Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Extrém munkahelyi stresszt,...

Extrém munkahelyi stresszt, szorongást mivel csökkenthetném?

Figyelt kérdés
Itt fogom hagyni a helyet, de addig mit tegyek, hogy ne merüljek ki teljesen minden nap?
jan. 18. 00:21
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%
Ne vedd komolyan. Ne pletykalj, a munkahely nem azert van. Bemegy, megcsinalod a dolgod, mosolyogsz mindenkire, aztan hazamegy. A munkahely erre van, nem tobbre, nem kevesebbre.
jan. 18. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy rólam is rengeteget pletykálnak (ki tudja milyen dolgokat), nekem nem szokásom, én visszahúzódó vagyok. De fejben nem tudom lerendezni, kell valami hatóanyag, gyógyszer vagy gyógytea vagy mit tudom én.
jan. 18. 00:29
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Bölcs tanács!


[link]

jan. 18. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nekem nem megy. Nagyon szorongó típus vagyok.
jan. 18. 00:38
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ezt próbáld ki!

Úgy hívják hogy Homlok-tarkó tartás!


[link]


Oldja a stresszt, lenyugtat, bármikor alkalmazhatod ha ideges vagy.

5-10 percig elég tartani, vagy ameddig le nem nyugszol.

Enyhe lüktetést fogsz érezni a fejednél, homlokodnál, de ez ne ijesszen meg, természetes folyamat!

Ha gondolod lélegezhetsz is mellé mélyeket, orron be, szájon ki, lassan.

jan. 18. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszi, kipróbálom.
jan. 18. 01:46
 7/13 anonim ***** válasza:
Keress szimpatikus pszichológust, online is segíthet.
jan. 18. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%

Nálunk is ugyanez a helyzet, gyomorideggel járok be.

Kb èn eljutottam arra a pontra már, hogy a lelkibèkèm többet èr. Igy ha a főnököm szól csak akkor szólok hozzá, mert amúgy semmi nem jó neki amit az ember csinál, csak az jó neki amit ő csinál. Igy leszarom már mit mondd. Bemegyek megcsinálom ès jövök haza.

jan. 18. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A stresszt tudod csokkenteni, pl. legzeslassitassal. Azt barhol megcsinalhatod, par perc. Leulsz (vagy lefekszel) es lassan, melyen beszivod a levegot, utana lassan kifujod. Nagyon nyugodtan csinald, ne gondolj masra kozben. 1-5 perc mar segit, csak egy parszor gyakorold, hogy belejojj.

Relaxacios modszerek is vannak, amit otthon lefekve csinalhatsz: autogen trening, sima (passziv progressziv izomlazitas), vagy progressziv izomlazitas, tudatos jelenlet lazitas. Van, hogy az egyik bejon, a tobbi nem, a neten talalsz sok ilyesmit.

Ha gyogytea vagy gyogynovenyes megoldas erdekel: valeriana (macskagyoker), komlotoboz, kamilla es ilyesmi keverekek vannak, sokfele. Konkretan nem tudom, de szerintem a dm-nek es a rossmann-nak is vannak sajat markas teai feszultsegoldasra. Vagy esetleg alvaskonnyitonek hirdetik, de van, akinek nappalra is jo, nem tudom, meg kell nezni a dobozt. Inkabb a patikust kerdezd meg, mit ajanl, pl. gyogynovenyes tablettat. Lehet, hogy a Teekanne is gyart ilyet, vagy a Twinings.

Ha sok kavet iszol, azt is jo lenne addig csokkenteni, amig el nem mesz, stressztuneteket fokozhat. Probalj a munkahelyeden kivul lassitani, foglalkozni magaddal. Ne pakold tele a napodat feladatokkal, csak ami tenyleg muszaj. Meleg furdo, idoben fekudj le (azonos idoben). Legyen egy pont az estédben, amin tul mar nem gondolsz a munkadra. Lehet, ez hulyen hangzik, de az ilyen orakban nagyban feltoltodsz es megerosodsz idegileg, azert jobban fogod birni masnap a dolgokat.

Ha tudsz, elkezdhetsz mozogni, is, pl. minden masnap futni, vagy szobabicikli, nem kell sokat. Ez is a stresszt csokkentene.

Tehat azt nem tudod kivedeni, hogy a munkahelyed olyan, amilyen, de a stressz kezelesre vannak modszerek, amelyek segitenek, hogy jobban elviseld.

jan. 18. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Szintén a pszochologust javaslom. Ezeket elobb utobb fel kell dolgozni
jan. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!