Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi idő alatt kezd hatni...

Mennyi idő alatt kezd hatni az adag emelés?

Figyelt kérdés
Ha 10mg-rol 15re emeltem a Cipralexet akkor az mennyi idő múlva érezteti hatását? Pár nap vagy pár hét?
febr. 16. 10:12
 1/3 anonim ***** válasza:
Te vagy aki ötödjére emeli fel?
febr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Most emeleltem fel 3 napja
febr. 16. 10:49
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Ajanlom tapasztalatbol tedd le azt a fost, libidot csokkent, esetleg elhizol, meg mindenfele hulyeseg csak jo nem max ritkan. Ha mar emelni akarod vagy orvos mondta akkor hagyjuk. Egyedul talan a venlafaxine kepes magasabb dozisban mashogy mukodni SNDRI-kent 225mg felett. A tobbi csak erositi a hatasat, amit ugy is le kell tenni


Duloxetine/venlafaxine vagy a legjobb szerintem minden depressziosnak, a lamotrigine, ami kell, en meg nagyon nagyon ritkan lattam olyat aki ne istenitette volna a lamotriginet (Lamictal neven).


Beszelj orvossal ezekrol. Nem ertem mi a francert irjak fel ezt a rohadt idejetmult gyogyszert amirol tudja mar a patkany is, hogy nem kene lenyelni. Az SSRI-k amit szedsz escitalopram vagy citalopram nem tudom melyik, de csak kemiai izomer (itt S-enantiomer) a kulonbseg az EScitalompram meg a citalopram kozott. Annyifele teoria van mar, monoaminok (serotonin vagy norepinephrine vagy dopamine es ezek receptorai, meg histamine is ott van meg rengeteg mas peldaul GABA) peldaul a hippocampus/amygdalaban ami adja a limibikus rendszer nagy reszet, nem hiaba mukodik az egyik neki a masiknak meg nem vagy rosszabbul van tole.


De mar reg rajottek, hogy nem lehet kezelni egyoldaluan serotonin visszavetellel mindenkit, pont emiatt. De ugy latszik meg mindig sok orvos itt tart, nem csodalom, mar kb. 60 - 80 evesek, amikor megjelent a hires serotonin visszavetel gatlo, es azota nem neztek utana tanulmanyoknak, es mar ki lehet mondani inkompetensek amit az asszisztens is meg tud csinalni (es asszisztens ismeros bevallasa szerint tenyleg o szokta felirni onkenyesen a receptet, mert sok a beteg, orvos ra se nez).

febr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!