Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Traumanak szamit ha vegig...

Traumanak szamit ha vegig neztem hogy apam 3x is ongyilkos probalna lenni?(Mindegyik kulonbozo evekben tortentek)

Figyelt kérdés
A vegig nezest azt ugy ertem hogy volt egy csaladi veszekedes aztan apam meg mondta h megteszi es elment es rakellett hivni a rendorseget meg stb.Szoval nem szo szerint neztem vegig ahogy megteszi hanem igy ertem.Szerintetek ez szamit traumanak?Ha igen igen akkor szerintetek ez mennyire traumatikus?Igazabol az egyiket akkor tette mikor en 6 eves voltam a masikat 12 evesen a 3.-at meg 16 evesen tortent.Szerintetek ez kihathat valamilyen szinten az eletemre vagy ez nem olyan jellegu trauma?

ápr. 22. 16:29
 1/8 A kérdező kommentje:
Illetve meg az is erdekelne hogy aki attelt hasonlot hogy vegig nezte ahogy csaladtagka leginkabb de lehet isneros is h probal ongyilkos lenni es vegul nem halt meg hogy azokat traumatizalt ez ha igen akkor lett-e kesobb ebbol valami problema?
ápr. 22. 16:31
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Apukám háromszor próbálta meg, az utolsó sikerült. :( Engem nem traumatizált ez, mert nekem is votak próbálkozásaim, de nem vagyunk egyformák.
ápr. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem
ápr. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es: Ha neked is voltak próbálkozásaid, ez bizonyíték arra, hogy traumatizált. Nagyon is traumatizáló az ilyen.

Egészséges ember nem akarja magát megölni.

ápr. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Mindketten bipoláris depresszióval és függőséggel küzdöttünk. :(

De az tény, hogy amikor apunak a 3. "sikerült", az úgymond "felbátorított", hogy nekem is ez lesz a megoldás.

ápr. 22. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5-ös. Együttérzésem. Menj szakemberhez, ne engedd, hogy ez uraljon, jobbulást.
ápr. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Köszönöm, kedves vagy! Egy ideje jobban vagyok.
ápr. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ennél kevesebb is traumának számít. Abba gondolj bele, hogy ha mindez gyerekkorodban ért, amikor még nem voltak ismereteid a világról, az emberekről, amikor erősen függtél a családodtól, az akkori énedet érték ezek a hatások. Kisgyerekként még az is traumát jelent, ha a szülő elbújik a gyereke elől, mert egy kisgyerek lelkének ez igenis fáj, ijesztő, még ha egy felnőttnek nem is lenne az. Gyerekként teljesen másképp hatnak és épülnek be a dolgok, ezért fontos a terápia, mert ott nem felnőtt aggyal próbálod feldolgozni, hanem visszamész egy kicsit gyerekkorba és megengeded magadnak, hogy fájjon az, aminek fájnia kell.
ápr. 24. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!