Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Érdemes lenne ebben a szituban...

Érdemes lenne ebben a szituban nyugtatót bevennem, hogy ne égessem le magam?

Figyelt kérdés
Ti vennétek be ilyen szitu előtt? Közönség előtti beszélgetés és olvasás, de előre tudod, hogy nagyon remegni fog a tested.

ápr. 14. 13:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia, el fog mulni a remeges, es egyebkent el tudod venni az egesznek az elet, mikozben nagyon emberinek fogsz latszani, ha az elejen elmondod, hogy: lampalazas vagyok es remegni is fog a kezem kedves kozonseg, de itt vagyok. (az emberek hatalmas resze szorong, tapsot fogsz kapni, a gyengeseggel azonosulni tudnak). Mareszt ha letolod nyugcukor nelkul, olyan onbizalom-froccsot fog adni, amibol maskor is taplalkozhatsz. Rohadt sokunk remeg es izzad meg stb ilyen szituban, de rendes szocfobiaval kb minden szituban. A megkuzdesi strategia nem a frontin-irom ezt gyakorlott exfogyasztokent-hanem az, ha elfogadod es elfogadtatod, hogy neked ez nehez, lathato lesz ahogy remegsz, es ideges vagy, es belevagsz a mondandodba azonnal. Megforditva: ez esetben a nyugicukor arra tanit kognitive, hogy nem tudsz egyedul megbirkozni a szituval es ez az onbizalmad tovabb fogja rombolni. Drukkolok, csak a hiusagod engedd el meg a megfelelni akarast-mindenkinek vannak gyengesegei, emberek vagyunk. :)
ápr. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%
Mekkora közönség? Én pl nagy közönség előtt tök nyugodt vagyok, semmi bajom, de ha mondjuk egy 5-10 fős baráti társaság ahol ismer mindenki mindenkit és megvannak a hierarchiák, meg semmi közös cél csak a bandázás, akkor ott én zavarban vagyok ha mindhez egyszerre kell beszélni. Amúgy mivel van mondanivalóm és tudom hogy van amikben jó vagyok, sok ember előtt nem okoz gondot beszélni. Szerintem ez attól függ miben volt sikerélményed. Nekem nagy közönség előtt volt siker, családi bandából tesóm kitúrt általában. Úgyhogy gyakorolni kell előtte olyanokkal akik pozitívan állnak hozzád. Nem tudod eljátszani valakikkel előre mi fog történni, hogy a rossz élményeket átírd?
ápr. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!