Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért írnak fel egyes pszichiá...

Miért írnak fel egyes pszichiáterek alvásproblémára kis dózisú antidepresszánst, pl.: 7,5 mg Mirtazapint (Mirzaten, Remeron, Yarocen)?

Figyelt kérdés
febr. 3. 18:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Mert hisztamin (H1) antagonista hatása is van, ami szedatív, és kisebb dózisban ez érvényesül jobban.
febr. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az allergia elleni gyógyszerek is azok, nem?
febr. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy hisztamin (H1) antagonista hatása is van, de ez miért jobb, mint egy altató (Zolpidem, Stillnox ...) vagy valamilyen benzodiazepin (pl.:Xanax)?
febr. 3. 19:43
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszerű; Azért, mert az altatókhoz pár hét alatt hozzászoksz, aztán bevehetsz 6 szem Stilnoxot, már attól sem fogsz tudni elaludni. Ezeket kimondottan rövid távú használatra ajánlják. A mirtazapin nem okoz ilyen fokú függőséget, és a depresszión is segít (ami általában kéz-a kézben jár az alvászavarral).
febr. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Úgy tájékozódtam, hogy a Mirtazapinról ugyanolyan nehéz lejönni, mint az altatókról, és ugyanolyan hamar kialakul a tolerancia, viszont az adagok emelésével pontosan az antihisztamin tulajdonságát veszti el. Akkor?
febr. 3. 20:16
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Én hosszú évek óta szedem, nem érzem, hogy kialakult volna a tolerancia. Ráadásul én nagy dózisban, 45 mg-ot veszek be. Az altatók már rég nem használnak, azokhoz sajnos hozzászoktam. Mirtazapin+quetiapin kombó nélkül nem tudnék aludni egyáltalán.
febr. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
6-nak: szerintem a Quetiapintól alszol, a 45mg Mirtazapin már antidepresszáns.
febr. 3. 21:04
 8/17 anonim ***** válasza:
Is-is. Bipoláris depresszióra kapom.
febr. 3. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Én 25mg Kventiaxot és Zolepet

szedek alvásra,mert a Zolep már

nem használ önmagában,mert már

hozzá szoktam.

febr. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
44%
Minden felírt adag után jön a jutifalat az orvoslátogatoktól.l, igazából ezért kapsz ilyen erősen addiktív, kétes hatású cuccokat.
febr. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!