Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért lett ez így feltüntetve...

Miért lett ez így feltüntetve az EESZT rendszerben?

Figyelt kérdés
Szóval 2 hete befektettek 35 hetes terhesen a kórházba, mert. Nyílt a méhszàj. Sajnos a terhesség alatt (ez van a diagnózisban) szorongásos pánikbeteg lettem (sok év lombik is közrejátszott). Most azzal ne jöjjön légyszi senki, hogy "mentális betegnek minek gyerek", mint mondtam, a terhesség alatt alakult ki. Szóval mikor felléptem a receptjeimet megnézni a EESZT-be , aznap mikor a kórházba kerültem az eseménykatalógusban az volt feltűntetve, hogy "pszichiátriai beteg felvétele, rendőri intézkedésre nem került sor". Hát marhára meglepődtem, mert soha életemben nem voltam pszichiátriàn. Meg ez a rendőri intézkedés ez is olyan mintha valami bolond lennék, és nem is értem miért ez van feltüntetve. Oké, nyilván látják a kórtörténetben, hogy jártam pszichiáterhez, de ezt a rendőri intézkedéses megfogalmazást akkor sem értem. Szerintetek?
febr. 24. 04:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg aki olyan iránydiagnózissal kerül felvételre, ami pszichiátriai betegség, ott ez a protokoll
febr. 24. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez a protokoll. Nekem generalizált szorongásom és depresszióm van, de ugyanez a bejegyzés volt az eseménykatalógusomban amikor felvettek a sürgősségire.
febr. 24. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Tényleg? De ez akkor is olyan izé dolog, mintha valami elmehàborodott embert vettek volna fel az osztályra. Tökre nem is értettem először, hogy most ez mi is igazából. De akkor már értem. Még jó, hogy legalább nem úgy kezeltek, csak S protokoll miatt volt így a rendszerben.
febr. 24. 09:11
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Protokoll szerint jártak el. Én pszichiátriai beteg vagyok, de sok olyan van a papírokban ami nem igaz. Ezt az orvosok is tudják, de így kell eljárni. Kezelőorvossal mindent meg lehet beszélni nyugi :)

Nekem azt se tudjuk mi a betegségem depresszión kívül, aztán kapok mást is rá, nem csak antidepit, mert más tünetek is vannak. Komplex ez az egész terület. A rendőrség miatt nem kell félni, az csak azért van benne szerintem, hogy papíron legyen benne hogy kooperálsz és nem vagy agresszív meg minden ilyen.

febr. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Bno t kell beírni így néha csak a hülye meg méghülyébb szövegűek közül lehet választani. Ezt minden eü dolgozó tudja. Ne aggódj.
febr. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ja nem aggódok meg semmi ilyesmi, csak tök kellemetlen volt ezt olvasni, mert kb akkor mindenki valami bolondnak nézhetett, legalábbis akkor úgy gondoltam, de akkor ezek szerint tojtak rá.
febr. 24. 21:16
 7/7 anonim ***** válasza:
Itthon még bolondnak nézik a mentális betegeket, de valójában minden valamirevaló ember tudja, hogy ezek csak idegrendszeri rendellenességek, semmi több. A skizofrénia más, az tényleg bolond, de arról sem ő tehet, egyszerűen ilyen genetikával született. Nem kell aggódnod :)
febr. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!