Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Igazából mi történik most...

Igazából mi történik most velem? Kezdek úgymond izolált, üres ember lenni?

Figyelt kérdés

Röviden igazából annyi, hogy adott egy szeretethiányos, magányos, traumatizált 19 éves srác, akinek nincsen túl sok social skillje.

16 éves korom óta vagyok magányos, középsuliban bántottak, családban is. 18 éves koromban kezdtem el úgymond bízni az emberekben, előtte kb 10 insta követőm volt, annyira nem bíztam senkiben, mert tudtam,hogy sz*r vagyok.

Most jelen esetben ugyanúgy magányos vagyok, de megéltem ezt -azt. Két barátkozási kísérletem volt, az egyik fél évig tartott, a másik röpke másfél hónapig. Mindkettőnek durva lett a vége, az első az kilépett ebből a kapcsolatból, ami még megérthető, aztán egy hónapra rá, elkezdett bántani lenézően. A másik meg ghostingolt, pici dolgok miatt.

A második sokkal jobban fájt, mert jól éreztem magam vele, így konkrétan könyörögtem, megalázkodzam nála mint egy kiskutyus, magamat ostoroztam, vagdostam (!) Is magam, mert nem tudtam mibe önteni a fájdalmam. Rájöttem, hogy az Isten engem ilyen embernek teremtett meg sz*rnak, és senkim sem lesz, egy csajom se, egyedül fogok meghalni, valami magányos szigeten. Nem vagyok szerethető, hiába mutattam ki a szeretem, ezáltal sokszor olyan áldozatokat is hoztam valakiért, amibe az én biológiai szükségleteim első fokát adtam fel, egyszerűen sosem lesz meg társaságom. Senkire sem akaszkodtam rá elején még szerettek is szerintem.

Erre mi a megoldás? Teljesen el kell szigetelődni mint régen. Ha nem akarok öngyilkos lenni, nem kell kimenni az utcára sem, nem kell kimenni sehova. Észak - Korea politikai vezetése csinálja jól. Ja és ragaszkodó típus bagyok nagyon, emiatt is nehezek ezek a helyzetek. Most az van bennem, hogy nem akarok utcára sem kimenni, senkihez sem közel kerülni, és szívből gyűlölöm magam, karácsony óta zokogok felnőtt fiatal fiúként mint egy 4 éves kisfiú, ez van. Elhidegültem, egyszerűen szánalmasnak tartom magam, hogy én vagyok az aki próbálkozik, megtesz a másikért, igen, és egyben én vagyok az aki magamra vesz dolgokat, emiatt bedurcizok, de hiába nem sértek meg senkit igazából, rögtön elveszik az a másik embernél amennyi áldozatot hoztam érte, főleg annál az első barátnál.

Igazából egyre afelé haladok, hogy kezd elmenni az étvágyam, már 2napja semmit sem ettem, és ürességet érzek, lassan érzelmet se fogok érezni. Belül már halott vagyok,a remény elszállt.

Egyetlen örömforrásom az, ha adom a hülyét, vicces videókat nézek, de ideig - óráig jó.



jan. 13. 03:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem kell egy-egy ember reakciói alapján "mindent egy lapra feltenni". Gondolok itt arra, hogy el kell felejteni azt a hozáállást, hogy "na ha ez/az nem jön össze", meg "ha amaz is úgy reagál akkor majd többet nem ismerkedek"...

Érdeklődésednek, hobbiknak megfelelően keress csoportokat-fórumokat, közösségeket, bármit, a közös érdeklődés jó alap lehet a beszélgetéshez, ismerkedéshez. Személyes találkozáshoz is.

Ne feszülj rá az ismerkedésre és ne erölködj, próbálj meg lazán, kötetlenül ismerkedni-beszélgetni.

jan. 13. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Sokan küzdenek szociális gondokkal nyugi,nem vagy egyedül.A lényege hogy barátságokat tudj kötni az az önbizalm.Először is ismerd meg magad az önsajnalaton túl, azután kezdj el kapcsolatokat kialakítani.Csinalj valami olyat amit szeretsz,ami örömet okoz és lesz tőle önbizalmad pl. edzes.Az élet megvár nyugi nem vagy öreg még.
jan. 13. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
96%
Egyedül lenni és magányosnak lenni két külön dolog. Nekem a nagypapám mondta régen nagyon bölcsen: csak az tud igazán boldogan élni, aki egyedül is boldog.
jan. 13. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
szard le nagy ívben mit mondanak mások, találj új hobbit, sétálj egy jót, vegyél magadnak egy jó Sopronit, vagy nézz egy valag filmet. ha meg másnak ez nem tetszik, kit èrdekel? csinálj olyan dolgokat amik téged feltöltenek
jan. 13. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Megfogadtam azt hogy soha semmi pia, mert egy héten át csak vedeltem. Sajnos nekem ez nem erről szól, vagyis, hogy mondjam... Én tényleg full egyedül vagyok, nincs senkim, se család se semmi, karácsony, újév egyedül, aztán találsz egy barátot, akivel elhiszed, idealizálsz, de ezt kapod, közbe próbálkozol, de mivel sajnos nagyon rossz mentális állapotom van így az egyiknél voltak kisebb viták, de nem miattam, egyszerűen túl reagáltam mindent mivel anyám se szeret, az is csak bántott kb. Elsőnél meg betegesen aggodtam, mivan, megutált-e, azzal sose vitáztam, hanem eltűntem előle néha jó pár napra. Ragaszkodó típus vagyok, szorongok is. Környezetembe a felnőttek (1-2) mindenki mondja pszichológus, pszichológus, de minek? Habár annnyira legyengültem, és annyira megváltozott a személyiségem, úgymond annyira visszafogott lettem, annyira megismertem magam, hogy ha lenne egy haverom azzal vitázni se mernék, sőt ha belém kötne inkább eltűnék, de most új embereket sem akarok, és nem is merek megismerni.

Amúgy igazából azért vagyok ennyire bús, mert olyan gyerekkori traumáim vannak amiket nem dolgoztam fel, de jelenben most inkább barátokban való csalódás süllyesztett el. És igen sz*r ember vagyok. Nagyon gáz lélek. Akit senki sem szereti. Senki. Hangsúlyozom, senki. Nekem semmi sem sikerül. Saját kis dolgaimban sem tudok boldogulni.

jan. 13. 03:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Szakembert keress föl sürgősen...
jan. 13. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha tudod hogy feldolgozatlan traumád van, miért a gyakorikèrdéseken keresed a megoldást? Irány a pszichológus!
jan. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!