Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet írásban is konzultálni...

Lehet írásban is konzultálni pszichológussal?

Figyelt kérdés

Nagyon nehezen nyílok meg, nehezen fejezem ki magam szóban. Ezért is tartanám fontosnak, ha az első/első pár alkalommal írásban konzultálhatnék a pszichológussal, hogy ne maradjanak ki lényeges dolgok, amiket esetleg elkövettem az előző szakembereknél. Az is a gond, hogy erős a szégyenérzetem a problémáimat illetően, ezt megkönnyítené, ha előtte írásban átadhatnám a problémáim lényegi részét, ezzel nem történne meg az, hogy esetleg elbagatellizálom, kihagyok fontos részeket, csak mert kellemetlen/nem tudok róluk beszélni.


Van ilyenre lehetőség? Miért annyira fontos, hogy mindig minden szóban történjen? Értem én, hogy a beszédből és a testbeszédből is egy csomó mindent le tudnak szűrni, de írásban sokkal könnyebben megnyílik az ember, ezáltal sokkal könnyebben át tudja adni a problémáit. Nem ez lenne a cél, hogy a páciens minél előbb megnyíljon, ezáltal előbb lehetne segíteni őt a fejlődésben?


Sajnos én egy csomó mindenről nem voltam képes szóban megnyílni, mert egyrészt eszembe se jutott ott hirtelen, másrészt annyira kellemetlen és rossz lett volna erről megnyílni, hogy inkább el sem mondtam, úgy tettem, mintha nem lenne akkora gond velem.



márc. 12. 01:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező: az, ha előre összefoglalod írásban, kinyomtatva odaadod neki és szóban elmondod, amit a kérdésben leírtál például?

Azért gondolom, hogy személyes találkozó szükséges lenne első alkalommal is, mert sokat jelenthet ez is. Persze én csak laikus vagyok, aki pszichológiát (is) tanult.

márc. 12. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%

Jó, amit az első ír, ilyet én is csináltam a terápiámon. Leírtam egy füzetbe, mit akarok mondani, aztán felolvastam, semmi gond nem volt ebből. Ha valami brutálisan nehéz volt, akkor meg odaadtam neki neki a füzetet, hogy olvassa el ő.

De én azt kábé kizártnak tartom, hogy abba vakaki belemenjen, amit írtál. Igen, egyrészt a testbeszéd, hangszín miatt, másrészt a motiváció... Tehát ha te ennyire meg akarod úszni azokat a kellemetlenségeket, amik a terápia velejárói, ennyire ki akarsz bújni a feladatod alól, akkor nem vagy igazán motivált egy terápiára.

márc. 12. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
Nem, ezt egyetlen valódi szakember se fogja megtenni. A második ötlete tökéletes, ezt alkalmazd.
márc. 12. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Psycho ***** válasza:

Fontos felismerni, hogy ezek a félelmek csak benned vannak. Természetesen érhetőek az aggodalmaid, és nincs is ezen semmi kivetnivaló. Hisz elnézést kérni ez miatt olyan lenne, mintha az igazságért kérnél elnézést.


Azt viszont senki sem állította, hogy az lenne a cél, hogy MINÉL HAMARABB meg KELLJEN nyílnod. A terápia olyan tempóban zajlik, ami számodra teljesíthető. Ha ez azt jelenti, hogy bizonyos problémákról egy hónapig nem beszélsz, mert az még túl sok lenne, akkor a pszichológus ehhez fog alkalmazkodni. Nem kell elsietni semmit.


Hallottam olyan esetről, hogy a kliens sok alkalmon keresztül képtelen volt rá, hogy szemtől szembe leüljön a pszichológus elé. Helyette kapott egy széket, amit a szoba sarkába rakott le, és oda csüccsent le. Semmi gond, ha így megy, akkor menjen így.


Ez nem azt jelenti, hogy SOSEM kell megnyílni, és nem az a cél, hogy örökre a komfortzónádon belül maradj, mert akkor sz@r sem fog történni a terápiában. Hanem arról, hogy senki sem ugyanonnan indul.

márc. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Igen, lehet.

Ismerek olyan pszichológust, akihez mehetsz személyesen is, de ha úgy kényelmesebb, akkor chat vagy email formájában írásban is beszélgethetsz vele. Nála a személyes konzultáció a legdrágább (én így járok, mert nekem így jobb), a chates és emailes kicsit olcsóbb.

Ha érdekel, szívesen megadom az elérhetőségét.

márc. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!