Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez ugye nem pszichózis?

Ez ugye nem pszichózis?

Figyelt kérdés
Ha nagyon stresszes és kimerült vagyok és lefekszek aludni úgy érzem, hogy felhangosodnak a gondolatok a fejemben és hallom őket, random szavakat vagy mondatokat. De csak a fejemen belül hallom tehát nem úgy mintha valaki állna mellettem és mondaná. És egyszerűen nem tudom kikapcsolni a gondolatokat és úgy érzem irányítani se tudom őket. Félek a megőrüléstől :( Mi lehet ez szorongás vagy pszichózis? Borderline, depresszió diagnózisom van...

ápr. 29. 09:38
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez még nem pszichózis, inkább szorongás, kényszergondolatok. Érdemes említeni az orvosnak, biztos van gyógyszere az ilyenek lecsendesítésére.
ápr. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Az ébrenlétből az alvás felé átbillenő agyműködés időnként produkálhat ilyen furcsa jelenségeket, ez valószínűleg teljesen normális, de ha rendszeresen előfordul veled, akkor mégiscsak érdemes elmondani az orvosnak, hogy ha esetleg mégis valamilyen komolyabb probléma lenne a hátterében, akkor időben el lehessen kezdeni a kivizsgálását és a terápiát.
ápr. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Alvas-ebrenlet hataron ez normalis. En akkor tapasztaltam ilyet amikor vizsga miatt 2 napig nem aludtam...
ápr. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
64%

Az 1es válaszolóval egyetértek.

Az erős stressz, szorongás okozhat ilyeneket.

Szerintem minél hamarabb fordulj pszichiáterhez.

ápr. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Legközelebb elmondom a pszichiáternek. Akkor is van néha ha csak fekszek és nem tudom lecsendesíteni a gondolataimat...

De általában az váltja ki ha nagyon erősen stresszelek valami miatt

ápr. 29. 11:49
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Hypnagogia a becses neve az egyébként ártalmatlan jelenségnek, de nekem pl volt, hogy megnehezítette az elalvást. Elalvás előtti zenehallgatás sokat segít nekem.
ápr. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!