Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresaziós zavarral mennyire...

Depresaziós zavarral mennyire vagyok alkalmas a továbbtanulásra?

Figyelt kérdés

márc. 6. 17:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
6%

Inkább ne. Amerikába ilyenek szoktak lövöldözni az iskolában.

Menj inkább dolgozni meg munkás szállóra.

márc. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Ha van a tanulásra ambiciód (azaz a depresszió ezt nem befolyásolja), akkor nincs akadálya.
márc. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy a második is írta. Te tudod, hogy benned van e a felelősségtudat, ambíció, szorgalom olyan aspektusokban. Mert ha nem, akkor talán nem jó ötlet. Egy barátom depresszió közepedte is tanult szorgalmasan, viszont mikor nekem volt ilyen bajom nekem felkelni is nehezemre esett.
márc. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
61%

Álljunk meg egy pillanatra!

A depresszió mint betegség,az élet minden területére kihat.Ebből fakadóan elsősorban a kezelés szükséges és ha már jobban vagy a szakemberek segítsége és vizsgálatai által,akkor lenne érdemes tovább gondolni a jövőt.

márc. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%

1-es: A depressziós betegek többsége nem lesz ámokfutó. Ne ijesztgesd a kérdezőt.

Amúgy a kezeletlen depresszió inkább a munkaképességre hathat negatívan, tehát, ha súlyos, nem bírja a beteg elvégezni a feladatait, emiatt kibukik. Ha súlyos, szedjen rá gyógyszert és minden mehet tovább.

márc. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Nekem fel se tűnt, de már enyhén depressziósan mentem egyetemre (vannak traumáim, de kinek nincs), motivációm se nagyon volt, buktam egy csomó tárgyat és csúsztam is két és fél évet a sok szorongás, motiválatlanság miatt.

Nyilván ez így szívás volt, csak utána fordultam szakemberhez, amikor volt egy mélypontom, egyetem alatt a nyomás miatt romlott az állapotom.

Szerintem ha már most segítséget kérsz és kezelnek, nem pedig tudomást se akarsz venni róla és söpröd a szőnyeg alá, mint én, akkor szerintem jól fog menni neked. Illetve ne legyél kemény magadhoz, ha elsőre nem úgy működik valami, mint a szaktársaidnál, én pl ezért is ostoroztam magam, utólag jöttem rá, hogy az adott állapotomban a maxot nyújtottam.

A lényeg, hogy megoldható, a saját kis tempódban, módszereiddel tanulj és csináld az egyetemet, figyelj az egészségedre.

BME-n végeztem mérnökként, úgyhogy ne vegye el neked se a kedved, ha esetleg te is kicsit lassabban tudsz haladni.

márc. 7. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Ne aggódj, ennél sokkal komolyabb bajokkal is el lehet végezni egyetemet.

Persze kell ezt is kezelni,de nem lehet akadály,ha karban van tartva.

márc. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
71%

Azert ne vedd szentul a 6-os utolso mondatat.


En is belekezdtem BME-be, tobb tarsam is, ott hagytuk mert arra van az elso 3 - 4 felev, hogy kiessel es ki is esik kb 60% - 70% ha nem tobb egy kicsit. Ez a mernokinfo/villanymernok. Mas sulikban ez sokkal enyhebb. Ha BMEre akarsz menni, igazi depresszioval, major depresszioval diagnozissal es vannak tuneteid, akkor... nehez dolgod lesz de nem telejesithetetlen. Engem azzal diagnosztizaltak meg egy par szemelyisegzavarral. Nem tudtam befejezni mert ez meg az, nincs motivacio, nem tudok vigyelni, aludnek egesz nap, elegem volt a sulibol is mert unalmas masok meg ugy nezik mint a mozit en meg nezek ki a fejembol hogy mi a f*szt keresek itt. Nem ertettem az anyagot meg ha figyelni is akartam akkor sem, termeszetesen ezek utan szar atlag, szar kredit -> a suli atrakott onkoltsegesre. Ez mar egy masik volt, nem tudtam kifizetni, mar diakhitelem van gyogyszerre. Mai napig fizetem ugye.


De az en szavaimat se vedd szenttul, mert szerintem nem akkora betegseggel kuzdesz mint en, mert az ritka, ahogy eszrevettem. Akik meg komolyan azok, azokat meg a pszichiatriai osztalyon lattam, a bamba tekintet, az egesznapos alvas ahogy en is, kinezunk az ablakon, unjuk a fejunket, lehangolo beszed vagy nem is szolunk egymashoz. Elmenve a noi termek elott az ebedlobe a latogatasira hallom a csajszit sir hogy "nem birom, nagyon kell es nagyon hianyzik" apja ott fogta a kezet.


na ilyenre gondolok. szerintem ha te nem ilyen vagy, akkor van eselyed, ha nem kicsi de elegendo. Ha te is oda tartozol ahova en, aki 4x probalkozott tudod mivel, es mindennap az eszembe van mindegyik pillanat es kerdesek fordulnak meg a fejemben, altatokon elek, szorongasra szedek gyogyszereket (a feszultseg es a szorongas nem ugyanaz, sokan osszekeverik), kiprobaltak reeeeeengeteg gyogyszert rajtam, mindegyik vagy rosszabb lettem, vagy nem reagaltam semmilyen dozisra, vagy hanyinger jott elo, elhizas, allergia, stb. En mar kiakarom olni magambol az osszes erzes mert 90%-a szar. A maradek 10% semleges. Nem kellenek egyik sem. Mar az utolsok utolso gyogyszeret nyomjuk egy hatalmas adagon, a maximum ketszeresen, en leszarom, es meg feljebb is megyek ha a doki engedi, pedig fogja is mert o sem tud mar mit csinalni, de mar voltam 2 - 3 pszichiaternel. En csak el akarom felejteni magam, ne legyen erzesem, semmi legyek. ezt akarom. Ha nem ilyen vagy. Vagj bele. Ha hasonlitasz.. akkor nem tudom. nincs jo koncepciom amit at tudnek neked adni.

márc. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
24%
Úgy látom van egy pár lepontozás azokra a kommentekre amik nem tartják így jó ötletnek az egyetemet. Na ezek az emberek nem voltak még depressziósak. A valódi depresszióban az ember aktívan szenved, nem tud koncentrálni semmire, félelmei vannak, egzisztenciális válságokban van, és és főként nem is érdekli semmi!! Egy depressziós ember még gyakran fürödni se megy el nem, hogy tanuljon egy olyan célért ami évek múlva esedékes. Aki nem tudja miről van szó ne egy ilyen kérdés alá komenteljen, vagy pontozgasson.
márc. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
77%

9-es 8 as vagyok


akkor egy dologrol beszelunk a mentalis betegseg klinikai depressziorol, mert a tobbiek szerint a depresszio az, hogy nincs meleg kifli reggel a peknel.


En peldaul addig nem keltem ki az agybol, nem furdotem, ameddig a labamon tobb korom be nem nott. Azt most valaki kepzelje el mennyi ido. Emellett senki nem tamogat. Mindeki lehord, szar vagy, hulye vagy, lusta vagy, csotany vagy mert csak eltartanak, tanulni sem tanulsz akkor mit csinalsz? <- kapod a stigmakat mint szoktad, de mar ugy hozzaszoktal hogy ez sem zavar. Most is csak azert vagyok ebren mert szulom hazajott korabban es at kellett kuldenem neki egy fogorvosi oldalt ahova jartam es jo. Meg megkert hogy pakoljak be a mosogatoba, mondom ok. Pedig felkelek 7 kor, reggelizek, fogmosas hogy ne szenvedjek jobban, kicsit gyakorizok, gyogyszerek es alszol delutan 5 ig, gyogyszer be, megint gyakori kicsit, twitch-en nezek valakit kicsit aztan altatok es megyek aludni.


Ez minden nap. Persze vannak kulonleges napok amikor elmegyek a dokihoz receptert es kivaltom oket. De ennyi. Meg 1 ember felhiv havonta 1 szer, hogy mi a helyzet, de csak azert, mert unatkozik es mindenki elfoglalt.

márc. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!