Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kóros álmodozás melyik mentáli...

Kóros álmodozás melyik mentális betegség tünete?

Figyelt kérdés

#maladaptíválmodozás
márc. 30. 16:30
 1/10 anonim ***** válasza:
6%

A lustaságè!

Mert nem az álmodozással van a gond ,hanem azzal ha egy lèpèst se tesz semmièr!

márc. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%

Nem feltetlen mentalis betegseg.


A hashtagen latom, ismered a maladaptiv szot, na ez egy elkerulo maladaptiv semamod. Eltavolodott vedelmezo, vagy valamelyik hasonlo (sematerapias kifejezes). Magyarul egy alomvilagba menekulsz, mert a valosaggal valami bajod van. Ez mindig valami gyerekkori trauma/tortenes/banasmod kovetkezmenye.


Pszichologus tud segiteni, persze csak ha odateszed magad.

márc. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
Lusta vagy! Ez nem mentális betegség.
márc. 31. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Hogy kérdésedre választ is kapj: A depressziónak pl. lehet ez is kezdeti tünete a sok másik mellett. (Magába fordulás, ismerősök felszámolása, bezárkózottság, öngyilkossági késztetés, szélsőséges véleményalkotások átcsapása hirtelen, stb.) Kezdetben ez is álmodozással, valóságtól eltávolodással indul. Amúgy nem feltétlenül lusta az áűlmodozó. Zseni is lehet ennyi erővel. A zsenit egy hajszál választja el az őrülettől, úgy mondják. :)
ápr. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#4

Ezt igy meg nem hallottam, hogy ezzel indulna a depresszio. Oke,nem vagyok szakember, csak kivancsi, sokat olvaso laikus, meg ex-depresszios

ápr. 3. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
skizoaffektív zavaros vagyok és több féle skizo beteget megkérdeztem olyanokat akik azért tisztában vannak a tüneteikkel és még csak nem is hallottak róla
ápr. 3. 16:46
 7/10 anonim ***** válasza:

Oh, sajnalom.

Jarsz terapiaba? Ott nem tudod megbeszelni ezt?

ápr. 3. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Járok

De egyszerűen nem értem miért van, és amiről álmodozom annak a miértjét sem értem

Már kiskorom óta csinálom 8 évesen arról álmodoztam hogy más az anyám mint aki egy szerető anyukáról álmodoztam

De akkor még csak hintázásközben

Általános iskolaban a helyszín az álmodozásaimban az osztályom volt de nem pont úgy olyam mint a valóságban

A falak elmosodtak a padok ott voltak az emberek guvadt szemekkel néztek rám és csodáltak

De eközben a valóságban előre hátra dülöngéltem az ágyamon és úgy álmozdtam

A mostani helyszín a munkahelyem ott is egy terem ahol mindenki engem néz és csodál

Ott is mindenki szemmekkel néz és csodál az álmodozásaimban

A valóság pedig fel alá járok ugrálok és zenét hallgatok

Szoktam álmodozni szerelemről arról hogy vannak barátaim vagy hogy híres vagyok és mindenki rajong értem

De úgy kell elképzelni mint amikor egy normális ember a vonaton néz ki az ablakon és álmodozik

Csak nekem furább

Ezt azért írtam hogy nehogy valaki megkérdezze hogy ez hallucináció nem az mert nem látom és nem is hiszem el és hangokat sem hallok

Hangulat zavarom van mánia és depresszió vagy kevert állapot

De az ilyen ön magasztoló álmodozások meglátszódnak a személyiségemen is

ápr. 3. 17:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy mas nem almodozik ugyanerrol. Igy leirva annyira nem gaz, es ja, orulj, hogy nem paranoia vagy hallucinacio.


De ha emiatt nem tudsz reszt venni a sajat eletedben, meg ahogy irod, hogy meglatszodik a szemelyisegeden - ezt mindenkepp be kene vinned a terapiara.

ápr. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

En allandoan mondom a terapeutamnak meg amikor szoba jon hogy miert nem csinalom ezt meg azt akkor azt mondja hogy tevekenysegek kozben is tudok almodozni ez nem igy van

Ez egy védekező mechanizmus akkor jon elo ha valami trigger er pl ha social median latom hogy a volt osztalytarsaimnak milyen jonak tuno elete van buliznak barataik vannak stb es valoszinuleg tenyleg jobb is akkor erzem a kesztetest hogy felvegyem a fejhallgatom zenet hallgassak es jarkaljak a szobamban almodozzak

De munka kozben nem jon elo

ápr. 4. 00:40

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!