Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha esetleg kitörne a III....

Ha esetleg kitörne a III. Világháború besorozhatnak?

Figyelt kérdés

1-szer voltam pszichiáternél és bipoláris zavarral diagnosztizáltak. Ha sor kerülne a háborúra besorozhatnak katonának?

Ha nem, akkor elhiszik a dokinnak, hogy az vagyok vagy majd a honvédség is behívna, hogy ők is kivizsgáljanak?


Bocsi, ha fura kérdés, de még csak 18 éves vagyok és semmi kedvem a balf4sz vezetőkért meghalni.



ápr. 15. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Sorozáskor a katonaság a saját orvosainak hitt.
ápr. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Attól nem kell félned, bizonyos iq alatt nem soroznak be.
ápr. 15. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Egyszer voltál és azonnal bipoláris zavarral diagnosztizált. Ez valami csodadoktor, hogy ilyen gyorsan megállapította?
ápr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Ott minden betegséget kigyógyitanak.Valamire csak használható vagy .
ápr. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%
golyófogónak, vízhordónak, aknafelszedőnek, élő pajzsnak, felderítőnek, sz@rlapátolónka attól még jó vagy.. ezekhez nem kell ész sem IQ
ápr. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos megvizsgltatnak saját dokival is, mármint honvéd dokival.
ápr. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

Erőt, egészséget!


A katonai szolgálatra való egészségi, pszichikai és fizikai alkalmasságról, valamint a felülvizsgálati eljárásról szóló 10/2015. (VII. 30.) HM rendelet (a továbbiakban: R) 1. melléklet ("TÁBLÁZAT ÉS MAGYARÁZAT A BETEGSÉGEK ÉS FOGYATÉKOSSÁGOK EGÉSZSÉGI ALKALMASSÁGI FOKOZATÁNAK MEGÁLLAPÍTÁSÁHOZ") 034 táblázat A3 oszlopának (34. életévét be nem töltött személy) 1. és 2. pontja értelmében a hangulatzavarok (affectiv rendellenességek), a felsorlás a) pontja szerint ide értve a bipoláris zavart is

- kezelésre jól reagáló, rövid lefolyású, tartósan tünetmentes esetben "KLGS", vagyis különleges elbírálás alá esik (l. a R. 13. §-át és 5. § (1) bekezdését),

- ismételten jelentkező vagy tartós lefolyású esetben "E" kategóriát, vagyis alkalmatlan minősítést eredményez.


A fenti tájékoztatást a jelenleg hatályos békeidős szabályok alapján, 34. életévét be nem töltött személy vonatkozásban adtam. Más korcsoportokra a R. 1. melléklet 034 táblázat A3, A4, A5, A6 oszlopaiban foglaltak vonatkoznak. A III. világháború kitörése esetén a különleges jogrend keretei között esetlegesen ettől eltérő szabályozók hatályba léptetésére kerülhet sor.

ápr. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Háború esetén ilyen "aprósággal" nem foglalkoznának, akkor a katonák 3/4-e sem lenne manapság alkalmas.

Imádkozzunk, hogy ne legyen háború, vagy legalább kimaradjunk belőle. Mást aligha tehetünk. :(

ápr. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem hiszem hogy ezzel megúszhatnád ha tényleg beüt a krach. Azt tudod tenni, hogy megtagadod a katonai szolgálatot. Ha szerencséd van bebörtönöznek és kibekkeled a háborút a börtönben. Ha nincs szerencséd, azonnal agyonlőnek. Esetleg megpróbálhatsz elszökni, de a bujkálás is elég stresszes és pénzigényes buli. Sajnos egy katonai behívóból háborús időben nem lehet jól kijönni.
ápr. 16. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!