Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mire számitsak xanax megvonásn...

Zolikaa1717 kérdése:

Mire számitsak xanax megvonásnál? Kventiaxról vélemények? Lehetek feszültebb,és rosszabúl tőle?

Figyelt kérdés
Történ 1-2 rosszabb dolog az életemben,felemeltem a Xanaxot,de nem hat igy a doki a csökkentés mellett van..kaptam Kventiax 25mg este meg 1/2 reggel 1/2 délben,azaz 50mg összesen,nagyon furcsán érzem magam tőle,feszültebb vagyok amikor beveszem..3,6%-al kezdetem a csökkentést tehát 0,25-nek a negyede! Meddig várjak ezzel a kventiaxxal?

jan. 13. 18:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Stop.

Amennyiben nem megfelelő a hatása, érzésed rosszabb, JELEZD az orvosnak! Másik próba.

jan. 13. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
91%

A Xanax hat, csak nem erzed mar azt a legelso lenyugodott elmenyt. Azert vagy feszult mert leviszed, nem a quetiapine-tol. 25mg meg csak alvasra jo. En is szedtem, pszichiaterem 75 - 75 este es reggel = 150mg, aminek mar van terapeutikus hatasa, az altato hatashoz hozzaszoksz 2 het alatt kb ha nem 1 het. Azert lehet ezt kivetelesn ennel az antipszichotikumnal mert egy un. "kiss and run" azaz "puszil es elszalad" mechanizmussal mukodik a dopamine receptorokon, de a tobbi antidepresszans jellegu hatasa megmarad.


25mg-al az alacsony antihisztamin hatasa miatt voltal/vagy almos es/vagy ehes is. En allergias lettem ra, de amugy ha nem lettem volna, akkor szedtem volna 150mg-al. Probaltam 25mg-al, de akkor is allergias reakciot valtott ki. Vert a szivem mint a hulye, bedugult az orrom szajon tudtam levegot venni, szerencsere csak par oraig tartott. Abbahagyva megszuntek ezek.


"Helyettesitoje" a mirtazapine 7.5mg dozisban szokott lenni, vagy mianserin ez a ketto egymas testvere, bar kicsit elternek farmakodinamikaban. Ezek antidepresszansok.


En amugy nem szeretem az antipszichotikumokat szedni, mert valos, es gyakori mellekhatasai vannak. Antikolinerg (antimuszkarinik) mellekhatas az egyik a gyors szivveres amit sokan tapasztalnak, szajszarazsag, meg a lehetseges de bizonyitott extrapiramidalis hatasok pl dyskinesia ami lehet akut vagy tardiv azaz random peldaul a nyelved kidugod meg az arcod furan hirtelen bemozdul, ezeknek nezz utana mert ezek fontosak. En aripirprazole-t is probaltam alacsony dozisban es parkinsonismust hozott elo nekem. fogmosas kozben remegett a kezem, majd kb. 3 het alatt ez elmult amint abbahagytam.

jan. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

1-es..Ezen gondolkoztam,hogy ez normális e..vagy hogy el e múlhat,mert szorongást nem old,szivvereésem is mintha gyorsabb lenne!


2-es..negyed tablettát csökkentetem a 8x0,25mg-ból,és ez a feszültség a kventiax hatása alatt jön! Ez nem az a tipikus szorongás,amit átélek egész nap!

jan. 13. 20:10
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

En letennem a kventiaxot akkor (bar azert mert en ismerem a farmakodinamikajat) egy jo par napra, es meglatom, hogy nyugodtabb vagyok e. Csak ne legyen placebo a vege, hogy szereny meggyozodesed a kventiax aztan bekepzeled, hogy tenyleg az.


Menj dokihoz vissza es meseld el a gondod inkabb. Ezt tennem, ha nem tudnek semmit ezekrol a gyogyszerekrol.

jan. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom..lehet az a baj h raparazok☹️ sehogy se vagyok nyugodt..hisz elvonas alatt vagyok
jan. 13. 22:32
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

0.25mg-ot azonnal el is hagyhatsz a Xanaxbol. Az lofing. En 2mg-ot hagyok el, na ott van 2 - 4 napos eros lehangoltsag, es teljes motivalatlansag amikor csak nezek a levegobe. De utana elmulik es visszaallok a "normalisra" - azaz a depressziv allapotba. Szoval errol nem szoltam a dokinak, mert tudom a merteteket, tudom kb. mikortol veszelyes tenyleg a Xanax, de a 4 - 8mg sem eleg ahhoz.


Max egy brutal szorongast okoz, de nem halalt. Nem hiaba mondjak, hogy beszedhetsz 1000mg xanaxot, akar 1 mg-osat, nem halsz bele. De ez farmakokinetika is - minel nagyobb a koncentracio a verben egy vegyuletbol, xenobiotikumbol, annak gyorsabb a clearance, kiurites, szoval max kihanyod mert tele a gyomrod vele es irritalja, a maradek meg rettento keves.


En 20mg-ot is beszedtem, es abbol semmi nem lett az nap. Sosem szedtem annyit kozel sem, csak 4mg-ot. Annyi lett, masnap egy csodalatos nagy szekrekedes, mehettem gyogyszertarba hashajtoert.


Tudom, troll hihetetlen egy tortenet, de megtortent. Igen szandekosan, igen volt okom ra, igen azt hittem en is, hogy vege. A benzodiazepinek nagyon felvannak fujva, nagyon. Ez nem alkohol vagy amfetamin. Ez egy rohadt gyenge gyogyszer igazabol. Vegyel be kezdo adagnak 10 mg ritalint, na az kemenyebb mint a Xanax.

jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
En nem szorakozok,igy is szar allapotban vagyok..hetente lenegyedelem es kesz..
jan. 14. 10:49
 8/13 anonim ***** válasza:
92%
Gyogyszeresz ismerosom is van, es pszichiaterem is a hirtelen megvonast javasolja antidepresszansoknal is meg nyugtatoknal is. A te mennyiseged tenyleg hulyeseg, semmire nem jo. A negyedelgetes meg 3.6%-olas ilyen esetben idohuzasa a kinlodasnak. Birjal ki 1 hetet azonnali megvonas utan, de az a baj, hogy akkor is ideges leszel, mert alapbol az vagy. Azert irtak fel nyugtatot remelem, nem mas celbol. Mondom 0.25mg Xanax az a lonak a fel h*reje.
jan. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Hat en meg egy pszichiatertol se hallottam ezt..se gyogyszeresztol,nekem is vannak ismeroseim
jan. 14. 18:23
 10/13 anonim ***** válasza:
96%
Akkor %-olj, nem az en gondom. Tegyel amit szeretnel.
jan. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!