Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan diagnosztizálják a...

Hogyan diagnosztizálják a bipoláris zavart, vagy hasonló mentális betegségeket?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy milyen módon zajlik a diagnózis felállítása. Beszélgetés a pszichiáterrel? Vagy esetleg koponya CT? Stb…

febr. 24. 16:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
8%
A CT sem fájdalmas. Bízd rájuk.
febr. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Pszichiáter szakorvossal való beszélgetés alapján.
febr. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ #1! Nekem nincs ilyen betegségem, (vagyis nem tudok róla) nem ezért kérdeztem. Regényt írok, abba szeretném megfelelő realitással belevinni ezt az egészet. Próbáltam néhány helyi pszichiátert felkeresni ezzel kapcsolatban, de mindenki gyorsan lerázott. Dokumentumfilmekből pedig nem tudok meg ilyesmit. Az érdekelne a témával kapcsolatban, hogy hogyan. Egy koponya ct vagy bármilyen más műszer ki tudja ezeket mutatni? Vagy csak a tünetekből és beszélgetések állítanak fel diagnózist? Esetleg kórházi megfigyelés?
febr. 24. 17:07
 4/14 anonim ***** válasza:
febr. 24. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Az ilyen mentális zavart nem lehet ki mutatni CT-vel vagy EMR-Rel. Ezeket általában Pszichiáterel való beszélgetés útján állapítják meg. Illetve viselkedésből.
febr. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötekedésnek szánom, de bennem azért felmerül hogyan tudnád megfelelő realitással ábrázolni a betegséget, ha ennyire nem vagy tisztában az alapokkal, illetve ennyire nehezen megy magadtól a kapcsolódó kutatómunka ami a hiteles írás alapja.


Nem tudom kinek írod a regényt, magadnak vagy később nagyközönségnek szánod, de ha az utóbbi akkor sokkal alaposabban nézz utána a dolgoknak és ne a gyakorin.


Azért hogy a kérdésre is válaszoljak, nem CT meg csodaműszer a jellemző, hanem rengeteg pszichiátriai teszt, beszélgetés, gyógyszerek próbálgatása.

febr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
38%
Lényegében egy kérdőívet kell kitölteni amit kiértékelnek és diagnosztizálnak mindenféle dologra százalékosan.
febr. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Beszélgetéssel.nálam is így történt
febr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15%

"ha ... ennyire nehezen megy magadtól a kapcsolódó kutatómunka"

Mennyire nehezen? Lehet, hogy abban a percben kezdte, amikor kiírta a kérdést.


Egyébként meg azt, amit gyógyszerrel kell kezelni, igenis ki lehet mutatni képalkotó eljárásokkal és/vagy laborvizsgálatokkal. Épp az a furcsa, ha semmi ilyesmi vizsgálat szóba se jön, csak felírják a gyógyszert némi beszélgetések alapján.

https://www.youtube.com/watch?v=Xrv_L8KkK7A

febr. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Tényleg nem vitázni jöttem ide, de ha már felkeresett több pszichiátert és már le is rázták, nem hiszem hogy ebben a percben kezdte.


Én nem vitatom egyébként, hogy ki lehet mutatni, de akkor sem így szokás felállítani a diagnózist. Ilyen vizsgálatokat akkor szokás kérni ha felmerül a gyanú, hogy más betegség/fizikai elváltozás okozza a tüneteket és nem pusztán mentális zavar. Illetve kutatások során, de az már nagyon nem ide tartozik.

febr. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!