Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Melyik a veszélyesebb ha...

Melyik a veszélyesebb ha hirtelen lerakod xanax vagy rivotril?(1hónap után)

Figyelt kérdés
Melyiktől lesz nagyobb,veszélyesebb elvonási tünet ha hirtelen valaki abba hagyja?Alprazolám vagy Klonazepám?

márc. 10. 09:20
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha egyik napról a masikra leteszed akkor igazából tök mindegy, ugyanolyan rossz lesz mindkettő. Ha fokozatosan próbálod elhagyni akkor a rivotrilt egy kicsit könnyebb a hosszabb felezési idő miatt.
márc. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A rivotril sokkal veszélyesebb.Mi már csak akkor írjuk ki ha nagyon muszáj.Az elvonási tünete egyiknek sem "jobb" mint a másik.
márc. 10. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Minden gyógyszert fokozatosan kell elhagyni, felezve és/vagy negyedelve!
márc. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

3


ez nem feltetlen igaz minden gyogyszerre, en sosem raktam le ugy peldaul, nem volt kedvem atmenni kozel fel eves kinlodassal, szoval letudtam egy hetet. Igaz kotnyeles laikus vagyok a farmakologiaban, de annyira ertem es megbeszelem a pszichiateremmel aki neurologus is, hogy mi a helyzet, mondta dobjam el nyugodtam azonnal, meg egy gyogyszeresz ismeros is ezen a velemenyen van, hogy jobb elhagyni azonnal. Az ilyen 2mg - 4mg Xanaxot nyugodtan el lehet dobni, en mar tobbszor eldobtam, 1 nap kicsi idegesseg, es kesz. Masok meg latom a 2. honapban 0.000238 is meg felezik es kinlodnak.


Persze ez ellentmond a betegtakejoztatonak ami kva nagy resze a jogait vedi a gyartonak meg forgalmazonak, pl olanzapine "hirtelen szivhalal" vagy hasonlo. Es millionyival irjak fel. Ja. De volt mar, hogy 8mg rivotrilt is elhagytam 1 nap alatt, semmi nem tortent es pedig azt vartam. Es a 8mg meg a fele sem a max adagnak (20mg) szoval lehet nem csoda. De strukturajat meg kinetikajat nezve mar veszelyesebbnek kellett volna lennie, megsem volt az.


Masok sokan hivatkoznak a felezesi idore, amirol azt sem tudjak mi az. A plazmaban levo feherjekben megkotottre vonatkozik vagy ami a verben van, vagy ami mar az aktiv helyen van? Vagy a disztribucio kozben mar elindul? Amikor mar kibontod a csomagolasbol? AUC-vel mennyire fugg ossze mi a keplete? Sok mindentol fugg. Kortol, testtomegtol, mert a korulvevo feherjekbe is beleszivodik az eloszlas soran - albuminra kotodve foleg. Meg egyaltaln mi a szerepe a plazmanak ebben? Sok a kerdes ezzel kapcsolatban, amire nem lehet hivatkozni, hogy univerzalisan, hogy "felezesi ido akkor őőő"

márc. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!