Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerencsejáték függő lennék?

Szerencsejáték függő lennék?

Figyelt kérdés

Apukám mindig is az volt, ami miatt rengeteg kellemetlen időszaka volt a gyerekkoromnak, rengeteg pénzt bukott. Ezért megfogadtam, hogy én sosem leszek az.

Gyerekként leültünk 500-1.000 Ft-tal kártyázni, maximum ennyi volt.


Aztán egyre jobban érdekelt a Tippmix, de szerencsére pár száz meg pár ezer forint ment el arra is, majd hagytam. Ezután évekig semmi, maximum ritkán egy Tippmix, vagy heti egy Luxor.


Kb. 1 éve viszont elkezdtem online kaszinózni, hiba volt, de szerencsére még nem tartok komoly bukásnál. Igazából összesen nem buktam szerintem 200.000-et, de még 150-et sem talán.


Az egésznek az volt az oka, hogy hirtelen az egész életem megváltozott, hirtelen rossz dolgok értek és ebbe menekültem. Az, hogy nem buktam sokat eddig, annak 2 oka van: 1 az, hogy sokszor visszanyertem a bukásaimat, (egyszer kb. 100 ezer nyerőben is voltam), a másik meg az, hogy mindig korlátozom magam napi limittel is és néha ki is tiltom magam hetekre, hónapokra, sőt, vegas.hu-n évekre tiltottam magam.

Viszont úgy érzem, hogy egyre rosszabb. Október és január között még kb. 100 ezer nyereségben voltam, mert ha 10 ezerből nyertem 20-at vettem is le. Ezután úgy voltam, lehetne többet is nyerni, és sokszor azt vettem észre, hogy 30 ezreket sem veszek le. Itt kicsit ekkor leálltam, majd fokozatosan egyre rosszabb lett, az utóbbi 1-2 hét főleg, ezalatt buktam az egésznek kb. a 80%-át. Már nem csak kaszinóztam, hanem V-sportoztam is. Már mindig csak az volt a cél, hogy visszanyerjem, amit buktam. Pl. tegnap 10 ezerből nyertem 40 ezret, ki is vettem. Örültem, mondom oké, elengedem, 120 helyett 90 a bukásom, szerencsére nem hiányzik az a pénz, már nem játszok. Erre most hajnalban le is nyomtam 30 ezret, mert még nem utalták ki, de játszani akartam már (eleinte 4 ezreket buktam maximum!), és már agyaltam is, hogyan kellene visszanyerni, ezért ment még 5 ezer utána...


A legrosszabb az, amikor látom, hogy mások nyernek, és olyankor az van bennem, hogy én is szeretnék, és nem a pénz miatt, az adrenalin, a sikerélmény stb.. Jah, meg a kihagyott lehetőségek, pl. legtöbbször Tippmixen pont akkor nyernék nagyot, amikor tudom magam kontrollálni, majd mikor később meg bukok kaszinón, olyankor mondogatom magamnak, hogy "Na tessék, most buktam 30 ezret a hülyeségen, de egy Tippmixre féltem 10 ezret felraki, amiből lett volna vagy 100 ezer!"...


Szerencsére jól keresek, így nem érzem meg ezt a pénzt, főleg, hogy hetek, hónapok alatt buktam ennyit, nem egyszerre, vagyis nagyrészt most igen, de több, mint 1 éve játszogatok online. Viszont nagyon zavar a tény, hogy egyre több időt töltök ezzel. Jól esik játszani, de ha meg bukok, durván rosszul esik, és nem az összeg, hanem hogy én nem voltam ilyen és miért csinálom... Pl. ez a visszabukott 40 ezer (35) nagyon bánt, mert már megfogadtam, hogy leállok, aztán csak elbuktam... Ráadásul nem csak szerencsejáték függő lettem, hanem játék függő is. Ha nem kaszinózok, akkor sokszor más játékra is képes vagyok tízezreket költeni (FIFA csomag nyitások, ami hasonlít is a szerencsejátékra).


Pénzügyileg még időben eszméltem, mert meg sem érzem ezt a pénzt, amit eddig buktam, mentálisan viszont nem biztos, és az utóbbi nagyon fontos, mert ezért érzem azt, hogy tudnék továb is süllyedni, ami már gondokat is okozhatna...


Mit javasoltok?



márc. 6. 05:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Állj le.
márc. 6. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Sokan átmentek ezen a folyamaton, köztük én is, ha gondolod írhatsz.


Ez egy betegség, ha úgy tetszik káros szenvedély, ami az idő múlásával egyre rosszabb lesz.

Most még meg tudod állítani a folyamatot, írásod alapján jól belátod hogy ez már bőven problémás játék.

márc. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Beteg vagy
márc. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy segít-e, amit írok, mert én nem vagyok függő, de néha-néha én is szoktam játszani. Amivel elkerültem a függővé válást:

• Mindig úgy fizettem be pénzt, hogy lelkileg elkönyveltem magamban, hogy én azt már nem látom viszont többé. :)

• Volt egy havi limitem, talán 60 euró. Ha elbuktam, én is éreztem, hogy tök fizetnék még be, de mindig megálljt parancsoltam magamnak azzal, hogy nem, majd következő hónapban. A szerencsejáték megvár, itt lesz két hét múlva is.


Nem számolom, hogy mennyit buktam összesen, csak megtippelni tudnám, talán 200-250 euró közötti összeget. Nem rágódok rajta, elengedtem a pénzt már akkor, amikor befizettem. Ez egyébként szerintem a legnagyobb csapdája az egésznek, hogy az ember vissza akarja nyerni, amit elbukott. Ezt nem szabad. Koncentrálj inkább a szórakozásra, ahogy írtad is: az adrenalinra. :) Fogd fel úgy, mintha ennyit költöttél volna erre a szórakozásra. A mozijegy vagy egy éttermi vacsora árát sem akarod visszanyerni. :)

márc. 6. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez teljesen egyértelműen függőség.
márc. 6. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Megmondom őszintén, hogy nem olvastam végig azt, hogy mikor mennyi pénzt raksz bele, stb., a függők pont ezzel akarják magyarázni az ellenkezőjét, de ez nem ettől függ, sajnos függő vagy. Barátomat láttam ebben a szerepben évekig, ez borzasztó a másik oldalról, de neki sikerült ebből kijönnie.
márc. 6. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

1. Köszi, hogy szóltál, eszembe sem jutott volna!


2. Nálam akkor rossza a helyzet, ha folyamatosan, akár naponta játszok. Ha kibírok 1 hetet, onnantól hetekig semmi... Most fixen leállok, minimum erre a hónapra, és napi limit helyett havit állítok.


3. Jajjj, és milyen gyógyszert szedjek rá? ☹️


4. Hasonló felfogással tudtam magamat sokáig kontrollálni...


5. Az, de remélem átmeneti és lefoglalom magam valami mással.


6. Nem akartam semminek az ellenkezőjét magyarázni, bár ha elolvastad volna, ezt tudnád. Örülök, hogy ő kijött. Talán én még csak a küszöbén állok, és vissza tudok fordulni.

márc. 6. 07:33
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig, mert nincs jelentősége, az látszik, hogy igyekszel kordában tartani, szerintem a választ eddig is tudtad. Kell találni más időtöltést, más szenvedélyt és sikerülni fog.
márc. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi!
márc. 6. 15:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!