Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan akadályozzam meg a...

Hogyan akadályozzam meg a hatalmas kimerültséget “pörgető antipszichotikum” gyógyszeren? 17/fiú

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, arisppát (aripiprazol) szedek kb két hete, ami egy olyan antipszichotikum ami elvileg felpörgeti az embert, nemtom ez igaz-e de engem tutira pörget, éberebb vagyok tőle, kevésbé vagyok álmos, sok erőm van pl. éjjel 4kor is táncolok.


Mit tudok tenni, hogy a szervezetem ne merüljön ki annyira?


Most vasárnap már annyira ki voltam merülve, hogy egész nap csak feküdni tudtam az ágyban. Előtte persze 4-6 órákat aludtam egy hétig, reggel kb 4kor minden nap felébredek és nem tudok visszaaludni, szóval pl elkezdek táncolgatni vagy ilyesmi és tökre tele vagyok erővel.


Nagyon fura ez az egész, ez a hihetetlen energia szerintetek normális?

Illetve a félreértések elkerülése végett, “borderline személyiségzavarra hajazó serdülőkori emocionális zavarra” szedem az arisppát/aripiprazolt.



máj. 21. 19:19
 1/9 anonim ***** válasza:
Risperidont nem szedsz? Valahogy úgy kellene szedni őket ahogy a doki felírta, illetve megbeszélni a dokiddal. Tudom, én is kísérleteztem ezzel azzal régebben, nem vezet semmi jóra!
máj. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Amúgy meg 2 hét semmi, fél év mire ezek a szarok beállnak rendesen!
máj. 21. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Már leálltam a riszperidonnal. Tegnap vettem be az utsó szemet.


Nem vezet jóra?:-(((

máj. 21. 19:50
 4/9 anonim ***** válasza:
45%

Kerdezo. A sokadik kerdesed ugyanarrol es itt csodalkozol, h nem vezet jora??? Ne rohogtess.

Meg azt a kis informaciomorzsat ezuttal kihagytad, h tobbszoroset szeded be a felirt adagnak.

máj. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Masik dolgot kerdeztem, az elozo kerdesem az volt h hogy gyozzem le a bajomat xd ez meg hogy konrket az almossagot hogy gyozzem le. Nem ugyanaz de ok🤷‍♂️
máj. 21. 20:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Oke, masikat.

De a tobbi helyen is megkaptad, h nem lesz jo vege. Most meg csodalkozol rajta.


Mennyit irt fel a doki, mikor kene szedned es ehhez kepest mennyit szedsz es mikor? Az eredeti adagnak milyen hatasa van?

máj. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
10 mg ot irt ki, es csak neha veszek he 20-at. Legtobbszor 10bol 8szor csak 10et veszek be. Illetve ittam mellé bort. Magában is pörget a 10 mg.
máj. 21. 20:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Ugye alkohol offos.

Ha reggel beveszed a 10-et, este is porogsz meg?

máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Naponta megkerded ezt két-három különböző formában kiírva!


Miért? Mi itt nem tudunk segíteni!

máj. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!