Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Depresszióval elmenni betegsza...

Depresszióval elmenni betegszabadságra?

Figyelt kérdés
Egy kifejezetten fájdalmas szakítás miatt egy pár hónapja eléggé padlón vagyok. Erre rájött a munkahelyi elvárások fokozatos emelkedése, mely miatt most már egy egyre ijesztőbb fokú kiégés is eluralkodott rajtam. Van arra lehetőség, hogy pszichiáter kiírjon pár napra regenerálódni? Ha igen, tudnak olyan papírt kiadni, amiből nem lesz gond a munkahelyen? (Hallottam már sztorikat, hogy emiatt kerültek emberek bajba.) Egyáltalán hogy nézne ki a folyamat? Először el kell menjek háziorvoshoz mindenképp, aki beutal egy pszichiátriai rendelésre?

máj. 20. 22:44
 1/6 Psycho ***** válasza:
45%

Már munkahelyi stresszel is el lehet menni betegállományba, pedig az hol van a depressziótól! Igen, háziorvos az első lépés.

Ha jól tudom mehetsz egyből pszichiátriai szakrendelésre is, de csak ha magánúton teszed.

máj. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nagyon félek a munkahelyemtől, hogy nem kerülök-e bajba emiatt, ha elmegyek szabadságra így. Valami papírt le kell adni a betegszabadság után a munkahelyen, mit szoktak felírni ilyen esetekben? Mert ha ráírják a konkrét tüneteket, mint depresszió és munkahelyi stressz, akkor nagyon félek, hogy baj lesz belőle :(
máj. 20. 22:58
 3/6 anonim ***** válasza:
42%

Dehogy írják rá, hova gondolsz... Amikor coviddal voltál betegszabira kiírva, akkor rajta volt a papíron, hogy covid? Ugye, hogy nem...


Az viszont rajta van, hogy ki állította ki a táppénzes papírt, szóval ebből visszakövetkeztethet a munkahelyed.

máj. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
34%
Nem tudja meg abból, az orvosi dokumentumok meg titkosak, azt max az üzemorvos tudhatja, de a munkáltatónak nem adhatja tovább.
máj. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%
4 es irta, jol irta, az uzemorvos dont errol meg tud errol. a munkaltato az anuszat nyitogathatja majd, hogy miert nem dolgozol, max beszel veled vagy az uzemorvossal, hogy betegszabira kell menned es kesz, ha kerdezi miert akkor annyit mondasz, hogy lebetegedtel, a hulye kifogas meg ilyenek.
máj. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ypszilon1980 ***** válasza:
43%
Akkor ki pontozta le a választ? Kíváncsi lennék arra, hogy hogyan cáfolna meg alapvető dolgokat.
máj. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!