Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Tapasztalatok olanzapinnal?

Tapasztalatok olanzapinnal?

Figyelt kérdés
Én másfél hete szedem, 2,5 mgról mentünk fel 10mgra, ezt a dózist szedem egy hete. Eleinte egész jó volt, de most úgy érzem egyre rosszabb ahogy hat rám. Szédülök, ájulásérzetem van ha felülök vagy felállok, fizikai terhelésre de akkor is ha lefekszem elalvás előtt. Egész nap zabálhatnékom van, közben napról napra álmosabbnak érzem magam napközben. Nem tudom semmivel lekötni magam, nem tudok koncentrálni semmire mert csak azt érzem hogy rettenetesen álmos vagyok és le kéne feküdnöm, de nem aludhatok egész nap. A dokival beszéltem, ő azt mondta el fognak múlni ezek a mellékhatások de én úgy érzem csak egyre rosszabb. Segítség! Mikor lesz ez jobb? Miért érzem azt hogy egyre rosszabb? Gyógyszer előtt sem voltam jól, de ez sem élet amiben most vagyok. Örülök ha a sarki boltig eljutok meg vissza. Próbáltam ma tanulni, 15 percig bírtam olvasni.

ápr. 1. 14:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Mire írtak fel neked olanzapint?
ápr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Pszichózis erős deperszonalizációval és derealizációval. Egy ideig jobb volt, de most meg azért nem érzem magam mert leszedál ez a szer.
ápr. 1. 15:09
 3/14 anonim ***** válasza:

Borzalmas az a "gyógyszer" annál már csak a risperidone rosszabb.

10mg meg egyáltalán nem kevés.

Mitől alakult ki a pszichózis?

Csak úgy magától vagy valamilyen szertől?

Egyébként nem lesz jobb semmivel sem, nem fog elmúlni a szedáltság csak idővel hozzászokik a szervezet és ez lesz az alap állapot.

Én abbahagytam ahogy kikerültem a pszichiátriáról és pár hét alatt rendbejöttem.

ápr. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3: Már hosszú ideje csúsztam le, aztán egy trauma volt az utolsó csepp. Már én is úgy éreztem kell valami gyógyszer mert magamtól nem megy, de nem erre gondoltam.


Te mennyi ideig szedted?

ápr. 1. 15:27
 5/14 anonim ***** válasza:

2 hónapig amíg kezeltek; első körben a Merényiben aztán 10 évvel később a Nyírőben.

A Nyírőben már injekcióban kaptam valami mást, most nem jut eszembe a neve de az is tragédia volt.

Attól még a nyálam is csorgott.

Utána átszoktam a Frontinra, azt szedtem vagy 10 évig, utána abbahagytam azt is és leálltam a cuccokkal.

ápr. 1. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
A frontin elég addiktív, de talán nincsenek ilyen durva mellékhatásai, lehet mellette élni.
ápr. 1. 17:39
 7/14 anonim ***** válasza:

Mellette lehet persze, csak a felfogásodat tompítja.

Aztán amikor abbahagynád akkor jössz rá milyen nehéz elhagyni.

Az összes választbl én írtam és javulást kívánok neked.

De ehhez hidd el nem kellenek ezek a szerek, max amikor tényleg krízis van - de hogy hosszútávon többet árt mint használ az 100 százalék.

ápr. 1. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Másfél hét kevés, eleinte vannak ilyen szedáló tünetei, de aztán hozzászokik a szervezet, és jobban tudsz majd műkódni. Jobb mint a frontin vagy a rivotril, de hízlal, és én ezért nem voltam hajlandó sokáig szedni. Én 20 mg-ot szedtem.
ápr. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

7: Köszi szépen

8: Akkor is hízni fogok ha odafigyelek az evésre?

ápr. 1. 20:38
 10/14 anonim ***** válasza:
Éhesít! De az összes antipszicho éhesít sajnos
ápr. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!