Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudnék rajta segíteni?

Hogyan tudnék rajta segíteni?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm bekerült pszichiátriára mivel kényszeres gondolatai voltak, hallucinált és hasonlók, úgy érezte más valaki irányítja hogy mit tegyen mit gondoljon. Emellett erős önzibalomhiányban szenved.

Mivel nagyon sokat jelent nekem így nagyon szeretnék neki segíteni, de nem tudom hogyan. Sokszor mondom neki hogy sokat jelent nekem és nagyon fontos ő számomra, de betegségéből fakadóan nem hiszi el úgy érzi mindenki ellene van.

Hogyan tudnék én is segíteni rajta? Illetve meddig tarthat neki ez az egész míg bent kell lennie?



jan. 18. 21:32
 1/5 anonim ***** válasza:
22%
Sehogy, nem a te dolgod.
jan. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
#1 Tudom hogy ezért van ott, de olyan rossz nézni ahogy egyszerűen semmit nem tud tenni az ember.
jan. 18. 22:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Látogasd, amikor csak teheted. Vigyél neki ételt, a kórházi koszt általában borzalmas. Beszélgess vele, kérdezgesd hogy van, milyenek az orvosok, milyen foglalkozások vannak, stb.

A kényszergondolatokból sajnos nem te fogod kigyógyítani, de talán ha rendszeresen látja, hogy teszel érte és ott vagy mellette, nemcsak mondod, akkor egy idő után elhiszi.

Hogy meddig lesz ott, jó kérdés. Függ az állapotától és hogy mennyire reagál jól a gyógyszerekre. Ha nem veszélyes magára vagy a környezetére, valószínűleg pár hét és kiengedik.

jan. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Latogasd es biztasd, es kerdezgesd, hogy van, mit tudnal neki behozni, miben tudsz segiteni.

Az orvostol / novertol is megkerdezheted, hogy szerinte mi lenne neki jo, mit hozz, az orvostol azt is (ha elmondja neked), mi varhato, mi a diagnozis, a prognozis.

Amit bevihetsz, az sokszor aprosag: egy arckrem, valamilyen ruhadarabja, fenykepek valakirol. Olvasnivalo, konyvek, ujsagok, ami erdekli es szorakoztatja (ha nem telefonrol olvas mindent). Vagy ha levagod szepre a kormet, ha szaraz az ajka, bekened (itt most nore gondolok).

Keszulj fel azert, hogy csupa negativ dolgot mond majd, ot senki nem szereti, sosem lesz jobban, esetleg: mi lesz, mi lesz, jaj, mi lesz velem. (Ilyenkor akar 50x is el kell neki mondani, hogy jo lesz, meg fog gyogyulni, hatni fog a kezelese, a gyogyszer.) Vagy hogy az orvosokra, noverekre panaszkodik, ujra es ujra. Hogy nem ertekeli a segitsegedet. Ez a betegseg resze, de azert hidd el, sokat fog jelenteni neki, amikor egyszer jobban lesz es visszagondol!

Nagyon rendes ember vagy.

jan. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Támogasd lelkileg, legyél ott mellette. Biztasd abban, hogy képes legyen meggyógyulni. Én szurkolok ismeretlenül is.
jan. 20. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!