Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elcsusztem a jövőm? 18f

Elcsusztem a jövőm? 18f

Figyelt kérdés

Nos ott tartok hogy mára teljesen depresszióba estem, nincs semmire sem motivációm, elment az életkedvem mindentől de a fő problémám az hogy teljesen lebutultam!!!!

Ennek az egyik fő oka hogy egy teljesen roncs alacsony oktatási minőségű szakiskolát választottam, ahol az elmúlt 3 évben teljesen lebutultam és még a maradék agysejtem is elpazaroltam.

Villanyszerelőnek tanulok ez alatt a 3 év alatt szinte semmit sem tanultam meg a teóriából az iskolában, teljes mértékben úgy bánntak/bánnak velem a tanárok mint egy fogyatékossal,szinte tojnak ránk ha én itthon nem foglalkoztam volna a tanuló szakmámmal, akkor én még az alapokat se tudnám..

Mit tegyek, mert kezdek megőrülni és durv depresszióba esni.

A fogalmazásomért elnézést, mivel jelenleg annyira kiégtem hogy mentálisan kezdek leépülni..


márc. 8. 19:08
1 2 3 4 5
 1/41 anonim válasza:
100%

Nekem egy másik szakmából volt a menekülésem a villanyszerelés (jogot végeztem és hasonló környezetben hasonló leépülésbe kezdtem, mint amit leírtál).


Ha a suli nem segít, akkor tanítsd magad, olvass szakkönyveket, nézz tematikus videókat és pár év után megtalálod a végtelen szépségét.


Csak ne add fel és kerüld el a kábszit...azzal lehet pillanatok alatt elb@szni mindent.

márc. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

Semmit nem csesztél még el! Végezd el az általad választott iskolát, fejezd be a megkezdett tanulmányaidat. Tedd le a vizsgákat. Ezek a szakmádhoz kellenek. Tudod, milyen égető nagy szükség van "szakemberekre"? Fogalmad sincs, hogy mennyire nagy hiány van az egész országban.

Ha végeztél, nyilván el tudsz helyezkedni ezzel a végzettséggel egy cégnél, vagy egy vállalkozónál. Néhány év után akár saját vállalkozást is tudsz indítani.

Ez alatt az idő alatt pedig fejlesztheted a tudásodat, bővítheted az ismereteidet, tágíthatod a látókörödet, olvasással növelheted műveltséged szintjét. Annyira fiatal vagy, hogy még minden út nyitva áll előtted!

Semmi okod nincs az elkeseredésre. Ez jelenleg csak egy kis hullámvölgy, ne bonyolódj ebbe bele. Szerintem ezt most inkább jót jelent. Valaminek a hiányát érzékeled, amit fontosnak tartanál. Ez pozitív tulajdonság. Ezt a hiányérzetet tudod majd a későbbiek során eltüntetni, ellensúlyozni a munkáddal, tevékenységeddel, olvasással, tanulással.

Csak rajtad múlik, hiszen egészséges vagy, fiatal vagy, erős vagy! HAJRÁ!

márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
100%
Ne hagyd abba semmiképp. Végezd el a sulit, legyen meg a papírod, majd keress egy mestert, akinél el tudod lesni a praktikákat, tapasztalatot tudsz szerezni. Manapság egy megbízható, szépen dolgozó, jó szakember aranyat ér. Én multinál vagyok IT vonalon, de mindig azon gondolkodom, hogy miért nem mentem villanyszerelőnek, vagy burkolónak.
márc. 8. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy cseszted el. Jó szakmád lesz, amivel sokat fogsz keresni. Akkor pedig ha úgy gondolod, tanulhatsz még valamit. De hidd el, nem sok értelme van, az összes diplomás a jó szakembereket irigyli. Én közgazdászként szívesen kitanulnék egy ilyen szakmát. Az, hogy a suli/meló mellett mivel töltöd az idődet, már csak rajtad múlik. Tanulhatsz a neten, végezhetsz tanfolyamokat, kurzusokat, workshopokat. Olvashatsz. Tanulhatsz nyelveket is. Nem kell elpusztulniuk az agysejtjeidnek. :)
márc. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

A sulit tényleg fejezd be a papír miatt. Közben könyvekből meg a netről tudod magad képezni, hogy a tudás is ott legyen mögötte? Mert akkor minden rendben lesz.


Ha tényleg depressziós vagy, és ez nem csak egy kis akut hullámvölgy amiből majd kijössz, akkor beszélj róla a háziorvosoddal. Van rá gyógyszer, ami segít annyira összeszedni magad, hogy utána már ki tudod dolgozni magad a gödörből.

márc. 8. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
55%

Figyelj már!

Itt se fogsz több segítséget kapni az elkenyeztetett életed miatt.

Ennek a fiúnak van egy masik posztja. Vagy 200 válaszban próbáltak neki segíteni....nem ment

márc. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
márc. 8. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

Kezdodik…

Tokmindegy mit mondunk kerdezo es kiírhatsz 50000 kerdest hogy mi a fa szt csinalj mert ugyse csinalsz soha semmit csak vergodsz az ágyadba 0-24-be

márc. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
72%

Iratkozz át másik iskolába.


Ha meg te vagy hülye, ne másokat hibáztass.


18 évesen ne mondj olyanokat, hogy "elcsesztem a jövőm".


Ja, és növessz pöcsöt.


Kb. ennyit tudok javasolni.

márc. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 A kérdező kommentje:
9,"ja, és övessz pöcsöt" ezt most irroniabol irod?(ig autista vagyok)
márc. 13. 23:49
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!