Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha egy személy csupán egy kis...

Floattila kérdése:

Ha egy személy csupán egy kis törődés miatt képes azt érezni, hogy szerelmes, az beteg?

Figyelt kérdés
Példának okáért hasonló volt József Attila is. Aki egy kicsit is törődött vele, abba "beleszeretett". (Tudom, ő borderline személyiségzavarral küzdött, de annak nincsenek ilyen tünetei.) Ez egy betegség? Van erre hivatalos megnevezés? A válaszokat előre is köszönöm

márc. 16. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Én élvezném, ha valakit ennyivel magamba tudnék szerettetni. (Akár fiú akár lány. Én bi F)
márc. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, lehet, hogy nem volt érzelmileg kiegyensúlyozott gyerekkora és ezért az agyában kevés oxitocin hormon termelődött (ami az emberi kötődésekért felelős). Így aztán szinte sokkolóan érinti, amikor kis törődés hatására hirtelen sok oxitocin termelődik benne.
márc. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Férfiként nekem is volt aki így belém szeretett. Egy srác,akinek lelkileg sokat segítettem,munkámból kifolyólag.

Nem szerelemnek mondanám,inkább magas fokú szeretetnek,ami meg kell mondjam,jól esett.Sokat beszélgettünk, jártunk ide-oda és örültem,hogy a szomorú srácból egy vidám,optimista ember lett.Aki azóta családos és kiegyensúlyozott élete van.


F

márc. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha szülők hanyagolták, esetleg bántották, szeretethiányban nőtt fel, akkor nem meglepő.

Ilyesmit én is csinálok, de én tudom, hogy ez sokszor nem őszinte szeretet és ha elég időt hagyok neki, akkor elmúlik (volt, ami évekig tartott és lehet szerelmes voltam, de nem tudom megítélni). Nem is érzem néha a határt a valódi szeretet és e-között.

Amúgy meg miért ne lenne a border része? Nyilván önmagában nem elég a borderline-hoz, ez csak egy tünet, de lehet a része esetében.

márc. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as, azt nem értem, hogyha a srác meleg, akkor hogyhogy heteró családi élete lett?
márc. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem volt meleg a srác,hanem mint ember szeretett meg.Máshogy ezt nem tudom jobban kifejezni.

Semmi testiség nem történt kettőnk között.


3-as

márc. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

szerintem ez nem betegség, ha felismeri és tudja, hogy miért szerette meg az adott személyt. tudatosan pedig el lehet kerülni az ilyeneket.


3-as, akkor az nem szerelem volt, a kérdésben szerelemről van szó.

márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!