Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más aszexuálisok vagy demiszex...

Más aszexuálisok vagy demiszexuálisok is vannak, akik maszkolnak és eljátszák, hogy szeretik a szexet?

Figyelt kérdés

Mert én igen, és rettentesen kimerít! Ami pedig igazán durva számomra, hogy mindenki, hogy úgy mondjam csont nélkül megeszi a szerepet, amit játszok!


Senkinek eszébe nem jut, hogy amit mondok az csak egy szerep, akkor se ha korábban elmondom, hogy nekem a szex stresszforrás, amiben semmi örömöt nem találok. De amint elkezdek maszkolni, ezt így mintha kitörölnék a fejükből. Tehát lehet azt hiszik, hogy épp az volt a hazugság, amit korábban mondtam?


Ez engem valahol meg is döbbent, mert ez azt jelenti, hogy ez lenne a normális, hogy így beszéljek a szexualitásról, miközben a valóságban a gondolattól is hányingerem van, hogy lefeküdjek bárkivel is, ahogy idősödöm ez amúgy egyre rosszabb, ennek ellenére erőlködök, hogy elfogadjanak, így viszont voltam már olyan hülye helyzetben, hogy konkrétan nem hitték el nekem, hogy aszex vagyok, miután már egy ideig eljátszottam a szerepet, hogy nem vagyok az, arra nem gondolnak, hogy szimplán szarrá vagyok traumtatizálva ebben a szexmániás világban és inkáb eljátszok egy szerepet, hogy jobban elfogadjanak.


A legjobb meg a "gyógyítók", akik mindig megmagyarázzák, hogy olyan, hogy aszexuális nincs is, csak nem találtam mg akivel "passzolok" -mondjuk így negyvenhez közelebb mint a harminchoz, ez elég murisan hat, hogy én várjam a nagy ŐT-t!


Szóval töb oldalról vagyok nyomás alatt, egyrészt szerepet játszok, hogy elfogadjanak, emiatt frusztrált vagyok, -mondjuk ha itt tartunk engem már önmagában az is frusztrál, hogy a szexundorom miatt mennyi minden társasági dologból kimaradok- de közben meg az is undorít, hogy félreismernek. Tehát nagyon sok oldalról vagyok nyomás alatt.


Más is van, aki ilyen helyzetben van? Vagy ha nem is pont ugyanilyenben, de hasonlóban?



ápr. 21. 09:56
 1/10 anonim ***** válasza:
88%
Fölösleges szerepet játszani, légy az, aki vagy. Ne mások kedvéért tettesd, hogy érdekel ez az egész.
ápr. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1! Ezt könnyű mondani, megélni sokkal nehezebb.
ápr. 21. 10:13
 3/10 anonim ***** válasza:
32%

Én elhiszem, hogy nehéz. De saját magadnak közöl újabb nehézséget, ha megjátszod magad.

Ha valakivel szóba jön, akkor nyíltan mondd el, és utána ehhez tartsd magad. Most összezavarod őket, ezért nem értik. Mondasz valamit, aztán nem úgy cselekszik - az ember elsősorban a cselekedeteknek hisz. Ha az arcodba hazudnak, de közben nem néznek a szemedbe, akkor te is tudod, hogy nem mondanak igazat. A non verbális kommunikációnak hiszel.

Ha következetes maradsz, akkor az emberek jobban meg tudnak érteni.

ápr. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ja, azt hittem a demiszexuális azt jelenti hogy azzal fekszik le akit szeret, de azzal állandóan együtt vannak mivel jó a kémia, a fizika, a biológia, a matek is kijön, és az irodalom is stimmel. Erre kiderül hogy az aszex??
ápr. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3! Nem így tapasztaltam eddig. Már, hogy az "igazság felvállalása" bármit is segítene, ha meg fel is vállalom, akkor mindig jönnek olyanok, akik megpróbálnak "megjavítani", hogy "csak komplexusos vagy csak nem találtad meg az igazit, és a kedvencem: JÁRJÁL TERÁPIÁRA!" Mert attól megszeretem a szexet, hgy beszélgetek valakivel...hát nem.

Meg és ez már egy kicsit önző dolog a részemről, de sok embernek nem lennék érdekes aszexen...pl. az olyan barátaim, akikaktív szexuális életet élnek sose osztanák meg velem a magánéletüket, mert félnének a "másságomtól".

ápr. 21. 10:41
 6/10 A kérdező kommentje:
4! A demiszexuális is nehezen találja a helyét a társadalomban.
ápr. 21. 10:59
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Felesleges ezt túlhabosítani. Minek szerepet játszani és magyarázkodni, majd erre még rá is görcsölni? Baromira senkinek semmi köze a magánéletedhez.

Én heteroszexuális férfi vagyok, de 1998. óta nem érdekel a párkapcsolat és a szex. Nem kell maszkolnom és alakoskodnom, mert nemcsak a szexuális és a párkapcsolatot hagytam abba, hanem minden olyan társas kapcsolatot leépítettem, amelynek személyes aspektusa lehet.

A képlet úgy néz ki, hogy ha valakinek nincsen családja, nincsenek barátai és ismerősei, akkor nincsenek a környezetében olyanok, akik előtt magyarázkodnia vagy titkolódznia kellene a szexuális absztinenciáját illetően.

Ennyi.


https://www.youtube.com/watch?v=6TdeXsRvMjA

ápr. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor látom nincsenek itt, vagyis még nem jártak erre.
ápr. 21. 19:09
 9/10 anonim válasza:
Én szeretek szerepet játszani.
ápr. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
44%
Én is ilyen vagyok. Régebben volt,hogy megjátszottam,de úgysem élveztem. Most meg már gyakorlatilag bármit szívesebben csinálok,mint a szexet.Ahogy öregszem egyre nehezebb ez az egész.Semmi motivációt nem érzek a szexre.
ápr. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!