Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek, lelkibeteg vagyok?

Mit tegyek, lelkibeteg vagyok?

Figyelt kérdés

Történet:

Folyton csesztet 2 csaj az iskolában.Mostmár elkezdték több közösségi oldalon is.Ez már annyira elfajult, hogy többször is megvertek.Már 3 éve ez van sajnos.Elvileg az egyik elmegy az évvégén, de szerintem én addig nem bírom ki.


Nagyon sokszor a sírás kerülget mikor inzultálnak.Sokszor már remegek mikor róluk van szó.Utálok miattuk suliba menni.Roszz a közérzetem.

És még sorolhatnám, hogy mennyire rossz.

Sokszor voltam depressziós.Jártam pszihológushoz is.


Mit tegyek, hogy jobban érezzem magam?


2010. nov. 2. 22:50
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
miért nem váltasz iskolát?
2010. nov. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És te még tűröd. Menjél fel az igazgatóhoz, de már holnap és mondjál el neki mindent részletesen.Mi az hogy két nő miatt te mész tönkre. A sors majd visszaadja nekik duplán amit ellened elkövettek. Ha nem hiszi el az igazgató fordulj a Családsegítőhöz, vagy ahelyi Önkormányzat szociális osztályára szépen bekopogtatol és elmondod a bánatodat. Vegyenek már komolyan. Szüleid hol vannak, arról nem írtál.
2010. nov. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Már ptóbáltam beszélni rólam anyámmal, de azt mondja ha már elkezdtem ezt a szakot akkor csináljam is végig.

Persze próbálom még győzködni:)

2010. nov. 2. 23:00
 4/8 A kérdező kommentje:
Szüleimmel már voltunk az igazgatónál és csald segítőnél is.Annyit tettek, hogy jól megdorgálták őket és mondták nekem pedig elég erős és nyers hangnemben azt mondták, hogy mindössze túldramatizálom az egészet.
2010. nov. 2. 23:04
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen iskolai piszkálók ellen van 1 bevált taktika: ne vegyél tudomást róluk, és a piszkálásukról. Ekkor egy darabig még próbálkoznak, de meg fogják unni. Mert ők elsősorban a reakcióra vágynak, hogy lássák, ahogy félsz, meg ahogy ingerült vagy a sértéseiktől, ettől nő az önértékelésük, önérzetük. Magyarul nem szabad megadnod nekik azt, amiért csinálják - a reakciót. Szóld be nekik, hogy "le vagytok ti sza.va", és tényleg próbáld is tartani magad ehhez. Lehet, hogy pár dolog lereagálatlanul marad, de meg fogják unni.


Mondanám, hogy veresd meg őket, de szerintem sajnos azzal pont a cél ellenkezőjét érnéd el.


Ja - és közben természetesen barátkozz másokkal, mert gondolom ennek a hiánya is hozzájárul a rossz közérzethez, depresszióhoz.


Minden jót.

2010. nov. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hát, nehéz úgy nem venni tudomást róluk, hogy bántalmazzák. Én is féltem (általános) iskolába járni hasonló okok miatt. Szerintem csak az segít, ha az egyiküket megvered, akármennyire is félsz, mikor legközelebb ő akar téged, vagy többet szólsz az igazgatónak, ha meg nem veszi senki komolyan, egyszerűen többet ne menj be az iskolába. Mondjuk, nem a legutolsó megoldástól lesz a legnagyobb sikerélményed. Bár kombinálhatod is: azt mondod anyukádnak, az igazgatónak, stb., hogy addig nem mész be, míg nem kezelik a problémát.

Érdekelne, mit döntesz majd.

Megfogadtam, hogy nagyon komolyan fogom venni, ha a gyerekemet bántja valaha valaki.

2010. nov. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Esetleg titokban fölveheted, ahogy veled bánnak, vagy rögzítheted ezeket. (Utolsó voltam.)
2010. nov. 3. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Próbálj olyan hobbit találni, amiből tudsz erőt meríteni.


Nekem is ilyen volt középiskolában. Annyi különbséggel, hogy nem vertek meg. De 3 fiú rendszeresen csesztetett, állandóan beszólt.

Én is úgy voltam vele, hogy kiállok magamért, csak amikor már elvesztetted a tiszteletet és bebizonyosodott, hogy el tudnak bánni veled, akkor már hiába emeled fel a hangod. Nem sokat fog érni.

2010. nov. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!