Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudom mi a bajom......

Nameisnothing05 kérdése:

Nem tudom mi a bajom... fogalmam sincs hogy mit tegyek?!

Figyelt kérdés
Az életemben mindig ugy éltem ahogy a szüleim tanítottak, ("egy férfi ne mutassa ki érzelmeit és egy férfi ne sírjon és ne beszéljen az érzéseiről mert ez nem férfias"), azonban most nem tudom mit csináljak mert ha jóra ha rosszra vagy ha nem gondolok semmire akkor is elkezdtek remegni,sírni és nyűgös lenni. nem tudom mit csináljak.. a szüleimmel nem akarok beszélni mert tudom hogy ők milyenek egy barátom ajánlotta ezt az oldalt és hát gondoltam akkor írok ide. hátha tud valaki segítek még ha csak egy ember is. már akkor örülök.

#mentális probléma #depression (ig)
ápr. 28. 10:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi valtotta ezt ki?
ápr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Egy férfi nem attól lesz férfias, ha soha nem képes kimutatni, hogy valójában mit érez. Folyamatosan elnyomni olyasmit, amitől szomorú vagy, bent tartani, amit jó lenne elmondani egyenes út a betegségekhez. Írdd le mi a probléma, hátha találsz olyat, aki ír néhány sort, amire épp szükséged van.
ápr. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Hány éves vagy? Nem biztos, hogy már köteles vagy a szüleid útmutatását követni. És ami azt illeti, szerintem félre is értetted azt. Attól, hogy nem vagy hisztis p*csa férfi változatban, még emberből vagy, vannak érzéseid, és ezeket meg kell élni, fel kell dolgozni, adott esetben ki kell mutatni. A szüleid is így tettek, még ha nem is beszélnek róla. Sőt, ki tudja, miket tettek még, amikre nem büszkék, nem szeretnék, hogy a gyerekük is megtegye, de nem vagyunk robotok, ezért ezt vagy azt akkor is megtesszük. Aki azt állítja magáról, hogy makulátlan, az hazudik.


Különben, akárhány éves is vagy, a szüleid ellenőrzik azt is, hogy miről beszélgetsz a barátaiddal?

ápr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az 1/3. kommentelő válaszára a válaszom

Életem során nem nagyon tudtam sírni talán gyerekként de azon kivül nem tudtam soha.. (és nem tudom miért.) 3 héttel ezelőtt meghalt az egyik legjobb barátom rákban és akkor sem tudtam sírni semmit pedig monthatni már nem is barát volt nekem hanem testvér. akkor is csak le basztak hogy miért nem tudok valamit mutatni már mint érzelmet a halott barátom felé. lehetséges hogy most jön elő. ha nem akkor fogalmam sincs

ápr. 28. 14:26
 5/7 anonim ***** válasza:
Az ember nem azért sír, mert kéne mutatni valami valami érzelmet, hanem mert jön, mint a nevetés, belülről. Ha folyamatosan kontroll alatt tartod, akkor nem jön magától, mert már hozzászoktál. Néha kicsit el kell mélyedni a gondolatainkban. Átgondolni, hogy mit miért teszünk. Ki fog ez a veszteség jönni rajtad máshogy vagy máskor. Lehet hogy csak hónapok múlva. Az a fontos, hogy ne érezd magad rosszul attól, ha sírsz miatta. Akkor sem, ha valaki lát. Ő megérdemli, hogy elgyászold és te is, hogy ezt megtehesd érte.
ápr. 28. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Olyan, mint a kuktafazék: gyűlik-gyűlik a nyomás alatt a gőz, és egyszercsak már nem fér be, kitör. Nincs ezzel semmi baj, engedd. A korábbi évek feszültségei is benne vannak, és most hozzájött a súlyos gyász. Az érzelmeket ki kell engedni, meg is könnyebbülsz.
ápr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4

Sajnalom, h ez tortent a baratoddal.


Innen nezve nekem egyertelmu, hogy a gyasz valtotta ki, es az is igaz valoszinuleg, hogy eddig egesz eletedben elfojtottad minden banatod. Szerintem enyhulni fog az allando siras, ha kijott, aminek ki kell. Ha van kivel beszelned errol (nem a szuleid), az szuper, ha tartosan fennall, mindenkepp pszichologus. De egyebkent is terapiat javaslok, vagy valahogy probald atdolgozni ezeket a beled nevelt hulyesegeket.

ápr. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!