Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Túlevés okai?úgy érzem sosem...

Túlevés okai?úgy érzem sosem fogok tudni leallni.

Figyelt kérdés

7 évvel ezelőtt voltam anorexiás,aztán ez végülis rendeződött bár az étellel való kapcsolatom azóta sem jó.Volt egy nagyon rossz kapcsolatom,ahol a másik fél állandóan bántott lelkileg beszólt,stb,utána jöttek az evési kényszerek.Volt hogy heti 2-3x,de akkor nagyon nagy mennyiségben,persze utána jött a bűntudat.Ez a kapcsolat sokáig tartott,nehezen de kiszálltam belőle,azóta az életem többi területén próbálok helyt állni.

Elkezdtem dolgozni,és még most is vannak nehezebb időszakok.

Havi 2-3 falásrohamom van már,ez már egy fokkal jobb,de iszonyatosan félek hogy el fogok hízni.

Olyan szépen lefogytam,mert volt hogy nem ettem csak alig.

Sok ilyen falas után három napig kompenzálok,és csak alig-alig eszek ,utána meg éppen hogy eszek valamennyit,de nem is vagyok éhes

Eltelik egy hónap megint falasi roham.Hajnalban rám jön mert éhes vagyok,utána meg már csak úgy eszek ,és iszonyatosan bánom.

Vannak hobbijaim,járok edzeni is,nem vagyok még elhizva mert valahogy mindig kikompenzálom,hogy a heti keretbe beleferjen amit megeszek a túl evések után,de ilyenkor egyszerűen utálom magam

Nagyon rosszul érzem magam,nincs senkim,sokszor bántottak,és talán az is baj volt.

Sokszor érzem magam magányosnak,szerethetetlennek,és ha eszek ezek az érzések valahogy elmúlnak._De állandóan a testemet nézem,a megszállottja vagyok,és ilyenkor még csak a tükörbe sem merek nézni

Bárcsak nem érdekelne a súlyom,és bűntudat nélkül tudnék enni.

2014ben kezdődött maga az evészavar(anorexia) tehát már 10 éve hogy benne vagyok ebben az egészben.

Tudom,pszichológus,de őszintén azt sem tudom miben fog tudni segíteni.

Annak idején jártam gyerekkoromban,de nemnsegitett.

Most meg itt vagyok lassan 24 évesen,és úgy érzem minden romokban,sosem leszek elégedett magammal.Mindif másokhoz mérem magam.Ugy érzem már sosem fogom szeretni önmagam

Nem tudom merre induljak,de tudom hogy ez nem jó,és hogy az életem sok területén vannak problémák


márc. 18. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én is anorexiás voltam, voltam 36 kiló is, felnőttként! Igaz nem vagyok vmi magas. Aztán lassan belecsúsztam a túlevésbe és a hánytatás a is. Szőval bulimiás is voltam. 24 évesen kezdtem járni pszichológushoz és sok idő kellett, hogy rendbe hozzon! 30 évesen még mindig 40 kg voltam. És aztán egyszer normalizálődott valamikor a súlyom, de még mindig sokat gondolkozom az evésen. Most 45 éves vagyok. Hidd el megéri pszichohoz menni! Nem egy könnyű menet és nem 1-2 év, de sikeres is tud lenni. Van rengeteg pszichológus a neten is pl. pszichológuskereső honlapján, de Bp-en nagyon sok csoportos lehetőség is van! Menj el, mert én ha nem mentem volna el tudom hogy mára halott lennék, komoly dolog! Lehet, hogy elküld a pszichológus pszichiáterhez, hogy gyógyszert vagy gyógyszereket írjon fel, az is vállalható! Menj el, mert észre sem veszed és nagyon komolyra tud fordulni, dehát most is eléggé szenvedsz már!
márc. 22. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Már 10 éve evészavarom van.14 évesen kezdődött,24 éves vagyok jelenleg.

Nagyon sok rossz dolog történt ami miatt az évek alatt vissza estem bele,de úgy érzem ez irányítja az életem.Sajnos nem Pesti vagyok,és itt ahol élek csoportos terápiák sajnos nincsenek,gyógyszereket viszont szedek.Nyugatót és hangulatjavítót is,mert sokszor a stressz és a magány miatt is van ez az evési kényszer.És mivel voltak pánikbeteg idoszakaim,sokat segített eleinte ,meg a depressziómon úgy érzem,már nem hat egyáltalán.Most kezdtem el egy új munkahelyen dolgozni,ami iszonyúan stresszes,viszont kell a pénz és ha meg kapom elmegyek egy pszichológushoz,bár iszonyatosan drága manapság az a baj..

márc. 23. 04:55
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos nagyon drága!
márc. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!