Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet valaki annyira...

Hogy lehet valaki annyira elborult, hogy felgyújtja magát?

Figyelt kérdés
Időnként szoktam nézni különböző gore gyilkosság/öngyilkosság videókat. Mostanában leginkább hármat is láttam, ahol az illető felgyújtja magát. Nem is igazán pillanatnyi elmezavarról van szó, mert két esetben a fickó ügyelt rá, hogy a kamerát gondosan beállítsa (így ment a live is eredetileg), tehát készült rá. Én teljesen megértem, ha valaki öngyilkos lesz - az okot csak az adott személy tudhatja, ő dönt. Viszont azt nem tudom megérteni - pedig nagyon szeretném-, mi visz rá egyeseket arra, hogy a lehető legbrutálisabb, leglassabb és egyben legfájdalmasabb módon vessen véget életének? Gondolkodtak rajta, beszerezték a gázolajat/kerozint, a kamerát gondosan beállították, mégsem gondolták, hogy vannak kevésbé fájdalmas módszerek is? Pszichológiailag mi fordulhat meg egy ilyen ember fejében? Úgy gondolom, általában ha valaki öngyilkos akar lenni, az minél gyorsabban és fájdalommentesen - vagy a lehető legkevesebb fájdalommal-, szeretne meghalni. Ellenben az önégetés a lehető legfájdalmasabb, s leglassabb is. Az egyik videóban még 1p múlva is adott hangokat az illető. Biztos vagyok benne, hogy végiggondolták mivel jár - legalábbis szerintem erre utal hogy előkészítették a körülményeket. De egyszerűen nem vagyok képes megérteni. Nem akarok megsérteni senkit, de ennyire elborult hülye hogy lehet valaki?

máj. 26. 13:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is szoktam ilyen videókat nézni és talán magamból kiindulva a látvány végett hisz nem hiába veszik fel videóra azért mégiscsak látványosabb halálra égni mint egy kötélen lógni.
máj. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ja és a fájdalomra kitérve szerintem aki eljut arra a szintre hogy öngyilkos legyen (nem hirtelen felindulásból) nem hiszem hogy érdekli a fájdalom vagy azis lehet bűnhődésként fogja fel. Bár mondjuk biztos nem épp ésszel teszik ezt meg.
máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Anno divat volt a felvett öngyilkosság , ezeket lepukkant helyek nyomorgói zaklatott előéleetű szerencsétlenek követték el . Egy nyugati elhízott forma bekapcsolta a kamerát zöldre festette magát szülinapján , vett nagy tortát lejátszott egy Björk nótát . Elmondta mennyire kurvvvára fos neki majd egy mordállyal búrán durrantotta magát beleesve a tortába . Annyire hirtelen zajlott mesének tűnt hogy felnevettem de meg is dóbbentett .Nincs szociális háló keves orszagot kivéve , nincs kultura csak gicckultuszok , építőtársadalom bizalom helyet trükkős szervezett globalid átverősdi rendszer zajlik . A hatalom rabol uzsorazik kamu művillágkorszakába élünk ez felgyorsult rombolással zajlik. A felnőttek java nem forrta ki a gyerekkorát alkesz ostoba , az iskola nem életre készit fel hanem fogyasztó melóssá idomít .
máj. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Ezek az emberek olyan logikával élnek, hogy egyszer bármit ki lehet bírni - tehát egy átmeneti kellemetlen érzékelési élmény nem téma a számukra.


Viszont meggyőződéssel állítják, hogy olyan fájdalmas társadalmi deprivációk érték őket, melyek minden testi szenvedést felülmúlnak. Ennek a nézetüknek példamutatással, tehát önégetéses öngyilkossággal igyekszenek érvényt szerezni!

máj. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem van olyan, aki úgy gondolja megérdemli a szenvedést, nem jár neki a gyors halál. Van aki csak azért csinálja, mert ez különlegesebb, mint a többi lehetőség. Van aki úgy gondolja a tűz megtisztítja. Szerintem minden ilyen eset mögött kicsit màs motiváció van
máj. 26. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%

Nem mindenki olyan nyápic, hogy még a testi fájdalomtól is megijedjen.

Egyébként meg aki tényleg meg akar halni, az pont ehhez hasonló biztos módszert választ, nem például a gyógyszermérgezéssel szerencsétlenkedik.

máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Ezek ilyen ritualek. Nekem is volt (van?). Onserto epizodomban rituale szeruen ment a dolog. Elmentem gyogyszertarba alkoholert, de ilyen igazi etanol 60 - 70%-os. Megvettem a nekem tetszo kest meg mindegy mit, kineztem a legjobb sebtapaszokat, vettem jo parat, hazudtam hulyesegeket mire kell. Tobb napokba kellett. Most mar itt van egy komoly szett ha barmilyen nagyobb/kisebb vagas, serules van szo szerint. Egy ilyen doboz ketszer atcsomagolva, steril legyen, stb.. Rengeteg fertotlenito szer, milyen anyagbol van a kes.


Roviden nagyon sok minden reszletbe belementem, nem csak fogtam a konyhakest es belevagtam. Aztan hat, volt ilyen hogy annyit vagtam, es alkoholal dorzsoltem feszitve a sebet, hogy jobban verezzen, majd felalltam egy vodorbe s gyujtottem de mar kezdtem kicsit szarulerezni magam, szoval ott volt mellettem a szett aztan azonnal lestoppoltam a verzest.


Rengeteg munka ment bele, amit nem tudom... elveztem vagy valami hasonlo. A penzrol ne is beszeljunk mennyibe kerultek a dolgok.. Ugy elb*sztam annyit, hogy az kimondani nem lehet...

máj. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
13%
Elmebetegek. Aki képes ennyire fájdalmas módon öngyilkolni, annak valami nagyon nem stimmel az agyával.
máj. 27. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem ennek általában üzenete van, pl Oroszországban egy újságírónő gyújtotta fel magát, miután megfigyelték, elloptak tőle dolgokat. Szerintem hősies tett, még ha szörnyű is. Persze vannak, akik amúgy is öngyilkosok akarnak lenni és ezt a formát választják, de szerintem a legtöbbször ezzel akarnak valami ügy mellett kiállni. Hatalmas bátorság és eltökéltsék kellhet ehhez, hogy valaki ezt megtegye, én tuti nem lennék rá képes.
máj. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
71%
9-es: Az biztos, hogy kell hozzá bátorság meg eltökéltség, de biztos kell hozzá valami agyi probléma is, erős depresszió, rejtett skizofrénia pl. De az is lehet, hogy pszichopata beütésesek az ilyen emberek. Egy pszichiáter biztos meg tudná mondani.
máj. 30. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!