Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet az embernek teljesen...

Lehet az embernek teljesen pszichopata személyisége anélkül, hogy pszichopata lenne?

Figyelt kérdés

Orvosilag (pl az agya) nem pszichopatának született. Viszont minden pszichopata teszt annak jelzi ki.


Az alábbi tesztek alapján teljes pszichopata vagyok:

- TriPM (Triarchic Psychopathy Model): 99% percentilis

- PCL-R: 29 pont

- CAPP-SR (Comprehensive Assessment of Psychopathic Personality): 26 dimenzióban a 33-ból szignifikáns eredmény

- Levenson Self-Report Psychopathy Scale: 97.54% a primary psychopathy-hoz és 92.14% a secondary psychopathy esetében


A pszichiáter akinél voltam se tudta megállapítani pontosan miről van szó. Az autizmust már kizárták.

Az ADHD még előfordulhat.


Ilyenkor mi van?



jan. 5. 10:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem létezik.

Ahogy az angol mondja, “ami úgy sétál mint egy kacsa, az kacsa”

Ilyen nincs hogy csak tesztek szerint vagy pszichopata de normalisan nem.

Mondtam én hogy ilyenekkel van teli a gyakori

jan. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen.

Viszont van egy jelenség, ami autizmusnál, ADHD-nál, és személyiségzavaroknál is előfordul, ez pedig a maszkolás.

Gyakorlatilag egy öntudatlan leplezésről van szó, ami azt jelenti, hogy az ember (általában nagyrészt fejlődési szakaszban, tehát kisgyerek korban) felvesz viselkedésmintákat, amiket a környezetében lát. Csak míg ezeket a dolgokat a neurotipikus és mentális problémával nem küzdő emberek maguktól csinálják, az, aki maszkol, csak utánozza.

Ez pszichopátiánál is előfordul, így asszimilálódnak be a közösségbe már gyerekként, ez egy alapvető megküzdési stratégia, hogy elfogadják őt a többiek.

jan. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Maszkolás, kompenzáció: Ezt beszéltük a pszichiáterrel és a pszichológussal is és a tesztek szerint kiemelkedően sokat maszkolok. Emiatt is gyanakodtunk autizmusra.


Szinte mindig szerepben vagyok ha épp emberek között.


A másik, hogy az autistáknak általában nagyon alacsony a kognitív empátiájuk és az affektív pedig kiemelkedő. Nekem pont fordítva. És nagyon jól tudok manipulálni másokat emiatt, mert mindenkin átlátok mint egy szitán félszavakból, elrejtett arckifejezésekből.

Bűntudatom vagy megbánásom pedig nincs miután másokat használtam.


Amit még beszéltünk az az agentic extraversion, amikor valaki aki befelé forduló személyiség bekapcsolja a karizmáját és nagyon meggyőzően átveszi a helyzet/emberek felett az irányítást ahhoz, hogy a céljait elérje. Például egy munkahelyi közösségben. Ez is megvan nálam.

jan. 5. 11:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írtam, a maszkolás egyáltalán nem autista jellemvonás. Autizmusnál IS jellemző, meg több másnál IS jellemző.

Amiket írsz, az alapján elég egyértelműen tankönyvi példája vagy az antiszociális személyiségzavarnak. Az, ha úgy érzed, nem tudsz azonosulni az általad eddig hallott "pszichopata" leírásával, azért is lehet, mert

1. A médiában és a közvélekedésben teljesen fals kép alakult ki a pszichopatákról, egyrészt misztifikálják is, másrészt antagonizálják.

2. Ahány ember, annyi megélés és formája.

(Én például autista vagyok, magasan funkcionálok, sajnos nagyon erősen is maszkolok, és sok jellegzetes autista vonás nálam kimarad, ettől még a diagnózisom egyértelmű.)

jan. 5. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%

Ne mentegesd magad es ne állítsd be magad autistanak, mert így neked kerekebb.

Fogadd el hogy az vagy, ami

Legalabb magadnak ne hazudj

Semmi közöd az autizmushoz

Az autista úgy maszkol, hogy mosolygós es szociabilist jatsszik, hogy ne közösítsék ki. A pszichopata manipulál személyes nyereség es átverés okokból.

jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11%
Pszichopatánál nincs maszkolas hanem manipulalas van
jan. 5. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

6-os: Ennyire azért ne lovagoljunk a szavakon. A maszkolás az én belső megélésem, hogy eltorzítom azt a képet amit kifelé mutatok. A manipuláció pedig magának a folyamatnak a leírása, hogy bármit előadok azért, hogy megkapjam amit épp akarok.


4-es, 5-ös: Én nem állítom be magam autistának és nincs fenntartásom a pszichopatasággal szemben sem. Sosem volt. Csupán az igazságot akarom megtudni magamról. Ha kiderül, hogy tényleg pszichopata vagyok nekem az tökéletesen belefér. Nagyon jól leírja azt ami vagyok.

jan. 5. 12:44
 8/10 anonim ***** válasza:
52%

7


Nagyon sok ilyen kérdést tettél fel, és nagyon soknál bizonygattad, hogy pszichopata vagy. Nem vagy az, ezt már kifejtettem a korábbi kérdéseidnél is. Hipochonder viszont igen, sőt, ha az a kérdező vagy, akire gondolok (dobok linket is ha akarod), akkor nihilista is vagy egyben.

De pszichopata semmiképpen. A pszichopaták nem foglalkoznak ezzel annyit, mint te most, meg az előző kérdéseidnél is érződött, hogy minden követ megmozgatsz, hogy "bebizonyítsd", hogy az vagy, pedig nem.

Ráadásul voltál orvosnál is, a pszichopatákra ez egyáltalán nem jellemző.

Ők nem mennek el orvoshoz, viszont (!) azok, akiket a pszichopata kicsinál lelkileg meg érzelmileg, azok már igen. Ők mennek orvoshoz, nem a pszichopaták.

Pszichopatát orvos legfeljebb tudod mikor diagnosztizál és találkozik vele? A börtönökben.

Engedd el ezt a dolgot, leírtam már neked (szerinte te ugyanaz a kérdező vagy), és ott is bizonygattad.

Inkább hipochonder vagy, és/vagy nihilista.

jan. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
8-as: Nem magamtól kerültem orvoshoz, hanem küldtek. Azért cserébe elállnak a feljelentéstől, ha cserébe "megjavulok".
jan. 8. 17:22
 10/10 anonim ***** válasza:
38%

9



Teljesen mindegy, nem vagy pszichopata. Hipochonder vagy. Esetleg nihilista.

jan. 8. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!