Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióba zuhantam. Mit...

Depresszióba zuhantam. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mostanság, vagyis inkább a tavaly április óta nagyon sok rossz dolog ér, és mostanra érzem azt, hogy kiégtem érzelmileg. Csinálok programokat, magamra erőltetem, de már nem töltenek fel, így magamhoz képest visszább húzódtam, munka után hazajövök, fekszem és telefont nyomkodom. Semmit nem csinálok, pedig nem ilyen voltam. Hétvégéken még csak-csak magamra erőltetek programokat, amik ideig-óráig fel is töltenek, de mindig eszembe juttatják, hogy mennyire egyedül vagyok, miközben látom, mások a párjukkal vannak.


Nem megyek bele a részletekbe, tényleg sok minden történt az elmúlt 1 évben, elhagyott a szerelmem (sőt el is jegyezte már az új párját, aú), meghalt közeli rokon, meghalt a 12 éve velem együtt élő házi állatom, az előző munkahelyem becsődölt, ezen is hónapokig stresszeltem, mire találtam új helyet, de itt pedig nagyon rossz a fizetés.


Anyámmal borzalmas a kapcsolatom, igaziból nem is szeretjük egymást, mindenben csak lehúz, minden tervemben-vágyamban a rosszat látja, nem hisz bennem. Pl. nyárra tervezünk bátyámmal egy egy hetes biciklitúrát, és hónapk óta hallgatjuk, hogy nem kéne mennünk, veszélyes stb. A munkámat is lenézi, szerinte "kulimunka", állandóan veszekedünk mindenen... elköltözni nem tudok itthonról, rossz a fizetésem. Most talán kapok majd rendes pozit ennél a cégnél rendes fizetésért, akkor meg fogom gondolni ez elköltözést..


kifáradtam, kimerültem lelkileg... eddig tartottam magam, barátnőztem, sportoltam (anya ebben is lehúzott, hogy szerinte ez már beteges, hogy ennyire sokat sportolok), már igazából a sporthoz és semmihez sincs kevdem... fekszem és várom, hogy este legyen és aludjak, mert ez a legjobb része a napomnak.


Pár hete nagyon belekerültem ebbe a gödörbe, pedig előtte tartottam magam és mentem-haladtam, de kiüresedtem lelkileg..



márc. 19. 16:34
 1/4 anonim ***** válasza:
39%

Mennyi idős vagy jelenleg?

Mi a helyzet most párkapcsolatok és barátok terén?


Mindenképp érzelmi (pszichés) úton kellene megközelíteni a probléma gyökerét

márc. 19. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%
Hat ez inkabb feszultseg, esetleg szorongas mint klinikai depresszio. A klinikai depresszio az nem ilyen, hogy biciklizni megy, sportol, baratnozik es most elhagyta, hetvegente programok. Teljesen aktiv vagy. Ez egyaltaln nem depresszio, hanem depressziv hangulat, feszultseg. A feszultseg es szorongas kozt van kulonbseg. Neked nem kell pszichiater, gyogyszerek. Minek? Ha egy ket dolog teljesulne az eletedben akkor maris erore kapnal magadtol. De egy klin. depressziosnak nem. De nem tudom mit ertesz "depresszioba zuhantam" alatt? Inkabb csalodasok ertek, emiatt feszult vagy, esetleg maganyos. Arra meg a kimozdulas, ismerkedes kell. Te, ahogy irtad, programokat szervezel, szervezz olyanokat, ahol ismerkedhetsz.
márc. 19. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Aleksandra27 ***** válasza:
34%
Az élet túl rövid ahhoz, hogy a depresszió luxusát élvezhessük. Élvezz minden napot!!
márc. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! :)


A legnagyobb jó indulattal, és jó szándékkal azt tanácsolnám neked, hogy fordulj mindenképpen szakemberhez!

Itt a gyakori felületén az "utca embere" válaszol, és sokszor minősíthetetlenül, némelyik csak ront, az így is kényes helyzeten. Ha véletlenül valaki szakembernek adja ki magát, az sem feltétlenül biztonságos, hiszen nem tudod ki van a túloldalon. Ha tényleg szeretnél javítani az állapotodon, és profi tanácsot kérni, ill. fontos a jövőd, mert azt most alakítja mindenki magának, akkor tényleg menj el legalább pszichológushoz! Szerintem egy olyan személy, akinek ez az elhívatottsága, és évtizedek óta csinálja, többet tudna nyújtani neked, mint itt akármelyik válaszoló!

Mihamarabbi gyógyulást, és sok szerencsét kívánok neked! Remélem megoldódik a problémád! :)

márc. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!