Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha megszólít egy vadidegen,...

Ha megszólít egy vadidegen, hogy az ember rokona, miért ne lehetne legalább meghallgatni őt?

Figyelt kérdés

Volt egy családi/testvéri kapcsolatos kérdés, ahol valaki megtalálta a húgát feltehetően többtíz év után, mert gyerekkorban választották őket széjjel. Amikor felkereste, az állítólagos húg elzavarta és rendőrséggel fenyegette, mintegy zaklatásnak felfogva a dolgot. És ami ennél még borzasztóbb, hogy a legtöbben helyeselték ezt a zsigeri ellenséges viselkedést és lehurrogták azt, aki azon a véleményen volt, hogy legalább hallgatta volna meg. Akár egy nyilvános helyen. Nem kell mindjárt a nyakába ugrani, de meghallgatni lehetne.

Azért a mentális egészséghez tettem fel a kérdést, mert az érdekel elsősorban, hogy milyen mentális állapotban van az, aki ilyen zsigeri ősellenségesen reagál egy ilyen megkeresésre?

Nyilván én is meglepődnék és első körben nem tudnék mit kezdeni, de ez a rendőrséggel fenyegetés szerintem ordenárén túl van tolva.

Az ilyen mentálisan rendben lehet?



máj. 23. 11:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenki Ádámtól és Évától származik, tehát a rokonom. Ha egy vadidegen azzal jön, hogy a rokonom és pont ráérek, akkor meghallgatom, de vadidegen fog maradni, azokkal a távolabbi rokonaimmal együtt, akiket persze párévente látok, de inkább csak közvetve hallok felőlük. Őszintén szólva tőlük is zokon venném, ha erőszakosan akarnának találkozni bármiért és nem is volt erre példa, pedig amúgy széles a rokonság és vannak, akik szorosabb kapcsolatot ápolnak.
máj. 23. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát először célszerű lett volna kicsit finomkodni és nem odaállítani az ajtajába. Ha esetleg facebookon nem találta volna meg a kérdező, akkor én egy levelet dobtam volna be a postaládájába, hogy xy vagyok és valószínű a testvéred, ezt kell tudni rólam és ha szeretnéd itt vannak az elérhetőségeim.

Sajnos annyi ehhez hasonló átverést játszanak el mostanában (igaz, főleg telefonon), hogy elsőre én sem hinném el neki és inkább rendőrt hívnék, főleg ha a semmiből jött és beállít az ajtóm elé.

máj. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!