Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet újra normális életet...

Lehet újra normális életet élni ágyi poloska invázió után? (kicsit hosszú)

Figyelt kérdés

Sajnos a szüleim húzták, halasztották a dolgot, hogy profi irtót hívjanak ki és ez miatt súlyosan fertőzött lett a lakásunk.

Szerencsére az én szobám nem lett az de néha egyet-egyet találtam de mindig elkaptam és azóta egyet sem láttam, remélem soha többet.

Az irtó megdicsérte a szobám, hogy mennyire rend van itt és ezért sem talált egyet sem. Ez megnyugtatott.

Fél évig vártak, próbálták saját maguk megoldani fújókkal, szerekkel, ecettel de semmi haszna. Pár napig nem voltak majd újra...

Fél év után egy nap meglepetésemre beadták a derekukat és kihívtak profi irtót aki ki is jött és első alkalom meg is volt.

Persze utána még látunk itt ott egyet de jelentősen javult a dolog. Viszont nyugtassatok meg, hogy ha az irtó 3-4 alkalommal is kijön akkor sikeresen ki tudja irtani őket?

Nyilván a legtöbb dolgot kidobtuk, mostunk magas fokon, tiszta rendet csinálunk amennyire tudunk.

Bár azt mondta a srác, hogy ha ő nem akkor senki nem irtja ki és bízunk benne. Hisz már tényleg jelentősen javul a dolog.

Anyám ágyában volt sok, éjszaka sokszor felkelt, kereste őket, alig aludt de mostanában több napig semmit nem talált.

Nagyim ágya volt a legjobban fertőzött és mivel ő nem szokta látni, nem tudjuk nála mi a helyzet, de én néha nézem és nem látok ott semmit.

Soha az életben nem volt ilyen gondunk.

A probléma forrását úgy néz ki kitaláltuk és oda többet nem megy a nagyim, valószínűleg onnan hozta haza (direkt nem akarom kiírni a nevet) és az irtó is mondta, hogy ott szoktak irtani ilyet.

Na kérdésem, hogy lehet ezek után nyugodt és normális életet élni mind előtte?

Nyilván a végleges irtás után hetekig még mindenki keresni fogja a bogarakat még akkor is ha jó ideje egynek sincs nyoma de szeretnék újra nyugodt életet élni.

Korábban pókfóbiám volt jelen de az annyira eltörpült ennek hatására, hogy már ágyi poloska fóbiám lesz lehet de még nem alakult ki de félek elhatalmasodik. :(

Szakember nélkül is fel lehet ilyen eseményt dolgozni, hogy nem marad nyoma csak mint egy rossz élet esemény?

Alhatok nyugodtan az ágyamban úgy, hogy nem keresek percenként éjszaka mozgolódást még ha nincs is miért?

Nem fogom azt hinni egy fekete foltra, hogy az?

Azok akik átestek ezen, írnátok hogy nektek, hogy alakult az életetek egy sikeres irtás után, tudtatok ismét normálisan élni, félelem nélkül?

Úgy vélem nálam azért is alakult ki félelem, mert anyám minden nap az elmúlt fél évben beszélt a rovarokról, meg hogy hányat talált, vakarózott mintha bolhás lenne és azok a csípések...és ez már kikészített. Bár úgy vélem egy ilyen félelem normális minden emberben de kérdés, mennyire normális és hol a határ?

Főleg, hogy én is láttam mennyire gyorsak akkor kaptam egy pánik rohamot hirtelen.

Sok helyen olvastam, hogy egy irtás elég kell legyen de azt mondta nálunk nagyon elfertőződött és kell legalább 3-4.



febr. 26. 22:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudom érteni, hogy traumatizált a dolog, én olvastam egy olyan esetet, hogy egy férfi emiatt pszichiátriára került mert túl sok időbe telt az irtás és megbolondult.

Az ágyakat ki kellett volna dobni, vagy hő kezelni vagy mit szoktak csinálni, de legjobb kidobni. Tudom hogy drága nagyon egy új ágy, de ilyen esetben inkább vennék felfújhatós gumimatracokat a családnak, elég kényelmesek, mintsább szoptassam minden éjjel a poloskákat.

Meg tudnak bújni:

- az ágy keretben

-parkett repedésekben

- fal repedésekben

- textilek

- karnis körül

- festmények, kép keretek mögé

-matracban, ágytámla mögött

Azok az ágyak kuka.

Előjönnek éjjel mert érzékelik testmeleget es hogy mikor lassul a légzés es alszol el.

Étel nélkül bírják egy évig is mint a bolha, ezért nehéz irtani

Minden cuccot, ruha, kabatok, pokrócok stb kimosni min 60 fokon es utána zacskóba tenni es szorosan megkötni a zacskót

Ruha halmok, lim lom kidobása, lomtalanítás, kifestés, glettel rések fali repedések betömese, stb

febr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
50%
Ja, szőnyegek is mind kuka, arról nem is beszéltem
febr. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi az ötleteket. A gumimatrac eszünkbe se jutott, az ágy kidobása tervben van csak nehéz mivel az ajtón nem fér ki így szét kell darabolni ami idő igényes de muszáj lesz ezek szerint. Kérdés, hogy gumimatracban, gumimatracon is eltudnak bújni, mászkálni? Sok festmény van így ez eszükbe se jutott. Sok ruha van, mindent be kell csomagolni? Azokat amiket hordunk? Remélem sikerült végleg kiirtani, pszichiátriára nem nagyon akarok kerülni, nyilván pszichológushoz mennék ha máshogy nem de oda se szívesen, mert úgy érzem ha sokat beszélek erről sokáig bennem is marad a dolog. :/
febr. 26. 23:05
 4/17 A kérdező kommentje:
Főleg mentális része érdekel a dolognak, fizikai részen ezeket mind megtesszük de félek mentálisan ki fogok készülni.
febr. 26. 23:09
 5/17 A kérdező kommentje:
Egyet most láttam a falamon de elkaptam, viszont ismét pánikolok...hogy nyugodjak meg? Nem tudom, hogy jött be ha eddig nem láttam. Félek. Úgy érzem meg fogok bolondulni ebben.
febr. 27. 00:35
 6/17 A kérdező kommentje:

Hát az ágyat nem akarják kidobni, mondták az kell nekik...

meg most reggel anyám 11-et talált az ágyában, az rengeteg. Akkor semmit nem ért az első irtás? Mi lesz így?

febr. 27. 03:48
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ki kell dobni szerintem az ágyat. Ha már megtelepedtek benne, szinte lehetetlen kiirtani

Gumimatracban nem tudnak elbújni, nincs hova. Padlót körülötte meg kell szórni méreggel hogy ne tudjanak felmászni, de szerintem az ágyban van a legtöbb. Belemásztak a bélésébe.

Van 40-50 cm magas , elektromosan felfújható gumimatrac, kb 50 euró körül van itt külföldön ahol lakom, átmenetileg vettem lányomnak mikor kinőtte az ágyát amíg megjött az új

A ruhákat mind mind ki kell mosni es utána be csomagolni nylonba, elzárni zacskót. Mindent átmosni, ami nem kell es nem használjátok kidobni, összezárt zacskóban, padlón nem lehetnek textil es ruha halmok amik évek óta nem voltak megmozdítva, mert az perfekt búvóhely, lomtalanítás , kifestés, glettelés

febr. 27. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Ja, meg az irtás semmit sem ér, ha ti nem lomtalaníttok es fertőtleníttek es nem valtoztattok semmin, csodálkozom, hogy nem szóltak nektek
febr. 27. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nagyon úgy nézem azokból amit írsz, hogy nagy kupi lehet ott es hogy nem igazán van takarítva
febr. 27. 04:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Sajnos tényleg zsúfolt a lakás de csak most kezdjük kiüríteni. Senki nem szólt mert senki nem is jött át szerencsére. Hiába mondom nekik nem akarják kidobni...mert abban alszanak.
febr. 27. 04:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!