összes barátom magamra hagyott, egyetlen egy üzenetre sem méltatnak. A hiányuk fáj, főleg, hogy szorongós kötődési típusom van. Aki jó ember, azt nem hagyják magára. Engem mégis mindenki magamra hagyott. Nem tudom magam szeretni, hiszen egy jellegtelen ember vagyok. Megölni nem tudom magam, hiszen nincs elég bátorságom, de tudom, hogy így élni sincs értelme. Depressziós vagyok, de nagyon jól tudom leplezni ezeket az érzéseket. Anyai, és- apai szeretetet nem kaptam meg.

Posztraumás stresszindrómám van, hiszen annyi trauma ért az életem során, hogy már eleve félek bármibe belekezdeni, hogy vajon milyen kudarcok fognak érni. Anyakomplexusom és egyben apakomplexusom van, nyilván nem párkapcsolatban, hanem általánosságban véve.

Nem érdemlem meg a szeretet, hiába tudok én bármilyen kapcsolatban teljes szívvel szeretni, de én egy romlott, züllött ember vagyok, akit a világ nem érti meg. Természetesen pszichológust lehet mondani, de semmi értelme, a múltat ő nem fogja kitörölni, és nem is kell kitörölni. Voltam már pszichológusnál, felesleges rinyálni, inkább javítani kéne amin lehet még javítani.



jan. 4. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj új lappal, itt az új év. Hozz új célokat az életedbe, élj szabályok szerint, a saját szabályaid szerint. Haladj kis lépésekben. Minden nap csinálj valami hasznosat és azt a valamit szívvel-lélekkel csináld. Igyekezz mindent nagyon türelmesen csinálni, nyugodtan. Olykor-olykor végy egy nagy levegőt, és mondd azt, hogy minden rendben van. És hidd el, hogy van értelme az életnek.
jan. 4. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Basszus nagyon fiatal vagy még!

Lehet hogy kitörölni nem tudod a rossz dolgokat, de idővel elhalványulnak, túl tudsz rajtuk lépni.

A többi meg marhaság. Miért lennél rossz ember? Ártottál valakinek?

jan. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2 Rengeteget. Sajnos nem tudom kontrollálni azt, hogy mit veszek magamra, mit nem, így volt, amikor egy jóbarátot megbántottam ezzel, habár mindig bocsánatot kértem, és általában egy barátságban mindig én voltam az, aki igyekezett, sajnos az, hogy "senki nem szeret" sokszor előfordul, így ezáltal ez-az megesik.

Fiatal vagyok, de sajnos jó ideje ilyen tudatban élek, és ez megöli a belsőm.

#1 Köszönöm, próbáltam már ilyesmit, mindig feladtam.

jan. 4. 23:23
 4/7 anonim ***** válasza:
Aki ilyen szépen tisztában van a sémáival, az menjen sématerápiára! Meglepődnél, mi mindent is tudsz kontrollálni. :) Tudom, hogy nehéz és sokszor bármennyire rossz, mégis attól érzi a lelkünk, hogy “él és virul”, mert ilyen szörnyűségeket érzünk igaznak, megérdemeltnek és tudat alatt ismerősen biztonságosnak, de ebből a csapdából ki lehet szabadulni. Szabadítsd fel magad!
jan. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Lenne kedved írogatni?, kedves kérdező. Kicsit hasonló cipőben járunk
jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen lenne, írj rám nyugodtan!
jan. 6. 20:21
 7/7 anonim válasza:
57%

"Senki se születik rossznak, hanem a világ teszi azzá"


Kitartás a kulcsa mindennek amúgy, látok egy kis önbizalom hiányt is

Próbáld meg fejleszteni magad, tanulj, keress pénzt aztán alapíts családot.

Egy példának mondom a nagyapám úgy nőtt fel hogy senkije se volt kis korától kezdve és ha neki is sikerült megcsinálnia akkor neked is fog, fejben dől el minden.


A pszhilógus, meg az ilyen hülye gyógyszerek amiket beléd akarnak erőszakolni felesleges, saját tapasztalatból tudom.


Idővel jobb lesz majd meglátod

jan. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!