Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Későn megismert betegségem és...

Későn megismert betegségem és otthonról hozott rossz minta miatt 33 évesen még csak kapargatom össze az életem. Mi van ha kicsúszok a gyermekvállalásból? Te hogy vagy ezzel hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

márc. 5. 13:19
 1/10 A kérdező kommentje:

Későn felismert veleszületett mentális betegségem van, amire mindenféle más mentális probléma jött.

Néhány éve folyamatosan járok pszichológushoz, de most is nehézséget okoz, talán kb ugyanúgy. Épp ma volt egy dolog amit elcsesztem.


Fizikai problémáim voltak elhanyagolva gyerekkoromban, amikből nemrégiben lettek újabb betegségek. Ezzel már foglalkozom, ez idő és pénz kérdése már hogy javuljon.


Anyagilag kb nullán vagyok, de mostanában már lesz jobb bevételem.

márc. 5. 13:27
 2/10 A kérdező kommentje:
és párom sincs.
márc. 5. 13:29
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Elnézést kérek, nem szeretnék sem nyers, sem bunkó lenni, de a "Mi van ha kicsúszok a gyermekvállalásból?" kérdésedre az a válaszom: gyermektelen emberként éled le az életedet. Az van, ha kicsúszol.


De a fennebb taglalt betegséged és anyagi helyzeted szempontjából talán jobb is.


És távol álljon tőlem, hogy bántsalak vagy gúnyos legyek. De egy ilyen közegbe születendő gyermeknek nem látok perspektívát így.

márc. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Jelen helyzetben teljesen megértem hogy felesleges gyerek. Viszont azt hiszem javulhat a helyzet. Valamint az is ott van, hogy terápiával fejlődtem, és jó pár mellett lehetne értelmesen csinálni a gyereknevelést.

Persze ehhez biztos anyagiak kellenek.

márc. 5. 13:34
 5/10 anonim válasza:
Ne gondolj sokat arra hogy milyen helyzetben vagy. Éld az életed, használd ki az idődet ahogy csak tudod. Ha az egészségeddel foglalkozol az hatványozottan jól hathat ki az életedre, jobban fogod magad érezni, ezáltal több kedved lesz ismerkedni/párt találni.
márc. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előbb az életed összekapargatására kellene koncentrálnod, és addig nem is gondolni gyerekvállalásra, amíg nincs minden "összekapargatva". Mentálisan, fizikailag rottyon vagy, anyagilag nullán, párod még a látóhatárban sem, rossz mintákat hoztál magaddal és ezeket adnád tovább a gyerekednek is. Először is, a családból hozott rossz minták elhagyásán több évig kellene tudatosan dolgoznod, és nagyon nem egyszerű feladat. Plusz a mentális és fizikai betegségeid, amikről nem tudjuk mennyire súlyosak, de úgy tűnik eddig nem nagyon foglalkoztál velük. Az anyagi helyzeted bizonytalan. Ilyen körülményekkel még a párkereséssel is várnod kellene, nemhogy a gyerekvállalással. Úgy akarsz magad mellé társat, hogy mindezeket a problmékat a nyakába zúdítod, meg még egy közös gyereket is bevállaltok, hadd ömöljön a gyerek nyakába is a szarból. Csodálatos lesz. De sajnos az a helyzet, hogy abszolút általánosnak számít ez a stratégia... Elég csak ezen az oldalon körülnézni, milyen szintű elmeháborodottság uralkodik, mert egy csomóan ilyen szülők gyerekei, mint te.
márc. 5. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem terveztem a páromra borítani.

A testi próbléma ilyen, mint gerincferdülés, de nem feltűnő. Csak ugye lett újabb is...


Ti a saját életetekben hogyan vagytok ezekkel a témákkal?

márc. 5. 14:04
 8/10 anonim ***** válasza:

"Nem terveztem a páromra borítani."


Senki nem tervezi. Én sem állítottam ilyet, hogy előre elterveznéd. Ennek ellenére még is ez fog történni.

márc. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem muszáj gyereket vállalni, anélkül is lehet boldog, teljes életet élni.
márc. 8. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne vállalj gyereket!Nézz már a szét a világba mi történik? Nem való sajnos már egy újabb generációnak.Mentális problémákkal pedig főleg ne vállalj,mert nem lennél jó szülő.
máj. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!