Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Skandináv keresztrejtvény jó...

Skandináv keresztrejtvény jó hatással van a agyra?

Figyelt kérdés

Ha szóba kerül agyunk fejlesztése szinte mindig elhangzik a keresztrejtvény,. Neten is és itt a gyakorin is olvastam már hogy ajánlott. Kiskoromba nem érdekelt pedig már akkor ezzel traktáltak, hogy okosit, . :D

Neten van pár oldal ahol ingyen lehet fejtegetni, pénzt nem adnék újságért de gondoltam ezt kipróbálom, max nem jön be. Rejtvényjáték (pont hu) oldalon pl elég sok rejtvény van, egyenlőre tetszik is meg nem is, de azt érzem hogy dolgozik az agyam elfárad stb. Érdemes ebbe több időt beletenni és próbálkozni "megszeretni"? Tényleg fejleszthetem az agyam, ha igen mibe? köszi előre is.


febr. 10. 18:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
En a killer sudokura kaptam ra evekkel ezelott. Eleg sokat kell szamolni benne, most oda jutottam, hogy 200-on belul barmilyen muveletet elvegzek egy tized sec alatt, magam sem tudom hogy, de bevillan az eredmeny. En 59/F vagyok, tudatosan nem hagyom ellustulni az agyamat, peldaul nem bamulok idiota gagyi filmeket.
febr. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én is szoktam naponta pont a skandináv keresztrejtvényt fejtegetni. Eleinte számomra kicsit nehéz volt, de tavaly augusztusban kezdtem el és azóta már nagyon könnyen megy, 4-5 perc alatt a fele minimum megvan. Én reggel 6-7kor szoktam az egyik felét megcsinálni ami rögtön megy, és így estefelé ami fennmaradt és gondolkodós.

Úgyhogy fejleszti az agyat, nem véletlen ajánlják.

Skandináv keresztrejtvényt a play store-ból is le tudod tölteni.

febr. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
1es sudokut próbáltam nekem nem jön be . (ez én vagyok sokaknak igen)
febr. 10. 18:37
 4/14 A kérdező kommentje:
2 köszi
febr. 10. 18:37
 5/14 anonim ***** válasza:
47%
A hieroglofia keresztrejtveny jobb.
febr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Az m i?
febr. 14. 13:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha az agyadra szeretnél figyelmet fordítani, akkor megérné megvenni. Nagyon olcsók a kis gagyi rejtvényújságok, ellenben sokkal jobb az agynak meg a szemnek, ha nem képernyőt néz.
febr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
köszi
febr. 14. 18:06
 9/14 HunLo ***** válasza:
100%

Én szerintem minden jó hatással van az agyra ,ami logikát igényel.

De egyébként nem csak a logikai gyakorlatok vannak jó hatással az agyadra ,hanem pl:a mozgás is.

Ha elmész sétálni ,akkor már az agyadra(ha jól emlékszem a memóriára) 10perc séta is pozitívan fog hatni.

febr. 14. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
köszi én súlyosabb mozgássérült vagyok ezek "nem játszanak", én inkább csak szellemi dolgokkal tudom edzeni az agyam.
febr. 15. 10:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!