Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pályakezdőként ti hogyan...

Pályakezdőként ti hogyan viselitek a mostani gazdasági helyzetet?

Figyelt kérdés

Én jelenleg nagyon szenvedek, jelentősen csökkent az életszínvonalam amióta elköltöztem otthonról. Egyetem alatt végig dolgoztam, így meg tudtam engedni magamnak drágább termékeket és utazásokat, bár nem sok szabadidőm volt munka és tanulás mellett, de ami volt annak minden percét kiélveztem. Viszont amióta lediplomáztam és elköltöztem otthonról azóta energiám is alig van munka után, így a szórakozás inkább hétvégére marad, de akkor meg folyamatosam számolgatnom kell hogy mire költök, mert a pálykezdő fizetésemből alig tudok magamra költeni, ha nem húznék határokat akkor semennyi pénzt nem tudnék félretenni. Tudom hogy ezzel senkinek nem mondok újat, de elképesztően drága az albérlet, élelmiszer, meg úgy alapvetően a megélhetés a jelenlegi átlag fizetésekhez képest. Ráadásul semmilyen szülői segítséget nem kaptam, tudom hogy nem szabad összehasonlítani magam másokkal, de mindig felvillan bennem az irigység amikor barátok/ismerősök mesélik hogy autót vagy lakást kaptak a szüleiktől, ilyenkor mindig számolgatom fejben, hogy mennyivel többet tudnak félretenni mint én. És amikor hívnak olyan programokra amik nekem túl drágák, akkor szoktam leginkább érezni hogy mennyivel előnyösebb helyzetben vannak nálam, mert hiába keresünk ugyanannyit, mivel nekem a pénzem nagy része elmegy a lakhatásra és élelmiszerekre, így nem engedhetek meg magamnak olyan dolgokat mint ők.

És a legrosszabb az egészben, hogy nem is igazán látok kiutat, legalábbis ebben az országban nem, mert egy egész életen át spórolhatnék hogy vehessek magamnak egy lakást. Úgyhogy a munkához is kevesebb a motivációm így, mert nagyon kis részét költöm a fizetésemnek olyan dolgokra amik boldoggá tesznek, a nagy része arra megy el hogy életben tartsam magam. Ami ahogy telik az idő egyre inkább zavar, mert úgy érzem elpazarlom a fiatal éveimet azzal hogy folyamatosan dolgozok, miközben szinte semennyit nem haladok előre. Nem a munkával van bajom, hanem azzal hogy nem érzem azt, hogy bármit is el tudnék vele érni, néha úgy érzem ez a folyamatos spórolás is felesleges, főleg amikor azt látom hogy milyen lassan haladok vele. Ti hogy élitek meg ezeket az éveket? Néha úgy érzem, mintha csak engem érintene ilyen rosszul a jelenlegi helyzet, pedig nyilván nem így van.



márc. 18. 19:34
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Most nagyon sokan nélkülöznek... Tele hajléltalannal minden város. Nincs az embereknek pénze...

Szar az egész helyzet ami van jelenleg! Nem vagy egyedül. Mindenki küzd akinek nem rakják a szájába a kaját. Ez van sajna.😔

márc. 18. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én szó szerint nagyon rosszul! Nem találok munkát, full csóró vagyok. Nem tudok megvenni, semmit amit akarok. Minden csak egyre drágább lesz. Egyre élhetetlenebb ez a világ. Már olyan szerekre sincs pénzem amivel élhetőbbé tenné ezt a nyomort. Emberek is eltávolodtak egymástól, nincsenek már olyan jó kis társaságok az utcákon, mindenki bent van és szomorkodik, vagy rohannak a munkába, suliba. Mindenki csak a saját érdekét nézi, eltapossák egymást az emberek. Nincs szeretet és összetartás már nagyon ebbe a világban!
márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Alig eszek,pedig nem pályakezdő vagyok. Van egy fél kilós gagyi párizsi 500 forintért,amit vékonyra szelek. Legolcsobb margarin 390 ft. Penny kenyér 579 /kg .Mindig ezt eszem ,reggel este. Az ebédet kihagyom.Néha anyámnál tudok enni ,de nem akarom kihasználni.Ő nem tudja mennyire lecsúsztam.Ágakkal,rongyokkal fűtök,rettegve hogy ki jelent fel.Nálunk a polgármester ugrik a légszennyezésre.csak éjjel merem elégetni a problémás dolgokat. Nehéz manapság,de a saját házamban lakom.Sajnos kijött most a megemelt helyi adó. Nem tudom mi lesz.
márc. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nehezen. Dolgozok, tanulok is még levelezőn. De azt érzem, hogy ötről a hatra jutni lehetetlen ebben az országban. Volt egy álmom, hogy legalább egy kis garzonom lesz, ami az enyém és nem albérletben kell majd laknom örökké. De jelen pillanatban esélytelen a dolog, annyira megfizethetetlen lett már egy kis garzon is, pláne, hogy nekem albérletben kell laknom. A szüleimnek sincs lakása, nem is egy városban élünk, szóval a "mama hotel" nem volt opció soha. Én amúgy elég jól spórolok, leves fizetésből is sikerült összeszedni pár milliót, ami szerintem ilyen helyzetben nagy dolog. De közben meg nevetséges összeg, ha akar egy garzon árához is mérem....nagyon durva, hogy évek munkájával összeszedett pénz sem elég egy 20 nm-es lyukra, még önerőnek se.
márc. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyedül nehéz az biztos… Mi párommal másfél éve költöztünk össze, én 4 éve dolgozok a szakmámban (autószerelö). 24 éves vagyok, 1200€ (~450k Ft) fizum van nettóban, párom gyárban húzza amíg össze nem szedi azt amire szüksége van, hogy rendbe hozza az életét, sok tartozás volt a nevén (önhibáján kívül), nincs még jogsi, kocsi stb, míg nekem mindenben segítettek. Neki van, hogy még nálam is magasabb a fizuja.


Kiadásaink valahogy így néznek ki:

Albérlet kompletten 500€ (~190k Ft) ezt felezzük. Telefonszámla, internet ~100€. Étel és minden háztartási cikkre havi 400€ rakunk félre (200/200), de sosem fogy el, általában marad 50-100€ aztán ezt “feltöltjük”. Szóval fejenként kb 500€ az ami elmegy minden hónapban.

A maradék pénzt igyekszünk félretenni, neki ugye ez folyamatosan el is fogy mivel intézi a dolagait amik kellenek.

Nekem szerencsém van és tudok spórolni “céltalanul”, a maradékból még lecsípek ruhára, üzemanyagra, kondira, bulira stb. Szóval 400-550€ (150-200k Ft) között tudok megfogni egy hónapban. Miután neki is meglesz ami a vágya utána szintén így igyekszik majd fogni a pénzt mint én.


Kedvetekért megnéztem egyedül ugyanebben a lakásban és ilyen fizuval milyen lenne az életem:

500€ albi, 50€ telefon/internet, 150€ üzemanyag, 200€ szükségcikkek + étel. Ez 900€ (340k Ft), és még nem vettem ruhát, bulizni sem voltam és nem volt varatlan kiadásom ami azért mindig van hol kisebb hol nagyobb. Szóval a spórolásom lényegesen lecsökkent, bár tény, lenne mit félrerakni ami azért pozitív. Persze ha olyan helyzetben lennék elég lenne kisebb lakás vagy haza is mehetnék anyuékhoz, tehát az picit más lenne.


Szlovákiaiak vagyunk.

ápr. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!