Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez milyen mentális betegség...

Ez milyen mentális betegség lehet? Vagy Valami drog? Tudna segíteni valaki? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Szóval van egy lány, néha teljesen rám tud hangolódni, kedves, és odaadó lány, annyira egyértelmű minden közöttünk, szóval néha szavak nélkül is jól megértjük egymást.


Aztán másik pillanatban egy szörnyeteg. Mintha egy másik ember lenne, iszonyat, fojtogató gyűlölethullám, elborult feltételezések rólam, ok nélkül, mintha a memóriáját kitörölték volna, szinte nem emlékszik semmire, vagy legalábbis nagyon megjátssza, hogy a dolgok, amik megtörténtek meg sem történtek...


Egyszer azt mondja, kifejezi is, hogy szeret, és sokat jelentek neki... Majd aztán olyannal rukkol elő, hogy elmebeteg vagyok (?), nem ismer (??), öljem meg magam és hasonlók, ki vagyok én és stb?


De tényleg, ok nélkül, értelmetlenül, felfoghatatlanul.


Elkezd néha őrült történeteket kitalálni magáról, meg rólam, majd nem érti, hogy miért nem keresem, miután elküldött és hogy ő ilyeneket nem mondott, stb...


Mindeközben, amiket én mondok neki, egyszerűen lemásolja, imitál sokszor, és saját ötletként adja el. Amiket én mondtam, hogy együtt kellene megcsinálni, mással éli meg.


A szóban forgó lány amúgy 16 éves, és konkrétan most már veszélyezteti az én mentális egészségem, ráadásul volt, hogy ismeretlenek elkezdtek fenyegetőzni, hogy miket "művelek" vele, szóval most már elgondolkodtam azon, hogy a rendőrséghez fordulok.


De ettől függetlenül van olyan mentális betegség, amire ez passzol?


jan. 20. 12:32
 1/9 Titkos_ember válasza:
100%

Szia kedves kérdező.


Ilyen lánnyal már nekem is volt dolgom, egyik pillanatban normális volt, a másik pillanatban mintha kicserélték volna. Nagyon hasonlóan tudnám jellemezni mint amiket leírtál.

A végén rájöttem hogy csak szórakozásból vagyok jó neki és inkább otthagytam.


Utólag belegondolva jól tettem, ha lett is volna köztünk kapcsolat valószínűleg mentálisan kikészültem volna.


Az ilyen toxic lányokat hagyni kell.

jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne akard diagnosztizálni, elemezni sem a viselkedését, mert te zavarodsz bele. Mindegy, hogy betegség, vagy drog okozza ezt nála, egyiken sem tudsz változtatni. Végül elbizonytalanodsz a saját ép elméddel kapcsolatban.

Ha fontos a saját mentális egészséged, tartsd távol magadat tőle.

jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
De én nem értem. Hol vannak a haverjai, hol vannak a barátai, hol vannak a szülei? Hogy nem veszik ezt észre és hogy nem kezeltetik?
jan. 20. 20:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
A haverjai, barátai nem kezeltethetik, ahogy te sem. A szülei nem tudni miért nem törődnek vele, egyeltalán észre vettek-e valamit.
jan. 20. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Olyan is volt, hogy volt egy ilyen hulláma... Hogy "elmebeteg vagyok" és hasonlók... Hát mondom, okés, akkor hagyom... Erre nekem áll fölényeskedve készíteni egy videót valami lánnyal (biszexuális), hogy az ágyában van, vág egy ilyen grimaszt, és mondja, hogy "na húzzak vissza a csajomhoz?" (mondom mi?), és hogy "elhagytam" őt.
jan. 20. 21:09
 6/9 anonim ***** válasza:
Olvasd el amit a 2-es válaszban írtam.
jan. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Csak az a baj, hogy szerintem valahogy beleszerettem.
jan. 20. 22:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyennek szereted, akkor semmi baj. De változást -jó irányba legalábbis-ne remélj.
jan. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos nem ilyennek. Régebben nem ilyen volt. Vagy legalábbis nem ilyen elvetemülten.
jan. 21. 10:58

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!