Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha mentális gondokkal küzdök(s...

Ha mentális gondokkal küzdök(szorongás, depresszió, adhd) mekkora az esélye hogy nem dolgozhatok villanyszerelökent?

Figyelt kérdés
jan. 25. 16:22
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Nagyrészt attól függ, hogy van-e villanyszerelői kepesítésed.
jan. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
84%

Ezt nem tudom pontosan megválaszolni, de kegyetlenül ADHD-s vagyok.

Nagyban megnehezíti a munkavégzésem. Szétszórtság, nem tudok koncentrálni mert nincs kedvem azt csinálni amit kell. Egyáltalán nem vagyok ott fejben, bármi van. A depresszió is kialakult, de azzal tudok majd mit kezdeni csak rajtam múlik. Ha teszel az életed alakulásáért nem leszel depressziós. Nekem se nagyon ment eddig, nulla önkontroll lustaság stb. De szerintem csak rajtad múlik hogy alakul az életed.

jan. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
1es, még diák vagyok, szeretem a szakom és egész jók az eredményeim, de főleg a praxisban vagyok kiemelkedő, viszont ilyen problémmakal küzdök és félek nem mehetek igy munkába
jan. 25. 17:12
 4/30 A kérdező kommentje:

2es, benne van a pakliban hogy én is ADHD-s vagyok, nincs róla diagnozisom de megvan az esélye annak hogy legalább ebben vagy egyéb kognitiv késségeket rongáló betegségem van.

Fő tüneteim: Szétszórtság, emberekhez való képtelenség(Komunikáció, kötődés, barátságok és párkapcsolatok kialakitása főleg fenttartása)

, életképtelenség(0 önfegyelem, 0 értelmes befektetés, pénz össze vissza költése hülyeségekre, infantilis viselkedés)

Továbbá, önbizalomhiány, súllyos önpusztitás, önutálási hajlam, beleértve öngyilkos hajlamok.

Anyámmal való toxikus kapcsolatom szerintem a leggrosszab és legszégyelnivalóbb mivel rettentően agressziv módon bánok vele és azt gondlom egy ember se érdemelné meg ezt visszont vele folyton igy viselkedem, ez milyen betegség oka?

jan. 25. 18:03
 5/30 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok és azt kivanom magamnak hogy öregedjek már meg és legyek már végre halott, ha már nem lehetek öngyilkos akkor végre legyen márr itt a halál.
jan. 25. 18:07
 6/30 anonim ***** válasza:
2-es vagyok. A figyelem nekem nagyon kettős. Valamire vagy sokkal jobban figyelek, mint a többi ember vagy teljesen szétszórt vagyok ha nem érdekel a dolog. Amiben nincs izgalom kegyetlenül untat, ha akarom se tudom befogadni. Elkezdek olvasni egy tanulnivalót és teljesen máshol kattog az agyam, fel se fogom mit olvasok. Pénz összevissza költése szintén játszik, nulla önkontroll, nulla megfontoltság. Függőségekre való hajlam kegyetlenül. Nulla impulzuskontroll. Hiperaktivitás, nem tudok egyhelybe ülni járkálok jobbra balra fel alá. Ha ülni kell nonstop változtatom az üléspozíciót nem tudok meglenni egyhelybe. Amúgy a szellemi képességeim nagyon sok esetben inkább átlag felüliek, de nagyon sokszor nem tudom ezeket kamatoztatni. Jó a felfogásom, de ha pl dolgozni kell teljesen máshol vagyok fejbe. Egyszerűen nem tudok koncentrálni, nem ott vagyok. Ez nagyon sokszor hátrány. Viszont például vezetésnél egyenesen előny. Nem fáradok el úgy a vezetéstől, mint a többi ember mert nem foglalja le annyira a figyelmem. Tudom, hogy ez elsőre rosszul hangzik de nem az. Bármi történik egyből perfektül lereagálom, mert hirtelen egyből tudok koncentrálni bármit kell csinálni. Viszont ha csak megyek egyenesen az autópályán semmi figyelmet nem igényel kb.
jan. 25. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

6os, lényegében feladhatom az életet mert nincs ertelmem tovább folytatni rabszolgaként, hiába szeretem a jövendőbeli munkám viszont a fizetés olyannyira alacsony h esélytelen ennyi pénzel elköltözni a toxikus agyonbasznivaló anyámtol.

Utálom közepeurópát/ az embereket mégjobban(persze vannak kivételek)

jan. 26. 00:46
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
A villany ugyanolyan veszélyes, mint a kígyók. A kígyókra pedig ADHD-vel is felfigyel az ember.
jan. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
no igen , de félek ez miatt nem dolgozhatok később villayosként és ahogy már említettem, vegyes mentalis problemakkal küzdök
jan. 26. 09:07
 10/30 A kérdező kommentje:
8as, ez egy rossz példa mivel a villanyal való dolgozás sokkal több biztonsági, felelőségteljes munkavégzést vár el, főleg jó problémamegoldó késségre is van szükség, de elsőbb a biztonság
jan. 26. 10:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!