Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen a depresszió?

Milyen a depresszió?

Figyelt kérdés

Mindig szomorú az ember, vagy nem mindig? Nagyon vagy kicsit? És kedvetlen? Vagy milyen? Gyógyítható? Mi okozza? Meddig tarthat?

Nekem volt olyan hogy nem tudtam örömöt érezni pár hónapig, és kicsit mindig szomorú voltam, nagyon rossz volt, nem is nevezném életnek mert nem éreztem semmi jót, de itt lehordtak, hogy ez nem depresszió. Pedig ennél rosszabbat el sem tudok képzelni. Ez nem az volt amúgy? Ha ilyen akkor tényleg nincs sok értelme így az életnek.



ápr. 29. 16:17
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem feltétlenül szomorú mindig az ember, lehetnek jobb időszakai, de ritkábbak. Sokszor a környezetében lévő emberek nem is tudják hogy depressziós az illető, mert kívülről boldog embernek tűnik. Igen, gyógyítható, de attól függ hogy milyen erős a depresszió. Minél mélyebb annál nehezebb belőle kijönni. Nem lehetetlen, csak nehéz. Az hogy mi okozza több millió dolog okozhatja egy-két példa: egy családtag, barát, háziállat, rokon meghalása, visszautasítás, csőd, szegénység, gyermekkori traumák, magányosság stb. A depresszió bármeddig tarthat 2 héttől akár évekig is.
ápr. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
81%

Siman lehetett depresszio, amiben voltal.


Nekem sulyos volt, ebredes utan orakig ki se birtam kelni az agybol, semmihez nem volt erom vagy motivaciom, en spec sokat aludtam, de osszevissza es nem jol, enni is a legegeszsegtelenebb kesz kajakat meg csipszet tudtam (amugy imadok fozni, de akkor az se ment), nem akartam elni, bar konkret ongyilkossagi gondolataim se voltak, elvonultam, senkit nem akartam latni, minden zaj idegesitett, hamar felcs_szltem az agyam, folyton iszonyu faradt voltam. Rettento megerolteto volt barmit is megcsinalni. Szomoru? Hat en inkabb abszolut semmit nem ereztem, legtobbszor.

ápr. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Az a baj hogy rengeteg ember azt hiszi hogy tényleg az a depresszió mint amit az egyes ír, így nem veszik észre a valódi depressziósokat.


Ha valami okozza, már nem depresszió hanem egy teljesen jogos szomorúság. A depresszió végletekig leegyszerűsítve egy biokémiai probléma az agyban. Akármilyen tökéletes életed lehet, akkor is lehetsz depressziós mert nem racionális.

Kicsit a fóbiához hasonlítanám, az is egy nem racionális félelem. Ha rettegsz valakitől aki korábban bántott, az nem fóbia.


Gyógyítani nem nagyon lehet, csak kezelni, kordában tartani.

ápr. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Nem feltétlen szomorú, az atipikus depressziósok pl. képesek örömérzetre.

Az ingerlékenység, pesszimizmzs, negativitás sokkal jwllemzőbb, mint a szomorúság.

De a te örömképtelenséged más fajta, sajnálom h lehordtak. Bennem ronda, szürke örömképtelenséget a Xanax váltott ki, döbbenetes volt, mert tőlem idegen.

ápr. 29. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%

3

De elmulhat.


Egyebkent egyreszt igazad van a kialakulassal kapcsolatban, de a test es a lelek nwm fuggetlen egymastol, hatnak egymasra kolcsonosen. Lehet, hegy kulso esemeny(re valo reagalasunk, pl vesztesegerzes) jarul hozza az agyi kemia felborulasahoz ezekben az esetekben. Es van, amikor nincs kulso esemeny, amihez kotheto lenne. A tudomany nincs teljesen kepbem a kialakulasaval, de ez a ket verzio mind valid.

Es igen, van olyan, hogy nem depresszio, hanem normal szomorusag, es a koznyelv rosszul hasznalja, tulhasznalja a kifejezest, sajnos ez egyfajta trend mostanaban. A depresszio ezerszer osszetettebb es kegyetlenebb mint a hetkoznapi szomorusag.

ápr. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
A boldogság elérésének első lépése, hogy elfogadjuk, nem leszünk mindig azok. :)
ápr. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
69%

6

Oke, de ez hogy jon a kerdeshez?

ápr. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Szerintem is kémiai, de úgy tudom, azért van hogy meggyógyulnak, gyakran.

Az én esetemben rosszabbat el sem tudom képzelni, állandóan ugyanaz a szomorúság, örömképtelenség. Pedig nekem vannak más betegségeim amiket rosszabbnak tartanak. Egyes gyógyszerekkel is lehet ilyen. Én egy módszerrel kiderítettem egy szakemberrel, hogy egy szagot éreztem, és utána alakult ki, pedig addig nagyon jól éreztem magam. Aztán ahogy jött úgy elment valamiért egyszercsak.

ápr. 29. 17:35
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Felborul az agykémia.
ápr. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Korb a Felfelé a lejtőn -ben elég jól leírja, hogy az agy különféle területein mi történik a depresszió kialakulása közben és annak hatására. Ez ilyen ismeretterjesztő, jó stílusú könyv, ajánlom.

Az én agyam pl. abban torzít, hogy csak a rossz dolgokat tartja számon, a jókat elfelejti, vagy "cáfolja".

Nálam valszeg az az ok, hogy gyerekkori rossz élmények miatt szeretetre nem méltónak tanultam meg magam, és az agyam ezt akarja igazolni, mert ezt állítottam be normálisnak. Tehát az ilyen élmények az otthonosak, megszokottak, és még akkor is ezeket "gyűjtöm", ha más szinten tudom, hogy ez nem igaz, illetve árt nekem.

Illetve betegesen félek bármi nemű konfliktustól, ezért ezeket túlságosan kerülöm, ezért képtelen vagyok kiállni magamért, illetve érdekeimet érvényesíteni. Ebből az is következik, hogy azt várom el a nőktől, hogy kitalálják azt is, amit én nem merek kérni, kimondani. A nők pedig nem (teljesen) gondolatolvasók. Ezért előbb-utóbb vége lesz velük is. Nem is tudom mit szeretnék kapni tőlük? Talán az elmaradt szülői törődést? Tévút ezt egy párkapcsolattól várni...

50f

ápr. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!