Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Normális, hogy nagyon kifárasz...

Normális, hogy nagyon kifáraszt a pszichoterápia, és néha úgy érzem utána magam, hogy le lett gyalulva a lelkem?

Figyelt kérdés

márc. 27. 13:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%

Igen, normális. Ez egy sírós, szinte taknyodon csúszós hosszú folyamat is lehet.

Dolgozol kőkeményen. A lelkeddel.

márc. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%
A pszichoterápia gyakorlatilag egy mentális beteg embernek, nem segít semmit! Oda gyógyszeres kezelés javallot! Pszichoterápia akkor lehet esetleg jó, ha van egy nem mentálisan beteg, de valamilyen élethelyzettől kimerült egyén, és kibeszéli a problémáit, illetve a pszichológus ad tanácsokat! Egy depresszióra annyit ér pl a pszichoterápia, mint tüdőgyulladásra a szőlőcukor!
márc. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Szerintem pedig éppen a pszichoterápia tud segíteni a depresszión, míg a gyógyszerek csak valamit elfednek a problámból.
márc. 27. 13:56
 4/13 anonim ***** válasza:
32%
#3 Ebben is igazad lehet, DE, a kettő együtt lehet esetleg jó, mert ha megkezdték a gyógyszeres kezelést, akkor már jobban lehet formálni az egyén gondolkodásmódját pozitív irányba! A depresszió az esetek legnagyobb részében attól alakul ki fiatalabbaknál, mert nem megfelelően van jelen a szerotonin a központi idegrendszerben! Na, most azt ne mondja senki, hogy az agyban felborult biokémiai folyamatokat megoldja heti 1x egy órás csevegés..
márc. 27. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
57%

4: ajánlom a figyelmedbe a szegedi egyetem kutatását. Kimutatták, hogy a terápia konkrét agyi változásokat okoz. Amúgy a csevegés valóban nem oldaná meg, de a terápia nem csevegés.

Kérdező: igen, normális, akkor jól csinálod! Kitartás, idővel könnyebb lesz!

márc. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Én is brutál fàradt voltam azokban a hónapokban. A pszichológusom mondta, hogy ez normális, hiszen az ülèseken túl is, 0-24-ben pörög az agy a feldolgozáson.


Kitartást! Nekem utána pár hónappal ez el is múlt, azóta eltelt 2 év és egész energikus vagyok már. :)

márc. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
Akkor hat ha fáj. Olyan ez mint a fizikoterápia. A kezelések után ott is jobban fájnak a panaszos testrészek, aután később meg mégis jobb lesz.
márc. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%
Igen normális! A gyógyszerek csak a tüneteket enyhítik, de változást csak terápiával lehet elérni!
márc. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Az is belefér, ha terápia alatt egy ideig munkaképtelen leszek?
márc. 28. 08:32
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Belefér, persze. De nem értem. Kinek nem fér bele?
márc. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!