Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire valós hogy a depressz...

Mennyire valós hogy a depresszió jelntősen csökkenti a kognitiv képességek hatékonyságát?

Figyelt kérdés

Jövőre éretségizek és úgy érzem nem állok rá készen, teljesen kivagyok merülve és égve a sok stressztől amit nem csak a családi hátteremnek köszönhetek, hanem még az iskolám nemtmogatásával is, sőt úgy érzem hogy ott is csak lehúznak mint segitenek a tanulásban...

Itthon pedig nincs semmilyen energiám valamit csupán bemagolni úgy hogy tudom hogy ugy is elfelejtem jövőre azt az adott témát...

Se barátaim senkim sincs akire szorulhatnék, mindenki a környezetemben energiavámpir...


máj. 11. 12:26
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Jah és azt veszem észre hogy egyre inkább butulok és a napok telésével linárisan vesztem az agysejtjeimet.
máj. 11. 12:27
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos ilyen a depresszió.
máj. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen valós sajnos. Menj el orvoshoz.
máj. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3as, az orvos nem segit semmit, csupán tünetileg kezelt..

Nálam a fő probléma hogy nárcisztikus és paranoid emberekkel vagyok körülvéve, akik érzelmileg terrorizálnak és ennek hatásra nem vagyok képes adoptálódni a normális emberek közé..

Teljesen magam alatt vagyok de már évek óta, nem telt el 10 éves korom óta eggyetlen nap sem anékül hogy ne gondoltam volna az öngyilkosságra.

máj. 11. 12:55
 5/14 A kérdező kommentje:
Az iskolám pedig totálisan le se szar annak ellenére hogy már mennyi mindent tettem az ő érdekügben, mindenki csupán kihasznál és semmibe vesz.
máj. 11. 12:58
 6/14 A kérdező kommentje:
Ugy akartam hogy továbbtanulok, de ilyen álapotban 0 támogatással, sőt lehúzással esélyetelen még a jogositványt is megszereznem nemhogy sikeres jövőt teremtenem.
máj. 11. 13:01
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

Akkor ne tanulj tovább, és már akkor ma se kell tanulnod.

Lazulhatsz.

Megválasztod kikkel beszélgetsz.

Problem solved

máj. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy a "tüneti kezelés" nagy mumus, de a jelenlegi helyzetedben tudsz jobbat? Ahhoz, hogy tüneti kezelés nélkül jobban legyél, ki kellene szakadnod abból a közegből, vagy minimum egy intenzív pszichoterápiára lenne szükséged. Ha ezekre nincs lehetőséged jelenleg, akkor maradt a tüneti kezelés... Valahogy le kellene tenni azt az érettségit.
máj. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
47%
Az depressziónak káros hatása lehet a kognitív képességekre. A depresszióban szenvedő emberek gyakran tapasztalhatnak memóriazavarokat, figyelemhiányt, döntéshozatali nehézségeket és lassabb gondolkodást. Ezek a tünetek jelentősen befolyásolhatják a mindennapi életüket és munkájukat is. Azonban fontos megjegyezni, hogy minden eset különböző, és nem mindenki reagál ugyanúgy a depresszióra. A kognitív képességek csökkenése tehát nem minden esetben jelentkezik, és a kezelés, terápia segíthet javítani ezeken a területeken is.
máj. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
És az mennyire valós hogy évek óta tartó ilyen álapotban levéstől kb egy fogyatékos értelmi szintjére jutottam vagy már alapjából az voltam?
máj. 14. 16:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!