Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Modafilin gyógyszertől kialaku...

Modafilin gyógyszertől kialakult Skizoaffektív zavar a gyógyszer nélkül is előjött volna?

Figyelt kérdés
Párom 2 hónapig szedte a modafilin gyógyszert. Először feltűnően túl kedves volt a megszokotthoz képpest, aztán agresszív lett, és természetfeletti dolgokat képzelt magáról. Az orvos szerint Skizoaffektív zavara lett és a gyógyszer váltotta ki. Ha nem szedi a gyógyszert soha nem lett volna beteg? Vagy ez csak előre hozta?

#mentális #Modafilin
jan. 12. 23:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
55%
Biztos, hogy csak előre hozta, nem hallottam még olyat, hogy gyógyszertől lenne valaki skizofrén vagy skizoaffektív, képtelenség.
jan. 13. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Az nem modafilin, hanem modaFINIL. Egy stimulans, ami . Ha sokaig szedi, es/vagy egyre nagyobb adagban es hirtelen vagy csokkentve megvonjak, akkor atmeneti pszichozis is lehet, es ez a diagnozis total hulyeseg mert van erre korrekt BNO diagnozis.


Ez a gyogyszer valamivel gyengebb opioid mint a heroin (morfium prekurzora). Nem csodalom, hogy pszichozis meg emocionalis zurzavar lett. Annyi, hogy a modafinil hatasa nagyjabol 24 oran at tart.


De ez atmeneti ha attol van, vagy "binge"-el es szed egyre-egyre tobbet, az is okozhat pszichozist, instabilitast.

jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Amugy a modafinil egy utcai drog. 2006-2010 kozott volt legalis itthon. Akkor kulfoldon eltek USA-ban peldaul? Mert kb. egesz EU-ban tiltott a mellekhatasai miatt. Mi a termek neve ha itthon kapod? Mert en tudom mi volt regen, de ma mi a neve?
jan. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Én is olvastam hogy be van tíltva pedig simán tudsz rendelni ugyanezen a néven fut de az nincs oda írva hogy drog. Nem élünk külföldön. Szóval lehet hogy csak a gyógyszer miatt van ez és el fog múlni? Karácsonykor vett be utoljára.
jan. 13. 12:40
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Na erre kivancsi vagyok. Mi az hogy rendelni? Ez illegalis pszichotrop hatoanyag. Be van tiltva = illegalis. Honnan rendelsz? Online gyogyszertar akkor linkeld mar be mert ez kerekre nyitja a szemem ha igaz.


Az orvosi fuvet sem hittem el, de vegul valoban van. Az esketamine-rol is hallottam (Spravato) az is van. De modafinil? En jarok pszichoterapia csoportba egy korhazba rendszeresen, es ott vannak szerhasznalok 10 bol 4 - 6. En korabban hallottam a modafinil-rol, de USA tekintetben. Es volt ket srac dumalt egymassal, hogy van valami amit o meg nem probalt ki ami olyan mint a ritalin (ez legalis pszichostimulans P2 besorolassal, P1 a legerosebb) es csak fel fullel hallottam de egybol tudtam mi az, mondtam "modafinil?" es mondta "IGEN!". Es hadd ne mondjam milyen kemenyen nyomta, nem a modafinilt persze, hanem .. mindegy mar kb mindent ami elerheto.

jan. 13. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]

jan. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

És a hivatalos forrás:

[link]

jan. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Narkolepsziara ott a Ritalin LA, Ritalin IR is. Modapanda nem tudom mennyire hiteles. Ezek rendkivul komoly jogi szabalyok alapjan mennek. Bar ha regebbrol van mar szedve a szer akkor nincs szukseg papirozasra. Ma mar fix nem kezdenenek bele, mert ezt le kell adni az OGYEI nek, mire az feldolgozasra kerul.. meg a doki faradtsaga bele amikor le van terhelve.


Ha ez valodi, en rettento kivancsi lennek hogyan hoznak be EU-n beluli illegalis gyogyszereket M.o-ra ahol kulon magasabban figyelnek erre.


Hozzatennem, nem a kerdezo valaszolt.

jan. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

"Ezért az Európai Unió gyógyszerértékelő bizottsága az előny-kockázat arányt mérlegelve kizárólag narkolepszia esetére szűkítette a gyógyszer alkalmazását. (Bővebb információért kattintson ide!)"


A bovebb informacio hyperlinkre kattintva EU oldalra visz de page not found-ot ir ki.

jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Es a kerdezo azt irja orvos szerint Skizoaffektiv zavar, nincs narkolepszia emlitve. Kezd nekem gyanus lenni ez a modapanda is, meg a kerdezo, hogy nem-e o maga az illeto. Ez mar tancbeszed es zsakutcak.
jan. 13. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!