Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nemi erőszak traumájának...

Nemi erőszak traumájának feldolgozására szakpszichológust keresek. Tudtok jó budapesti szakembert ajánlani?

Figyelt kérdés

Elsősorban az ingyenes megoldások érdekelnének. De ha valakinek tudomása van fizetős megoldásról, azt is szívesen veszem. Főleg a IX, X és XIV. kerület érdekelne, valamint a belváros, de lehetőség szerint a pesti részen…

Segítségeteket előre is köszönöm!


2010. okt. 31. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szia, nem akarok hülyeséget mondani de szerintem, menj háziorvoshoz, mond, hogy pszichológusra van szükséged. Ha el tudod mondani, mondd el a problémádat. Biztosan elküld ingyenesen olyan pszichológushoz aki kifejezetten ezzel foglalkozik. (mint pl van olyan aki drogosokkal)
2010. okt. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Szia

Köszönöm a válaszod.

Igen, több helyen hallottam már, hogy háziorvoshoz kell először fordulni. Nemrég költöztem Budapestre, itt még nincs háziorvosom, ezért is merült fel bennem a kérdés. De nagy valószínűséggel háziorvos-keresés lesz a közeljövőben.

2010. okt. 31. 18:58
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Hány éves vagy? Ha nem akarod kiírni, akkor csak annyit, hogy 24 alatt vagy felett?

Férfi vagy nő?

Én tudnék segíteni, ha ezeket megírnád!

2010. nov. 1. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
18 éves lány vagyok (lassan már 19...)
2010. nov. 1. 11:39
 5/13 anonim ***** válasza:

Akkor még mehetsz gyermekpszichológushoz (24 éves korig), hidd el, hogy sokkal jobban jársz velük, sokkal empatikusabbak, mint a felnőtt pszichók...:) Ha ingyenest keresel, akkor a mindenképp majd a leendő háziorvosodtól kell kérned beutalót a területileg illetékes pszichológiai szakrendelésre, de ha érdekel egy fizetős lehetőség is, akkor tudok küldeni privátban (szintén gyermekpszichológus, nagyon kedves, empatikus).

De a legjobban a TB-sel járnál, mert ezek 5-10E ft körül vannak alkalmanként, ezt tudnod kell...s egy ilyen traumánál minimum 1-2 év, hetente/2 hetente 5-10E Ft...

2010. nov. 1. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Napkör alapítványról hallottam még.. illetve lelki egészség alapítvány..
2010. nov. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a hasznos információkat!


Igen, én is a TB által támogatottat részesítem előnyben. És igen, most így belegondolva, ez egy kész vagyon lenne. Tehát ezeknek az ismeretében, már CSAK TB-s jöhet szóba nálam.

Tudtam én, hogy hosszú idő, amíg egy ilyen szintű trauma helyre áll, azt is tudtam, hogy a fizetős pszichológusok nagyon drágák, de így a kettőt nem raktam még össze.

Persze az tény, hogy a gyermekpszichológusok empatikusabbak lehetnek, de van köztük olyan, aki erre szakosodott? Mivel úgy érzem, hogy ez a problémám akkorára nőtt, hogy az életem minden területére kiterjedt, fontos lenne, hogy tényleg hozzáértő szakemberhez jussak el vele, ha már veszem a bátorságot egyszer és elmegyek.


A két itt említett alapítványról még sosem hallottam, de utána fogok nézni, kíváncsivá tettél.

2010. nov. 2. 09:48
 8/13 anonim ***** válasza:

szia!


Az előző válaszoló vagyok.. Megértem hogy a TB támogatott terápiát részesítenéd előnyben, hosszú távon elég nehéz anyagilag finanszírozni egy terápiát, mert ilyen esetben a rendszeres találkozás elengedhetetlen.


Elhiszem hogy nagyon nehéz helyzetben vagy, de hidd el nagy bátorságra vall hogy úgy döntöttél szakemberhez fordulsz, és fontos hogy minél előbb kérj segítséget,még az "elején" mert később egyre nehezebb lesz..


Igaza van az előttem szólónak abban, hogy a gyermekpszichológusok sokkal türelmesebbek, de persze vannak jó szakemberek rajtuk kívül is..


Én 2évig jártam a Budai Gyermekkórházba (ahol 18 éves korom után is kezeltek) őket szívből tudom ajánlani, itt két tapasztalt, és tündéri terapeuta dolgozik, aki kompetens a te problémádban is. Fogadnak más kerületből is (én vidékről jártam fel) itt tudsz érdeklődni


[link]


a másik amit írtam, itt nem jártam , de őket is ajánlották

a Napkör alapítvány. Ha nincs rá anyagi lehetőséged, akkor úgy tudom csak 1000Ftot kell fizetni alkalmanként.


[link]



a harmadik amiről még hallottam


[link]


egyébként még tanulsz?

2010. nov. 2. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó válaszoló!


Én is hasonló problémával küzdök, mint a kérdező, ezért érdekelne... Amit írtál, a Budai Gyermekkórház, ott tényleg fogadnak 18 éven felülieket is? Tényleg kedvesek és kompetensek a (molesztálás) témában?


Olvastam a Heim Pál Gyermekkórház Mentálhigiénés rendelését is 0-25 éves korig lehet igénybe venni. Erről esetleg nem tudsz valamit?


Köszönöm szépen, ha válaszolsz. És bocsánat, hogy csak így idepofátlankodtam.:-)

2010. nov. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Kedves kérdező :) Engem ismerősön keresztül fogadtak, de persze hivatalosan TB-vel ambulánsan, de több "idősebb " páciensről is tudok aki járt / jár . Szerintem semmit nem veszítesz ha megkérdezed, az asszisztens megmondja telefonon egyből, hogy fogadnak-e.


Az én problémám más jellegű volt, de volt hogy konkrétan rákérdezett, hogy történ-e velem bármi ilyesmi, és hogy beszéljünk-e erről, továbbá volt hogy hasonló példákat hoztak, de ezt csak ők tudják Neked megmondani. Mivel idős és tapasztalt terapeutáról van szó szerintem tud segíteni, vagy ajánlani olyan helyet ahol segítséget kaphatsz! Azt javaslom próbáld meg :)

2010. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!