Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen gyógyszer használt a...

Milyen gyógyszer használt a nagyon súlyos OCD-dre?

Figyelt kérdés
márc. 11. 15:38
 1/7 anonim ***** válasza:
Én dokufilmben láttam, hogy nagyon durva OCD-t teljesen tünetmentessé tett, SSRI típusú antidepresszáns. Csak nem mindenkinek hat. Én másra szedtem, nekem nagyon markánsan hatott.
márc. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy SSRI kell, csak ugye annak is vannak fajtái.
márc. 11. 19:44
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem értek hozzá, szerintem nagyon hasonló a mechanizmusuk, mellékhatásokat tekintve azt olvastam, hogy a Citalopram/Escitalopram a legkedvezőbb.

Itt a film:

https://www.youtube.com/watch?v=bKiu1IZcEF0&t=1s

márc. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pl. a fluoxetin (Prozac), azt hiszem az első ssri-k közt volt.
márc. 11. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem azok az ismerőseim, akik OCD-sek (is), Anafranilt szednek. Bár nem SSRI, hanem triciklikus antidepresszáns, de elsősorban OCD-re ajánlják.
márc. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Uh, köszi 5, de azt offolom :D A pszichiáter szerint annak extrán sok mellékhatása van és kb 5 éve szedtem, hát igen...Szétcseszte az amúgy nagyon jó memóriámat. Brutális volt vizsgázni...
márc. 12. 12:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még 14 éves koromban írtak fel Sertralint, amikor OCD-vel diagnosztizáltak, azóta is azt szedem, nekem bevált. Volt, hogy módosítani kellett az adagon, de összességében hatott.


Bár abba a hibába beleestem kiskamaszként, hogy azt hittem, ez olyan lesz, mint egy nátha, beveszem a gyógyszert és elmúlik... nyilván nem, szóval sokáig mantráztam, hogy "oké, a gyógyszer csak segít, megoldani nekem kell", de egy idő után ezzel a hozzáállással tényleg jóval könnyebb lett.

Plusz táplálékkiegészítők, magnézium és omega3 vitamin, amik jó hatással vannak az idegrendszerre, agyműködésre.

márc. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!