Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Néhány korty bor visszaesésnek...

Néhány korty bor visszaesésnek számít?

Figyelt kérdés

Sziasztok 17 éves vagyok, volt xanax és antipszichotikum függő vagyok, néha ittam is rájuk.

Jelenleg 5 hónapja vagyok xanax mentes, 28 napja nem abuzáltam antipszichotikumot és kb 20 napja (voltam) alkohol “mentes”.


Tegnap találtam anyámnál egy üveg bort a hűtőben.

Ittam belőle 3 kortynyit de aztán visszaraktam. Ma hazajöttem amíg anyám melózott és megittam 5-6 kortyot.

Bennem van egy késztetés, hogy igyak mégtöbbet. Valami azt mondja a fejemben, hogy “menj oda és igyál”

Ez normális?


Visszatérve az eredeti kérdésemre, ha 20on X napja alkoholmentes voltam de 2 nap alatt kb 10 kortynyi alkoholt ittam akkor az visszaesésnek számít?



ápr. 23. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

20-on X nap az egy nagy lóf.sz addikció szempontjából.


Tökmindegy hány kortynyit ittál. Ittál, ez nyilván visszaesés.


A függőségben nincsen határvonal. Hogy 1 szál cigi vagy 5 korty alkohol még nem visszaesés, de 2 szál cigi és 7 korty már igen.


Vagy iszol vagy nem. Vagy dohányzol vagy nem.


Ha 10 év múlva megiszol 2 sört, aztán 5 évig megint semmit, az nyilván nem visszaesés. Jól érezted magad egy este, addikció nélkül.


Egy visszaesés nem az eltelt napok számától függ. A visszaesés az, amikor újra iszol és késztetésed is van, hogy még igyál.

ápr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

A gyógyulás nem lineáris, vannak megingások.



És igen, ezek annak számítanak.



De kitartás, az is nagy dolog, hogy meg tudtál ennyinél állni. Pláne úgy, hogy ott a kísértés a házban.



Mi váltja ki ezeket a megingásokat, ingereket? Hogy érezted magad elõtte, volt oka?

Mit tudsz tenni ilyenkor, hogy eltereld a figyelmedet máshova?

Az inger meg fog szûnni, ha fejben másfele jársz, lefoglalod magad.

ápr. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

igen.


Anyád egy végtelenül felelőtlen ember, ha ilyen helyzetben mint amiben vagy jelenleg egyetlen korty alkoholt is tart otthon.Reméljük apádnak lesz annyi esze, és mindent kiönt a lefolyóba.

ápr. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3 szüleim külön élnek és apámnál is találtam már alkoholt be is b*sztam, telehánytam a lakást xd. Ez volt 20on X napja. Ekkor fogadtam meg, hogy nem iszok többet.

Csak hát most találtam otthon anyámnál és hát ja, elvitt a kisértés.🤦‍♂️

ápr. 23. 17:44
 5/7 A kérdező kommentje:

#2 nem tudom hogy mi váltja ki, tegnap megtaláltam a bort, hát alapból is sz@r napom volt a suliban, megláttam és elkapott a régi érzés, hogy “nekem MOST innom kell, hogy jobban érezzem magam”.

Régebben volt, hogy vettem magamnak (vetettem magamnak vkivel) alkoholt és megittam dugiban. De amióta lerészegedtem a sárga földig és telehánytam a lakást azóta (kb 20 napja) próbáltam leállni, hogy ne igyak.

Csak tök fos ez az egész mert egyik barátom pont ma mondta nekem, hogy ne igyak és büszke rám, hogy milyen jól csinálom ezt a józanságot.

ápr. 23. 17:48
 6/7 anonim ***** válasza:

5, tehát akkor ez a trigger: sz@r napod van, rosszul érzed magad.



Akkor ilyen esetekre legyen egy menekülési terv, amiben nincs benne az, hogy kiütöd magad. Mert ez nem oldja meg a rossz napot, csak ront rajta, és rombol téged is.



Helyette lehet elterelés például:


-Egy kellemes kádfürdõ, illatos olajokkal, zenével, gyerktyákkal


-Sport, ha van a közelben egy 24 órás edzõterem pl. Fáraszd le magad, izzadj ki minden rosszat.


-Vidd el a kutyát sétálni, és halgasd közben hangoskönyvet.



És jelölj ki magadnak jutalmakat, nagy mérföldköveknél.


Egy hónap józanság után megveszed a videojátékot amit akartál már egy ideje.

Fél év után jutalmazd magad egy új frizurával.

Egy év józanság után menj el nyaralni.



Az önmarcangolás, meg a visszaesés kudarcként megélése nem vezet jóhoz.


Továbbra is úton vagy, kicsit meginogtál, de talpra állsz.

Ne azzal foglalkozz, hogy mi volt tegnap, hanem hogy holnap erõs maradj.

Legyél kedves magaddal, és koncentrálj a célokra, gyôzelmekre.

ápr. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

#6 köszönöm szépen a tippeket! 🙏

Legközelebb megpróbálom majd ezeket, remélem összejön. Köszi tényleg.

ápr. 23. 18:20

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!