Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Para gondolatok,rémálmok,üldöz...

Para gondolatok,rémálmok,üldözési mánia.Mitől lehet ez?megőrűltem?24/L

Figyelt kérdés

Körülbelül másfél hete rémálmaim vannak(legtöbbször üldöznek,gyilkosságokról álmodok,legnagyobb félelmeimről stb.)sosem voltam egy jó alvó,nem is vagyok egy kiegyensúlyozott ember,most kezdtem el az első bejelentett munkahelyemet ami megterhel lelkileg kicsit,és sokszor kerülök olyan helyzetbe hogy ki kell állnom magamért.

Egy depresszióra hajlamos,szorongó ember vagyok,aki egyébként nagyon szereti a beteg filmeket ,és tudok is tőlük aludni.

(Ilyen pszichológia,thriller jellegű filmekre gondolok)

Eddig nem volt probléma ha ilyeneket néztem,de mostanában már az is megvisel.

Este kimegyek pisilni is folyamatosan azt érzem hogy valaki követ.

Félek egyedül lenni,nem merek ablakot nyitni és a rém álmok nagyon megviselnek.

Tény,hogy az életem nincsen igazán rendben,de így pláne nincs.

Szedek antidepresszánst már vagy 2-3hónapja,nem gondolom hogy attól lenne ez.

Öngyilkos gondolataim is gyakran vannak.

Nem önsajnáltatásból érzem azt,vagy nem amiatt mert feltűnésre vágynék inkább csak úgy van bennem egy én aki kíváncsi.Tudom hogy ez nem normális,és semmiképp nem tenném meg,csak gondoltam ez mind összefügg.

Beteg is vagyok egy hete,és nem is mozdultam ki emiatt talán ez is lehet a probléma,de valahogy mintha úgy érezném hogy nem vagyok biztonságban

Mintha valami érkezne,ami miatt ezt érzem.Folyamatos feszülést érzek a mellkasomban,mintha valami készülőben lenne.

Teljesen megbolondultam,vagy nem kell túldramatizálni?senkire nem számíthatok,és emiatt kezdek begolyózni.

Bátyám egyébként skrizofrén már 12 éve,talán ez számít.


ápr. 8. 19:16
 1/2 anonim ***** válasza:
66%

Szia!


Szerintem keresd fel a háziorvosod, mondd el neki, mik a tüneteid + pszichológus!

Lehet valami mentális betegség, főleg hogy a bátyád is az sajnos... Szerintem ne nézz horror filmeket, mert még rosszabbul fogod érezni magadat! Kitartást kívánok! 🙏 34/N

ápr. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezeket a tüneteket komolyan kell venni. Lehet, hogy csak egy stresszes élethelyzetre reagálsz szorongásos tünetekkel, de amit leírtál (depresszió mellett sorozatos rémálmok, szorongás, bizonytalanság, megfigyeltség érzése, társas kapcsolatok beszűkülése, közelebbről meg nem határozott rossz előérzet) lehet akár egy súlyos pszichés betegség bevezető szakasza is. Az ilyesmi gyakran a fiatal felnőttkorban szokott kezdődni és a családon belüli halmozódás lehetőségére tekintettel sajnos a testvéred betegségét is figyelembe kell venni.

Ezért fontos amit az 1. válaszoló írt, vagyis minél előbb mondd el a tüneteidet a háziorvosnak vagy egy pszichiáternek.

ápr. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!